Odpowiedz 
Akwarium Roślinne?
22-01-2015, 18:35
Post: #1
Akwarium Roślinne?
Mam zamiar założyć akwarium roślinne 100x40x40 mam pytanie odnośnie podłoża jakie zastosować?Na pewno chciał bym aby górna warstwa była koloru czarnego.Mam zamiar posadzić w nim spory trawniczek plus kilka innych roślinek(na razie się zastanawiam jakie Smile ) Do tego będzie zestaw 2x18w t8 i 2x24w t5 i tu się rodzi drugie pytanie czy to światło wystarczy czy musiał bym coś wymienić albo dokupić?
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-01-2015, 21:36
Post: #2
RE: Akwarium Roślinne?
Odpowiadając:

- Jako podłoże może być substrat lub żwir + ziemia ogrodowa wszystko kwestia ceny. Wybór należy do Ciebie.
- Światło zależy od możliwości i wiedzy w tym temacie. Średnio przyjmuje się 0,8 W/L. Przy takim świetle trawnik ci pójdzie. A z tego co piszesz będzie to akwarium 160L czyli będziesz miał ok. 0,5 W/L

Co do roślin jakie będziesz mógł mieć to poczytaj jakie jesteś w stanie utrzymać. Nie rzucaj się od razu na wymagające bo szybko się zniechęcisz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-01-2015, 10:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-01-2015 10:32 przez matoole. Powód: Nowe informacje)
Post: #3
RE: Akwarium Roślinne?
U siebie mam ok 0,5W /l ,akwarium na ziemi ,low-tech i rośnie mi Glossostigma oraz Marsilea.
Marsilea rośnie mi nawet w akwarium testowym gdzie światła jest ok 0,3W/l o barwie 2700K- na diodach
Myślę ,że rozsądnie będzie kupić na forum w/w roślinki i popróbować samemu ,a nie kupować od razu dodatkowe oświetlenie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-01-2015, 10:43
Post: #4
RE: Akwarium Roślinne?
poczytaj troszkę o zakładaniu akwarium roślinnego - o oświetleniu, podłożach itp.
jak wystartujesz na ziemi z 0,8W/l jak poleca Kolega wyżej to nic dobrego z tego nie wyjdzie Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-01-2015, 11:18
Post: #5
RE: Akwarium Roślinne?
Jesli zrobi to jak należy to nie widzę problemu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-01-2015, 12:25
Post: #6
RE: Akwarium Roślinne?
sam zdobywałeś wiedzę przez kilka lat, a teraz komentujesz w taki bzdurny sposób?
światło 0,8W/litr, jeśli nie miało się do tej pory rośliniaka to mega wyzwanie!
wymagające dozowania CO2 i dobrej suplementacji, i od tego trzeba by było zacząć, więc ja - widzę problem Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-01-2015, 18:20
Post: #7
RE: Akwarium Roślinne?
Kolega kwz1 nie napisał czy jest doświadczonym akwarystą czy nie. Propozycja z mojej strony była na typowego "rośliniaka" bo takie było pytanie. Poza tym w swojej wypowiedzi zawarłem:

Sw1ety napisał(a):Światło zależy od możliwości i wiedzy w tym temacie.

Więc nie bardzo rozumiem oburzenie czarex w tej kwestii.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-01-2015, 18:46
Post: #8
RE: Akwarium Roślinne?
No jakoś te doświadczenie musi zdobyć, pytanie tylko jak kolega będzie konsekwentny i starczy mu cierpliwości, samemu mi się zdarza jaki§ babol od czasu do czasu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-01-2015, 20:09
Post: #9
RE: Akwarium Roślinne?
Pamiętaj, ze bez podłoża aktywnego, nie utrzymasz idealnej wody, zawsze bezie miała jakiś tam kolor, a jak w akwarium będą korzenie to już słomkowy kolor masz murowany.

Estimative Index (EI) i sole są jak socjalizm, czyli "Bohaterskie pokonywanie trudności, nieznanych w żadnym innym ustroju" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-01-2015, 21:15
Post: #10
RE: Akwarium Roślinne?
Masło nie przesadzaj, nie koloryzuj "tej wody" Biggrin dobra filtracja i będzie cacy

kostka 43L podejście drugie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-01-2015, 00:43
Post: #11
RE: Akwarium Roślinne?
Nie ma takiego filtra który odbarwi wodę, owszem węgiel odbarwia wodę, ale trzeba go non stop wymieniać.

Estimative Index (EI) i sole są jak socjalizm, czyli "Bohaterskie pokonywanie trudności, nieznanych w żadnym innym ustroju" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-01-2015, 10:46
Post: #12
RE: Akwarium Roślinne?
wystarczy zastosować narurowy filtr przepływowy z węglem i po kłopocie, u mnie woda ma może nie krystaliczną wode ale zbuduje sobie takie coś aby nie musieć ingerować w filtry, a węgiel to groszowe sprawy. co do twoich wymagań odnośnie roślin musisz przemyśleć kilka spraw.
słabe oświetlenie, jak chcesz wymagające rośliny trzeba dołożyć
jak dołożysz oświetlenie trzeba by pomyśleć o co2
czarne podłoża kwarcowe też do super tanich nie należą a bazalt kiepsko sie nadaje.
a substrat bez oświetlenia i co2 to znów bezsensowny zakup i wszystko się zapętla
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości