Odpowiedz 
Krewetki na grzybach (30 l)
27-02-2015, 02:40
Post: #1
Krewetki na grzybach (30 l)
Hej.

Zgodnie ze swoim zwyczajem, pokazuję akwarium, które już w tej - szumnie mówiąc - aranżacji nie istnieje. Smile
Firma AQUAEL była uprzejma przekazać mi jeden ze swoich zestawów Shrimp Set Smart (jest to największa, 30-litrowa wersja).
W porównaniu do poprzednich zestawów Shrimp Set w wersji Smart plusami według mnie są:
- jakość samego zbiornika (biel szkła, bezbarwny silikon)
- lampka Leddy Smart - prosta, elegancka, oszczędna (wizualnie i technicznie), w dwóch wersjach kolorystycznych do wyboru
- estetyczne wykończenie szklanej pokrywy (chociaż ja i tak z niej póki co nie korzystam)
Minusy:
- gąbka od Pat Mini (standard)
- brak termostatu w grzałce (ale ok, pewnie zawyżałby cenę całego zestawu)
- naklejka gwarancyjna na tylnej szybie (zamiast np. na dnie zbiornika)

Prezentowana aranżacja to wersja niskobudżetowa, wykonania z tego, "czym chata bogata", dokupiłam do niej tylko gąbkę do hamburga.
Wkrótce zaprezentuję powstającą właśnie wersję "na bogato", tymczasem zapraszam do obejrzenia zdjęć dokumentujących zakładanie zbiornika i filmiku pokazującego toczące się w nim życie. Smile

Możecie się śmiać, ale wizualnie zbiornik przywodzi mi na myśl... grzybobranie. Biggrin
To miejsce gdzieś pod dębem, niedaleko rosną borowiki...
Leśnego charakteru dodają - mam nadzieję - szyszki olchy czarnej.
Na filmie brakuje wprawdzie liści, ale załóżmy, że są jeszcze na drzewie. Wink
Jeśli ktoś chce pominąć etap aranżacji, może przeskoczyć od razu do ok. 0:57.




Akwarium: ok. 30 l brutto (29 x 29 x 35 cm)
Oświetlenie: AQUAEL Leddy Smart PLANT 6 W (temperatura barwowa: 8000 K)
Filtracja: filtr hamburski zasilany głowicą AQUAEL Pat Mini, gąbka PPI 45 (grubość: 3 cm)
Ogrzewanie: grzałka AQUAEL 15 W
Podłoże: czarny żwirek kwarcowy (1,4-2 mm)

Flora:
Sagittaria subulata
Taiwan moss
Queen moss
Glony Smile

Fauna:
Neocaridina davidi var. red "Red Cherry"
Neocaridina davidi var. red "Red Rili"
Caridina cf. babaulti
Neocaridina davidi
Clea helena

[Obrazek: Aquael_01_zpszy0df6je.jpg]

[Obrazek: Aquael_02_zpshwopauie.jpg]

[Obrazek: Aquael_03_zps0umgqbxz.jpg]

[Obrazek: Aquael_04_zpsfhfqaknf.jpg]

[Obrazek: Aquael_05_zpsxsikpzfg.jpg]

[Obrazek: Aquael_06_zpswunqiilf.jpg]

[Obrazek: Aquael_07_zpsjd2o9ria.jpg]

[Obrazek: Aquael_08_zps413mzkme.jpg]

[Obrazek: Aquael_09_zpsgq1bpaw2.jpg]

[Obrazek: Aquael_10_zpsgt0qc4cz.jpg]

[Obrazek: Aquael_11_zpsbyafjplh.jpg]

[Obrazek: Aquael_12_zpsc84xrvpo.jpg]

Mam akwarium zamiast telewizora.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-02-2015, 03:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-02-2015 03:30 przez wujek.)
Post: #2
RE: Krewetki na grzybach (30 l)
Jak na niskobudrżetową produkcje, całkiem fajnie wyszło, skromnie, ale ładnie Smile
Edit:
(Niezwiązanie z aranżacją) W powiększeniu ten biały sylikon wygląda strasznie, jak by ktoś pierwszy raz akwarium kleił, nie postarał się aquael, ciekawe czy wszystkie tak wyglądają czy na testy takie dali?

kostka 43L podejście drugie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-02-2015, 09:15
Post: #3
RE: Krewetki na grzybach (30 l)
Samo akwarium wygląda fajnie, ale błędem jest trzymanie w jednym baniaku krewetek red rili z red cherry. Po zmieszaniu wyjdą blade i brzydkie krewetki. Wiem coś o tym, bo na początku mojej krewetkowej drogi też ten błąd zrobiłem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-02-2015, 09:54
Post: #4
RE: Krewetki na grzybach (30 l)
wujek napisał(a):W powiększeniu ten biały sylikon wygląda strasznie, jak by ktoś pierwszy raz akwarium kleił, nie postarał się aquael, ciekawe czy wszystkie tak wyglądają czy na testy takie dali?

Pewnie takie wybrali na testy. Powiem, tak sam jestem bliski zakupu takiego zestawu, oglądałem w dwuch sklepach , jedno było odpalone , drugie w kartonie oba nieźlę zwróciły na siebie moją uwagę . Miałem 3 szkła aquaela schrimp set 30 i twierdzę , że w tej wersji robią naprawde fajne wrażenie. Spotkałem się nawet z opinią klienta w sklepie że to opti Smile pewnie takie złudzenie robi biały silikon . Bynajmniej zestawy są naprawdę warte uwagi.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-02-2015, 11:00
Post: #5
RE: Krewetki na grzybach (30 l)
fanderix, dla "bladych i brzydkich" krewetek też się znajdzie zastosowanie - choć nie wyglądają tak ładnie jak inne, nadal są krewetkami i doskonale pełnią swoją funkcję. Smile

Nie sądzę, żeby producent bawił się w selekcję zestawów do testów.
Gdyby tak było, w celach marketingowych wybraliby te najbardziej reprezentatywne. Smile
Co do jakości klejenia - owszem, silikonu jest dużo, ale mi osobiście jakoś to nie przeszkadza (tym bardziej, że "darowanemu..." Wink ).
Podobnie jak Holi, również słyszałam pytania, czy to OW.
Całość robi według mnie przyzwoite wrażenie - szczególnie w porównaniu do poprzedniej serii, no i jeśli weźmie się pod uwagę cenę i dostępność tych zestawów.

Mam akwarium zamiast telewizora.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości