Odpowiedz 
Jak utrzymać niskie ph (6.5) i niskie kh (1-2) podnosząc gh
09-02-2015, 12:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-02-2015 12:42 przez fanderix.)
Post: #1
Jak utrzymać niskie ph (6.5) i niskie kh (1-2) podnosząc gh
Witajcie,
Temat wałkowany na milion sposobów na forach, ale nigdzie nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. Jak utrzymać niskie ph (6.5) i niskie kh (1-2) podnosząc gh. Co zrobić, aby odpowiednio zbilansować ph, gh, kh, aby były one na stabilnym poziomie. Używam wody RO i dodaję odpowiednio mineralizatora oraz trochę sody aby podnieść kh.
Chcę uzyskać następujące parametry:
Ph 6,5
Gh 6,5-7
Kh 1-2

Do wody RO najpierw dodaję sody oczyszczonej (czystej bez ulepszaczy spożywczych) to podnosi mi kh do 1-2 (ph dochodzi wówczas do poziomu 6). Następnie dodaję mineralizatora (V6 – wcześniej dodawałem mosura mineral plus, ale mi się skończył) i dodaję tyle aby uzyskać Gh 6.5-7 d. Niestety jak wówczas mierzę ph to wynosi ono już 7,5.
Próbowałem dodawać aquacid do wody (zbijałem nim PH tak do 6,4), ale po pierwsze zbijało kh do 0, po drugie mocno podnosiło PO4, po trzecie i tak jak po 2 dniach robiłem test parametrów w baniaku z przygotowaną do podmian wodą to ph przekraczało 7 (no i pozbywałem się kh).

Z góry dziękuję za wskazówki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-02-2015, 13:15
Post: #2
RE: Jak utrzymać niskie ph (6.5) i niskie kh (1-2) podnosząc gh
Ph wody przy określonym Kh zależy głównie od zawartości CO2 w wodzie. Im niższe Kh tym wahania Ph w zależności od zawartości CO2 są większe. Najprościej zatem regulować to podawaniem CO2 Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-02-2015, 13:37
Post: #3
RE: Jak utrzymać niskie ph (6.5) i niskie kh (1-2) podnosząc gh
Tak, ale to jest krewetkarium, więc nie chciałbym dodawać CO2. Czy jest jakaś inna metoda? albo coś robię źle, może kolejność?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-02-2015, 15:54
Post: #4
RE: Jak utrzymać niskie ph (6.5) i niskie kh (1-2) podnosząc gh
Najprosciej będzie podłoże aktywne pod krewetki ale chyba o tym wiesz. Podłoźe przestało działać czy masz na obojętnym?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-02-2015, 17:45
Post: #5
RE: Jak utrzymać niskie ph (6.5) i niskie kh (1-2) podnosząc gh
Mam na shrimp sandzie. Ale on nie jest idealny sam z siebie. Z moich obserwacji trzyma parametry, ale koło ph 6,8-7, a nie 6,5. Dlatego chciałbym w podmianach dodawać wodę o ph 6.5, aby trochę ją dodatkowo obniżać. Ale puki co, to mam problem z uzyskaniem takiej wody w baniaku do podmian i jest to frustrujące Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-02-2015, 19:36
Post: #6
RE: Jak utrzymać niskie ph (6.5) i niskie kh (1-2) podnosząc gh
Jezeli podloze trzyma 6.8 do 7.0 to do puki nie wyjalowieje to bedzie stabilizowac parametry na tym poziomie musialbys zaczac dozowac co2 w bardzo malych ilosciach aby ph spadlo i bylo w miare stale
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości