Odpowiedz 
parvula czyszczenie
14-01-2015, 13:53
Post: #1
parvula czyszczenie
Siema mam pytanie, jak czyścicie swoją parvule? chodzi mi o resztki pomiędzy źdźbłami, jakieś tam mułek i przede wszystkim ścinki z mchów, które włażą pomiędzy parvule i tam wegetują. Odmulaczem nie mogę do tego dojść bo albo nie ściąga, albo wyrywa krzaki, jak działam z pensetą to po pół godzinie wyciągania ścinków wielkości 0,5cm dostaje szału i odpuszczam. Parvula cały czas zarasta a pomiędzy nią ten syf, myślałem już nawet o jakimś grzebieniu, ale czesanie trawy to chyba dość dziwny pomysł Tongue jakieś inne propozycje?

kostka 43L podejście drugie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-01-2015, 14:15
Post: #2
RE: parvula czyszczenie
golisz na zero i po temacie Smile

Estimative Index (EI) i sole są jak socjalizm, czyli "Bohaterskie pokonywanie trudności, nieznanych w żadnym innym ustroju" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-01-2015, 14:48
Post: #3
RE: parvula czyszczenie
jest to jakieś rozwiązanie ale dość drastyczne Smile

kostka 43L podejście drugie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-01-2015, 15:36
Post: #4
RE: parvula czyszczenie
Wężyk PU, usta, wiaderko. Ja tnę mech bezpośrednio przy podmianie wody pod wężykiem, który od razu całe przycinki wciąga.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-01-2015, 16:11
Post: #5
RE: parvula czyszczenie
Tak czy inaczej Ciebie to czeka, więc nie ma się co szczypać.

Estimative Index (EI) i sole są jak socjalizm, czyli "Bohaterskie pokonywanie trudności, nieznanych w żadnym innym ustroju" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-01-2015, 16:18
Post: #6
RE: parvula czyszczenie
Kamikaze14 napisał(a):Wężyk PU, usta, wiaderko. Ja tnę mech bezpośrednio przy podmianie wody pod wężykiem, który od razu całe przycinki wciąga.

to chyba muszę osobiście zobaczyć jak w wężyk akwariowy mieszczą się ścinki wielkości średnio 0,5-1,5cm
z wężem do odmulacza to się zgodzę, ale przy przycinaniu mchów w kostce to dwa razy całą wodę spuszczę niż wszystkie krzaki przytnę

kostka 43L podejście drugie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-01-2015, 21:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-01-2015 21:16 przez leeusr.)
Post: #7
RE: parvula czyszczenie
ja czyszcze akwa tak:
mam maly zbiornik np wiadro (położone ponizej akwa) w którym jest mała pompa z gęstą gąbką i ona pompuje wodę spowrotem do akwa, tym samy mogę spokojnie wężem caly syf zbierać
w ten sposób przycinam tez pelie i inne syfiace rośliny

sorry z brak fontów - telefonu piszę

do czyszczenia (zaciagania) używam węża 12mm spokojnie wciaga spore rośliny a te jeszcze większe to juz można pensetą wybrać
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czyszczenie kamieni Sw1ety 8 16,126 05-04-2016 20:32
Ostatni post: Ciupakus



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości