Odpowiedz 
problem z GH
22-05-2015, 17:17
Post: #1
problem z GH
Witam
Mam problem z twardością ogólna w akwarium. Akwarium ma 25l, podłoże to czarny kwarcowy piasek+kulki GT i pałeczki nawozowe biopona. Filtracja to zwykły filtr wewnętrzny tylko z gąbką. Akwarium nawożę potasem(1 klik Aquafolra), Żelazo(0,5ml Aquafolra), micro to był classic od Aquartu(0,8 ml) teraz jest micro od Aquaflory(od 2 dni) i MacroGreen(0,5 ml). Parametry wody w akwarium to KH 5 a GH 17. Woda do podmian to RO+kran(odstana) i jej parametry to KH 5, GH 8.Testy sa ok ponieważ na ro pokazują GH 0 i KH 0. CO2 podaję z bimbrowni żelowej. Glonów nie wdać, ludwigia mini red wybarwia się. Zastanawia mnie co mi tak podbija twardość ogólna ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-05-2015, 17:33
Post: #2
RE: problem z GH
Masz jakieś kamienie w akwarium?

420
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-05-2015, 17:57
Post: #3
RE: problem z GH
Nie, jest tylko korzeń
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-05-2015, 18:13
Post: #4
RE: problem z GH
Podłoże to piasek kwarcowy czarny, może weź troszkę tego piasku i polej octem. Może odezwie się ktoś szerszy w uszach ode mnie. Jak nie masz kamieni i podmieniasz wodą RO+kran z mniejszym GH to ja nie mam innego pomysłu jak ten z piaskiem.

420
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-05-2015, 12:05
Post: #5
RE: problem z GH
Weź do większej szklanki swój piasek do połowy objętości, zalej do pełna wodą RO i na drugi dzień zbadaj GH. Pewnie ten kwarc to bażant.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-05-2015, 13:49
Post: #6
RE: problem z GH
Ocet też to powie, tyle że odrazu.

420
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-05-2015, 18:17
Post: #7
RE: problem z GH
Ocet nic nie powie, bo koledze rośnie GH a nie KH Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości