Odpowiedz 
Szklany filtr wewnętrzny
19-03-2015, 14:28
Post: #61
RE: Szklany filtr wewnętrzny
Wystarczy jak wlejesz zwykłych bakterii np Sera BioNitrivec które tworzą gęstą mleczną zawiesinę w okolice gąbki filtra. Skorzysta filtr w którym mają się zadomowić bakterie i my Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-03-2015, 22:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-03-2015 22:23 przez matoole.)
Post: #62
RE: Szklany filtr wewnętrzny
fazi_poz napisał(a):Metodologia obliczeń

Żadna filozofia.Liczysz pole powierzchni komory x wysokość o jaka podnosi się woda(max pułap) i przeliczasz to na litry.
Jednostkę czasu jaką potrzebuje woda ze skimera ,żeby osiągnąć max pułap przeliczasz na godziny.
W ten tajemniczy sposób to obliczasz.Nie trzeba żadnych barwników,byczej krwi ,modłów i zaklinania rzeczywistości.
Zwykła ,prosta matematyka i do tego ta na poziomie podstawowym.Co w szkołach robiliście?

I tak na marginesie.Przypominam ,że na wcześniejszych stronach jest zdjecie szklaniaka z podłączoną rurką o średnicy ok.2mm.
Tam też woda zapiernicza z wydajnością ok.350l/godz?Tam też filtr nagle przestał działać?
Panowie ,normalnie wstyd.Dorosłym ludziom podstawy trzeba wyjaśniać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-03-2015, 23:05
Post: #63
RE: Szklany filtr wewnętrzny
z twoją matematyką już nie mam siły walczyć poprosimy o film na kolorowych barwnikach najlepiej, bo solidnie zwlekasz z tym odwracając kota ogonem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-03-2015, 09:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-03-2015 09:52 przez fazi_poz.)
Post: #64
RE: Szklany filtr wewnętrzny
Matoole podstawowym błędem Twoich obliczeń jest założenie, że przez główny obieg płynie taka sama ilość wody w momencie "zatkania skimmera" jak i jego działania. Co niestety, ale jest oczywistą bzdurą - wyjaśniliśmy Ci to już dobitnie i nadal tego nie łapiesz Wink Podniesiony poziom wody w komorze pompy świadczy tylko o tym, ze woda przez skimmer ma dużo łatwiejszą drogę by się tam dostać ale w żaden sposób nie obrazuje, że właśnie tyle jej wpływa, o ile podniósł się poziom wody.

Widzisz - Twoje obliczenia są warte tyle co nic, bo obalenie ich metodologii jest banalnie proste i jakże logiczne Wink
W swoich szkołach przede wszystkim nauczyłem się tego, że aby rozwiązać jakiś problem trzeba najpierw poczynić odpowiednie, zgodne z prawami fizyki (i w tym przypadku również z prawami hydrauliki) założenia, a dopiero potem brać się za matematykę.

Boisz się tego filmu?

Edit: Aby uwiarygodnić swoje obliczenia musiałbyś mieć szczegółowe obliczenia przepływów przez główny obieg filtra dla obu przypadków (bez skimmera i ze skimmerem). Oczywistym jest iż tego nie zrobisz Wink Bliżej prawdy mógłbyś być gdybyś zapewnił dokładnie taki sam opór dla cieczy w głównym obiegu i w skimmerze (w każdym z tych obiegów osobno). Wtedy gdybyś zastosował pompę powiedzmy 300l/h a później pompę 330l/h i skimmer by działał, a w komorze pompy poziom wody przy różnych pompach byłby taki sam, to mógłbyś dopiero dywagować z większym prawdopodobieństwem, że filtr działa jak chcesz (ale dokładnych przepływów przez skimmer i główny obieg i tak byś nie znał). Hydraulika niestety nie jest tak prosta jak się wielu ludziom wydaje Wink
W sumie, prawdę mówiąc męczy mnie próba tłumaczenia Ci tego jasno, ale wysilam się jak mogę, bo zależy mi na tym by ów filtr Ci działał jak chcesz, a przy okazji ktoś nie powielił Twojego rozwiązania.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-03-2015, 19:35
Post: #65
RE: Szklany filtr wewnętrzny
Matoole gratuluje po raz kolejny próbujesz stworzyć nową teorie i nie dajesz sobie przetłumaczyć że jesteś w błędzie. Tu już nie chodzi o matematykę czy fizykę bo są tu ludzie którzy mają po prostu doświadczenie i skoro negujesz to doświadczenie którego jak widać nie masz to pozostaje zakończyć ten temat mając nadzieję że ktoś początkujący przeczyta go do końca i zrozumie że to rozwiązanie nie ma sensu.

było 112 litrów morszczyzna
jest 300 litrów w obiegu
Akwarium ukwiałowe z błazenkami 100 litrów
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-03-2015, 08:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-03-2015 08:41 przez EFI.)
Post: #66
RE: Szklany filtr wewnętrzny
W temacie filtrów panelowych:
http://www.youtube.com/watch?v=7PR3Ob-nrUA&t=158

http://www.youtube.com/watch?v=0umbO3fMPNo

Miłego oglądania.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-04-2015, 12:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-04-2015 12:23 przez matoole.)
Post: #67
RE: Szklany filtr wewnętrzny
Mam wrażenie ,że kopię się ze stadem koni.Jako żart przyjmuję Wasze wpisy o ukończeniu studiów inżynierskich.Panowie,wy nie macie nawet podstawowej wiedzy! I jeszcze ten mentorski ton.
Kompletnie nie wiecie o czym piszecie ,ale brniecie dalej. Brak wiedzy próbujecie ukryć pod płaszczykiem sarkazmu i wydumanych teorii.
Takie czasy nastały ,że bezkarnie można pisać bzdury.
Wasze teksty:

alarmowiec napisał(a):Tak jak napisałem pokazać można co się chce

bohen21 napisał(a):jak chcesz być wiarygodny to zaprezentuj nam filmik z barwnikiem

fazi_poz napisał(a):Boisz się tego filmu?
brzmią jakbym miał jakieś tajne teczki.


Więc macie ten swój film.Dlatego musiałem zdemolować swoje akwarium?Bo nie rozumiecie podstawowych zasad? I jak Mały Bobo rozumiecie tylko obraz.Nie wiem tylko ,czy zrozumiecie to co widzicie.
Może mam przyjść z akwarium na spotkanie?!
To forum nie jest wyjątkiem ,gdzie często można przeczytać brednie(głównie techniczne) wypisywane przez użytkowników,ale Panowie litości.Ile można.
Sadźcie roślinki i hodujcie rybki,ale na Boga nie wypowiadajcie się więcej o zasadach "NOWEJ FIZYKI"

https://www.youtube.com/watch?v=vI0pXwGK...e=youtu.be


PS.
Kanał na YT użytkuję grzecznościowo.Z pozostałymi filmikami na koncie nie mam nic wspólnegoSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-04-2015, 13:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-04-2015 13:09 przez fazi_poz.)
Post: #68
RE: Szklany filtr wewnętrzny
Nie masz tajnych teczek.
Zasad fizyki tym filtrem też nie złamałeś, bo pracuje zgodnie z nimi, tylko Ty widzisz inną pracę niż wszyscy.
Bardzo chciałem by ten film udowodnił, że 30% wody leci przez skimmer a 70% przez główny obieg (chociaż pisałeś nawet o 90%), ale niestety tak nie jest. Oczywiście jakaś cześć wody przez główny obieg idzie i podanie barwnika tuż przy gąbkach to pokazuje. Patrząc jednak na tempo płynięcia pokarmu na powierzchni i tempo wciągania tego barwnika wydaje mi się, że proporcje sa tu bardziej 70% skimmer 30% główny obieg. Ciekawe jak byłoby gdyby barwnik był podany drugim rogu akwarium. - gdzie płynąłby szybciej, czy w do skimmera czy do głównego obiegu. Tu jest clue naszych rozważań.

Jesteś niesamowicie zacietrzewiony i zbulwersowany bo ktoś się nie zgadza z Twoim rozumowaniem.
Prawda jest taka, że kwestię robienia z Ciebie idioty podniosłeś Ty sam (bo nie widziałem, by ktoś Cię takowym nazwał) a teraz zwyczajnie nas obrażasz (mimo, że filmik nadal nie dowiódł że 30% leci skimmerem a 70% obiegiem głównym)
O filmiku mówiliśmy zanim skończyłeś sobie robić zbiornik. Więc demolowania akwarium (chociaż jakiegoś wybitnego demolowania nie widziałem) mogłeś spokojnie nie robić.

Wiesz co jest w tym wszystkim najciekawsze? Mianowicie to, że od razu mimo innych głosów założyłeś, że jesteś nieomylny i nawet nie próbowałeś tego sprawdzić. Nie ma możliwości wytłumaczyć Ci nijak tego co my widzimy, bo Ty widzisz to co chcesz widzieć i to po prostu jest bez sensu.

W jednym mogę Ci przyznać rację - w pierwszym swoim poście w tym temacie napisałem, ze cała woda poleci skimmerem - to był owszem błąd, leci tam jej tylko większość.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-04-2015, 13:39
Post: #69
RE: Szklany filtr wewnętrzny
Jakbyś rozumiał podstawy to też byłbyś pewien ,że to będzie działało
fazi_poz napisał(a):w pierwszym swoim poście w tym temacie napisałem, ze cała woda poleci skimmerem - to był owszem błąd , leci tam jej tylko większość.
To nie błąd ,a niewiedza ,która w tym wątku jest szeroko propagowana.
Założenia 70/30 są kolejną bzdurą-pisałem ile leci przez skimer.
Reszty nawet nie chce mi się komentować:
fazi_poz napisał(a):Ciekawe jak byłoby gdyby barwnik był podany drugim rogu akwarium
Teraz takie pytania będą zadawane? ...naprawdę? Wpuść marker u siebie to zobaczysz
Filtracja pionowa miała nie działać,a działa-co widać na filmie .
I nie obrażam nikogo tylko stwierdzam fakty.Podjęliście polemikę w temacie, o którym nie macie bladego pojęcia.A że jeszcze mało wiec w kolejnym poście wciskasz kolejne swoje herezje 70% / 30%
Nie wiesz jak wyglądało moje akwarium przed tym filmem ,wiec o demolce się nie wypowiadaj.Musiałem zrobić spory prześwit przy filtrze ,żeby cokolwiek było widać.Oczywiście to nie byłoby potrzebne ,gdyby zagadnienie było zrozumiane
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-04-2015, 14:55
Post: #70
RE: Szklany filtr wewnętrzny
Odpuszczam polemikę z Tobą.
Good luck matoole.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości