Odpowiedz 
112L Początki :)
12-03-2015, 21:14
Post: #16
RE: 112L Początki :)
Prefiltr wymiata Smile jak gabka do mycia auta na myjni Smile koledzy wyzej pisali ze daleka droga jeszcze przed Toba, ja ci kibicuje i zycze duzo cierpliwosci. Ogladajac Twoj temat przypomnialem sobie swoj poczatek. U mnie tez byla "zupa rybna" i "misz-masz gatunkowy". Kazda ingerencja w akwarium tj dolozenie bimbrowni czy zmiana oswietlenia pewnie zaowocuje poczatkowym wzrostem roslin, ale tez niestety wysypem glonow, a pewnie nie bedziesz w stanie kontrolowac parametrow bo zapewne nie masz testow. Zostan przy tym co masz doloz troche roslin na przod, po przycince podosadzaj obciete koncowki zeby zagescic. Popytaj kolegow/kolezanek czy nie maja roslin po przycince- czesc sprzeda a czesc odda rosliny w bardzo dobrej kondycji. Podosadzaj je i bedziesz widzial co w Twoich warunkach rosnie a co nie...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-03-2015, 21:42
Post: #17
RE: 112L Początki :)
wygląda dużo lepiej jak było na początku chociaż ciągle daleka droga przed Tobą. To prawda że ta szwampka na tylniej szybie rozwala system Biggrin Biggrin (nie dało się wybrać czegoś mniej rzucającego się w oczy?). Jeżeli jesteś zainteresowany to jestem na etapie likwidacji małego zbiorniczka 30l w którym trzymałem rośliny do dużego zbiornika który już wystartował, a co za tym idzie będę wywalał wszystko w kubeł co mam z tych roślin. Jeśli chcesz to mogę oddać z piwko sporo rotali indica, 3 sadzonki pogestemon helferi, dużego heńka (chociaż jest dość niski jeszcze bo nie zdąrzył odbić po przycince) jak chcesz to Ci w weekend pstrykne fotke zbiornika żeby pokazać jak to wygląda.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2015, 11:17
Post: #18
RE: 112L Początki :)
czyli nie tylko mnie gąbka szwamka rozwaliła Biggrin
spróbuj może taki troszkę mniejszy ten prefiltr założyć Wink
no i zacząłbym od zrobienia tła - zobaczysz jak wiele to da!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2015, 23:10
Post: #19
RE: 112L Początki :)
Spoko Tongue postaram się jakieś zrobić Tongue Wrzucę jakieś fotki jak zrobię tło i roślinki się rozrosną Tongue
Dzięki za każdą informację Tongue

".....Hobby to choroba , ale na szczęście nie groźna i dająca satysfakcje tylko tym którzy są tak samo chorzy......"
________________________________________________________________________
112L Świata akwarystycznego
http://wtma.pl/showthread.php?tid=7830&page=2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-04-2015, 21:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-04-2015 21:59 przez Kaczy20. Powód: Nowe informacje)
Post: #20
RE: 112L Początki :)
Witam wszystkich dawno nic nie dodawałem nowości z mojego zbiornika.


Najpierw kilka fotek baniaczka.

[Obrazek: IMG_0706.JPG]

Lewa strona:

[Obrazek: IMG_0702.JPG]


Środek :

[Obrazek: IMG_0701.JPG]

Prawa strona:

[Obrazek: IMG_0700.JPG]

Jakie zmiany nastąpiły :

Doszło kilka roślinek :

rotala rotoundifola indica z lewej strony z tyłu co prawda słabo rośnie ale rośnie Tongue
Echinodorus magdalensis po prawej stronie z przodu i po lewej też z przodu.
Alternanthera roasefolia
Hemianthus micranthemoides posadzony za korzeniem.

Doszły także 5 szt neona czerwonego ale chce jeszcze kilka dokupić

Nawożenie :

Podaje CO2 z bimbrowni ok. 2b/s , carbo aquaartu 1x dawka wg producenta oraz K2SO4 7ml/tydzień z podmianą wg. kalkulatora .

Wymieniłem gąbkę na taką z filtrów wew. Myślę że teraz zdecydowanie jest lepiej .

Co teraz sądzicie jest lepiej niż na poczatku??

A i mam pytanie bo wydaje mi się że roślinki słabo rosną . Co by można zrobić aby przyspieszyć ich wzrost??

".....Hobby to choroba , ale na szczęście nie groźna i dająca satysfakcje tylko tym którzy są tak samo chorzy......"
________________________________________________________________________
112L Świata akwarystycznego
http://wtma.pl/showthread.php?tid=7830&page=2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-04-2015, 22:08
Post: #21
RE: 112L Początki :)
Bez sprawdzenie wody testami , za wiele nie można powiedzieć dlaczego roślinki wolno rosną , wróżąc z fusów stwierdzam mało azotu, gdyż ryb nie widać za wiele , kubeł dojrzały bo już trochę chodzi a paproć wyrosła spora wyjadając azot, który inne roślinki wolniej rosnące także potrzebują. Ale to tylko fusy Wink Akwarium wygląda zdecydowanie lepiej niż na początku , 3mam kciuki Smile

200L.............Loading
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-04-2015, 22:25
Post: #22
RE: 112L Początki :)
Czyli kupno testów??
no obsadę mam taką:


- 20 krewetek red cherry
- 2 slimaki
-głupiki - 6 szt (4 czarne , 2 zółte)
-danio 6 szt ( 4 srebrne , 2 czerwone)
-Zbrojnik niebieski 2 sztuki
-kiryski (1 pstry i 2 spiżowe)
-kosiarka 1 sztuka
- 1 otosek przyujściowy

a światło może mieć coś do tego??
i czy dokupienie jeszcze np. 5 szt neonków coś może pomoc?

".....Hobby to choroba , ale na szczęście nie groźna i dająca satysfakcje tylko tym którzy są tak samo chorzy......"
________________________________________________________________________
112L Świata akwarystycznego
http://wtma.pl/showthread.php?tid=7830&page=2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-04-2015, 22:29
Post: #23
RE: 112L Początki :)
Zacznij od zbadania azotu , popytaj może na środowe spotkanie ktoś weźmie testy , Ty wody w słoiczek i co nie co się dowiesz odnośnie swojej wody.

200L.............Loading
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-04-2015, 23:23
Post: #24
RE: 112L Początki :)
Mało światła, bo tak jak pisałeś 18W/112L to jakieś 0,16W/L, więc co2 tu niewiele zdziała. Podajesz potas, a nie podajesz bardziej potrzebnego nawozu mikro, ale i tak światło to podstawa. Pomyśl o dołożeniu jakiejś świetlówki t5 do tego co masz.... i proszę kup tło.

420
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-04-2015, 00:25
Post: #25
RE: 112L Początki :)
Polecam przenieść termometr na boczną szybę, a czyścik schować do szuflady i zakładać na szybę tylko wtedy, kiedy jest potrzebny (chociaż odradzam jego stosowanie, ponieważ jeżeli przypadkiem zgarniemy nim troche piasku może porysac nam szyby w akwarium)

Tak jak pisali poprzednicy - zdecydowanie jakieś tło na tył akwarium, bo kable i węże rażą!
Proponuje poczytać o gatunkach ryb jakie trzymasz w akwarium i nie kupować pochopnie kolejnych sztuk, otsek - stadny, neony - stadne, kupowanie po jednej rybce z każdego gadunku nie wróży im dobrej przyszłości. Według mnie, na poczatek lepiej było by mieć np. 20 neonów i 6 kirysków + krewetki, żeby też nie robić "zupy rybnej", bo zbyt duża ilość zacznie wpływać negatywnie na parametry wody.

Lepiej zainwestować w to, czego akwarium potrzebuje w tej chwili najbardziej - w światło.

Kostka 37l
Male 18l
Ryuboku 54l
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-04-2015, 13:00
Post: #26
RE: 112L Początki :)
Zdecydowanie znacznie lepiej to wygląda jak na początku. Co do wzrostu roślin to tak jak koledzy wyżej pisali, w pierwszej kolejności większe światło. Jak zwiększysz światło to równocześnie zwiększysz zapotrzebowanie roślin na składniki pokarmowe dla nich i tu zdały by się testy (na początek NO3, PO4). Po tym będzie można stwierdzić czego im potrzeba. Po zdjęciu od frontu widać jak mało doświetlone są narożniki i boki akwarium i tam będzie widoczny najmniejszy wzrost. Dołożenie świetlówki lub dorobienie kilku ledów na boki powinno rozwiązać sprawę. Czekam za dalszymi aktualizacjami Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-10-2015, 16:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-11-2015 00:31 przez Kaczy20. Powód: Nowe informacje)
Post: #27
RE: 112L Początki :)
Witam wszystkich chciałbym przedstawić swój
Start: Zbiornik został zalany 29.10.2015
i tutaj sprostowanie żeby mi ktoś nie mówił że już wpuściłem ryby , woda jest w 80 % ze starego zbiornika + reszta nowa
Wymiary: 80 x 40 x 35
Oświetlenie: 3x24W,
Filtr: JBL e901
Podłoże: ziemia ogrodowa pomieszana z kramazyt i na w to czarny żwirek
Dekoracje: 4 korzenie + własne skałki
Rośliny:
- rotala macrandra
- POGOSTEMON HELFERI
- Eleocharis parvula
- staurogyne repens
- GLOSSOSTIGMA ELATINOIDES
- microsorium
- blyxa jaopica
- limnophila aromatica
- Alternanthera reineckii
- hydrocotyle Japan
- Bacopa caroliniana
- Cabomba caroliniana

Nawożenie: Macro RED Corol + potas
Co2 z bimbrowni
Woda: kranówka,
Obsada:
- 2 parki gupika pawie oczko
- 2 szt samce gupika eldera
- 6 szt neona czerwonego chce jeszcze dołożyć z 4 - 5 szt ale nie wiem czy dostanę czerwone wiec może będą innesa .
- 4 szt otosków
- 2 zbrojniki niebieskie
- 2 slimaki helenta
- 2 slimaki military helmet
- krewetki amano ok 6-7 szt
- krewetki red cherry

A tu podrzucam zdjęcia baniaka : (Sorki za jakośc ale nie mam czym zrobić lepszych)

https://goo.gl/photos/gVyS1s4igsqG4j8EA
https://goo.gl/photos/xL7rXiee61cMq8SC8

".....Hobby to choroba , ale na szczęście nie groźna i dająca satysfakcje tylko tym którzy są tak samo chorzy......"
________________________________________________________________________
112L Świata akwarystycznego
http://wtma.pl/showthread.php?tid=7830&page=2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-10-2015, 16:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-10-2015 16:41 przez harek.)
Post: #28
RE: 112L Początki :)
Opti z czarnym silikonem? Dlaczego!?

Szkoda ze nie ukryłeś wlotu kubła tylko zostawiłeś na przedzie, rzuca się w oczy i to mocno, to samo termoemetr.
Przydałoby się jakieś tło i ... czy to akwa stoi na podłodze?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-10-2015, 18:51
Post: #29
RE: 112L Początki :)
Kolega tyle "kupował", a tła nie ma do dziś.

420
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-10-2015, 23:05
Post: #30
RE: 112L Początki :)
Dikej napisał(a):Kolega tyle "kupował", a tła nie ma do dziś.
Wiem o czym mówisz Wink ode mnie też kilka rzeczy chciał bo pilnie potrzebował... wyszło jak wyszło nie kupił nic.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości