Odpowiedz 
Glon.
08-03-2015, 14:52
Post: #1
Glon.
Witam. Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć co to za glon wygląda ja taka czarna galaretka pokrywająca liście roślin, bez trudu go się usuwa palcami, bez zapachu, konsystencja galaretki w kolorze czarnym i ciemnozielonym. Z góry dziękuję za pomoc.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-03-2015, 15:04
Post: #2
RE: Glon.
zapewne sinice
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-03-2015, 15:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-03-2015 16:30 przez harek.)
Post: #3
RE: Glon.
sinica to taka ciemnozielona śmierdząca plecha - wata, a nie galaretka. Wstaw fotkę to będzie można określić na 100%

jeśli to faktycznie sinice, to usuwaj je mechanicznie lub jako że to bakteria, stosuj kąpiel w roztworze wody i kilku ml wody utlenionej, rozpływają sie w mgnieniu oka Smile możesz też strzykawką punktowo w akwa polewać wodą utlenioną, tylko nie przesadź z ilością.

Poznańska Giełda Akwarystyczna na FB
https://www.facebook.com/groups/268590873561911/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-03-2015, 15:26
Post: #4
RE: Glon.
Witam. Też podejrzewałem że to sinice, ale nie ma przykrego zapachu jest bez zapachu, i ma konsystencję galaretki. Postaram się zrobić jakieś fotki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-03-2015, 15:52
Post: #5
RE: Glon.
To są sinice, współczuję, bo te sinice są mega trudne do eksterminacji.

Estimative Index (EI) i sole są jak socjalizm, czyli "Bohaterskie pokonywanie trudności, nieznanych w żadnym innym ustroju" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-03-2015, 13:47
Post: #6
RE: Glon.
Dokladnie tydzien temu mialem to samo, plecha ktora wyglada jak sinica ale bez wonna. W moim przypadku pomoglo 5 dni bez swiatla, bez karmienia, bez zadnego nawozenia. 1 dzien 50% wody podmiana i 5 dzien 50% wody podmiana. Dzis jest krysztal Smile Niestety glonu nie rozpoznalem wg mnie to cos z rodziny zielenic.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-03-2015, 13:58
Post: #7
RE: Glon.
gertas1985 napisał(a):Dokladnie tydzien temu mialem to samo, plecha ktora wyglada jak sinica ale bez wonna. W moim przypadku pomoglo 5 dni bez swiatla, bez karmienia, bez zadnego nawozenia. 1 dzien 50% wody podmiana i 5 dzien 50% wody podmiana. Dzis jest krysztal Smile Niestety glonu nie rozpoznalem wg mnie to cos z rodziny zielenic.

Niestety ale te sinice najprawdopodobniej wrócą.

Estimative Index (EI) i sole są jak socjalizm, czyli "Bohaterskie pokonywanie trudności, nieznanych w żadnym innym ustroju" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-03-2015, 09:22
Post: #8
RE: Glon.
Masło nie przesadzaj z tym straszeniem, dwa razy miałam sinice w akwarium, pozbyłam się ich bez leków i nie wróciły. Przecież ta bakteria zawsze w wodzie występuje, tylko jej ilość jest niewielka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-03-2015, 09:26
Post: #9
RE: Glon.
Sinic jest przynajmniej kilkanaście rodzajów, to co ma kolega pływa w wodzie i osadza sie na roślinach i tak w kółko co kilka godzin.

Estimative Index (EI) i sole są jak socjalizm, czyli "Bohaterskie pokonywanie trudności, nieznanych w żadnym innym ustroju" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-03-2015, 10:21
Post: #10
RE: Glon.
Nie wiem czy to sinica skoro nie ma specyficznej woni po roztarciu w palcach. Faktem jest ze bardzo latwo mozna bylo rosline z tego oczyscic, wystarczylo leciutko nia ruszyc/wstrzasnac. Oczywiscie plukanie filtra obowiazkowe i wymiana wlokniny dzien w dzien. Na ten moment u mnie glonu nie ma.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-03-2015, 13:21
Post: #11
RE: Glon.
maslo_82 napisał(a):Sinic jest przynajmniej kilkanaście rodzajów, to co ma kolega pływa w wodzie i osadza sie na roślinach i tak w kółko co kilka godzin.
Mogę domniemywać że zadecydowałeś co u kolegi pływa na podstawie pobieżnego opisu, choć sam piszesz że sinic jest kilkanaście rodzajów. Jednak na pewno nie wiesz co pływało u mnie, nie rozumiem więc dlaczego sugerujesz że w naszych akwariach było coś innego.

Fajfer jestem totalną amatorką, więc moje porady należy traktować z dużą rezerwą, ale widzę że na razie pomoc jest bardzo skąpa, więc "na bezrybiu i rak ryba". Czy w Twoim akwarium nastąpiły ostatnio jakieś zmiany? Nowa karma? Nowe nawozy? Czy akwarium jest ustawione tak że padają na niego promienie słoneczne?
Ja walkę wygrałam upartym czyszczeniem roślin z "kożuszka", częstszymi podmianami wody, ale standardowymi a nie drastycznymi jak kolega gertas i zmniejszeniem ilości godzin świecenia. Za pierwszym razem podłączyłam też lampę UV. Znikanie dziadostwa trwało to kilka tygodni, ale przynajmniej obyłam się bez antybiotyków czy innej chemii.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-03-2015, 21:29
Post: #12
RE: Glon.
Piszę tak, bo 95% przypadków sinic, to są zielone pajęczyny, które bezproblemowo się eksterminuje z akwarium. Te sinice o których pisze kolega to bardzo specyficzny gatunek i nie da sięgo pomylić z czym innym, spotyka się go dość rzadko, i jest trudny w zwalczaniu, bo nic tego nie chce jeśc, nawet nie ma jak, bo to jest zawiesina wodna, która osadza się na rośliach,i bez likwidacji zawiesiny, cały czas będzie się osadzać na roślinach.

Estimative Index (EI) i sole są jak socjalizm, czyli "Bohaterskie pokonywanie trudności, nieznanych w żadnym innym ustroju" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-03-2015, 10:47
Post: #13
RE: Glon.
Witam.
Dziękuję wszystkim za pomoc. Co do kolegi masło_82 to rozmawialiśmy na pw więc ustalenie co to za dziadostwo myślę że jest trafne. Karmienie ryb bez zmian, nawozy bez zmian, jedyną zmianę jaką zrobiłem to zakupiłem roślinkę w sklepie zoologicznym w M1 i może to paskudztwo przyniosłem z nią. Taka ciekawostka to w niedzielę postanowiłem usunąć troszkę tego świństwa, ale szybko się zniechęciłem widząc ilość tego pływającego po tafli wody oraz na roślinach. Spuściłem 20 litrów wody i tak pozostawiłem do dnia wczorajszego, dodam ze filtr wewnętrzny który mam w akwarium bardzo mocno rozpryskiwał teraz wodę. Wczoraj patrze, a tu cały syf, który pływał po tafli zniknął, a z roślin poznikało dobre 50%. Nie wiem czy to chwilowe polepszenie czy to prawidłowy sposób na usunięcie tego świństwa?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-03-2015, 21:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-03-2015 21:27 przez gertas1985.)
Post: #14
RE: Glon.
W moim akwa pojawilo sie to jakis tydzien po dolozeniu co2 z butli. Mam tez spora ilosc swiatla bo stosunek to 1W/L, co pewnie tez pomaga glonom we wzroscie i do tego wszystkiego spora obsada pewnie na granicy przerybienia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Co to za glon? arta14 5 10,954 27-11-2019 21:32
Ostatni post: alarmowiec
  Glon w krewetkarium edison 11 23,482 04-06-2016 07:52
Ostatni post: leeusr



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości