Odpowiedz 
Szklany filtr wewnętrzny
14-03-2015, 01:38
Post: #46
RE: Szklany filtr wewnętrzny
Tak jak napisałem pokazać można co się chce. Przy takim poziomie wody w akwarium nie ma szans żeby dużo płynęło przez krótki obieg tak mały grzebień to bardzo duży opór kto miał kiedyś komin ten wie że tam prawie nic nie poleci a już na pewno nie poleci jak te milimetry wody wyparują co się stanie dość szybko ale ta konstrukcja jest tak genialna że kolega będzie stał garnuszkiem i dolewał Smile. Szkoda pisania bo kolega i tak nic nie rozumie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2015, 10:33
Post: #47
RE: Szklany filtr wewnętrzny
Poza tym jednak coś tam kolega posłuchał, bo grzebień zrobił na 3 wloty, a nie na planowane 6 Wink

Nadal czekamy na filmik z zielenią i ujęciem na wlot główny filtra.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2015, 10:40
Post: #48
Odp: Szklany filtr wewnętrzny
Ludzie nie żeby coś ale kłócicie się i kłócicie nic to nie zmienia.
Nie mam bladego pojęcia czy ten filtr działa czy nie ale czy nie najważniejsze żeby właściciel czuł się lepiej. Jeżeli jest szczęśliwy a rybą nic się nie dzieje to niech ten filtr ma nawet 5% wydajność. Ważne żeby ryby były szczęśliwe jak i właściciel więc może trochę mniej wzajemnych oskarżeń bo nowi tacy jak ja zaczynają się bać o cokolwiek zapytać czy zaproponować żeby nie zostać zganionym więc może trochę mniej emocji

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2015, 11:45
Post: #49
RE: Szklany filtr wewnętrzny
Kristofo jeśli ewidentnie ktoś popełnia błędy i jeszcze upiera się przy swoim gdy ma przetłumaczone jak powinno być to trzeba tak właśnie robić bo wejdą nowe osoby na forum i będą powielać źle funkcjonujący filtr. Na tym etapie nie da się fizycznie tego stwierdzić czy prawidłowo działa ale wyjdzie to dopiero po czasie.Teoretyczne nie ma prawa , wielu z nas ma lub miało grzebień na przelewie i dlatego odpowiedzi są poparte doświadczeniem i praktyką a nie tylko domniemaniem.

Kristof pytać zawsze można za to nikt nie bije ani nie wyzywa , na wpisywanie i upieranie się przy błędnym projekcie nikt nie będzie przyklaskiwać przecież.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2015, 13:53
Post: #50
RE: Szklany filtr wewnętrzny
Kristoforo tu nie chodzi o to żeby kogoś wyzywać, oskarżać tylko o to aby uświadomić komuś kto popełnia błąd gdzie ten błąd popełnił. Jeśli ktoś upiera się przy swoim błędzie gdzie większość tutaj ma wiedzę opartą na doświadczeniu to należy mu to wytłumaczyć co za błąd popełnił. Dokładnie tak jak fazi_poz napisał jednak trochę matoole zrozumiał bo zrobił 3 nacięcia a nie 6 ale to i tak nie zmienia faktu, że ten filtr nie będzie działał tak jak w założeniu miał działać.

było 112 litrów morszczyzna
jest 300 litrów w obiegu
Akwarium ukwiałowe z błazenkami 100 litrów
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2015, 15:29
Post: #51
Odp: Szklany filtr wewnętrzny
Rozumiem twój punkt widzenia ale z tego co zdążyłem zauważyć wadę próby niewiele dają niestety nie można komuś pomagać na siłę

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-03-2015, 21:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-03-2015 00:28 przez arrowb. Powód: Nowe informacje)
Post: #52
RE: Szklany filtr wewnętrzny
Miałem już się nie odzywać...
Panowie , wróćcie do szkoły po podstawy matmy:

matoole napisał(a):woda z dyszy(...) 270l/h.
Na potrzeby filmu skimer zaciąga 30-35l/h
To co? Cuda jakieś?
Może jeszcze mógłbym znieść pierdoły ,które wypisuje głównie @alarmowiec...gdybym od kilku miesięcy nie miał takiego filtra.
Łapy opadają.

Są trzy grzebienie ,ale za to głębsze niż planowałem bo skimer jest ruchomy.


Arrowb: Nie używaj proszę wulgaryzmów w swoich postach!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-03-2015, 02:24
Post: #53
RE: Szklany filtr wewnętrzny
wyjaśnij nam tylko jak policzyłeś te 30-35l/h ze skimera, i pokaż w końcu film jak pobiera te 90% przez gąbki, bo z filmu na którym wrzucasz na powierzchnie wody pokarm wygląda że sporo wiecej wody niż 30l/h spływa i to sporo więcej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-03-2015, 07:08
Post: #54
RE: Szklany filtr wewnętrzny
Podpinam się pod bohena - wiarygodne wyliczenia tych 30-35l/h (nie na zasadzie tak sobie myślę, to tak jest).
Bulwersujesz się okrutnie i sam sobie strzelasz w kolano, bo owszem od kilku miesięcy masz filtr kasetowy ale ze skimmerem w innym miejscu i negowania działania tamtego filtra tutaj nigdzie nie zauważyłem Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-03-2015, 08:51
Post: #55
RE: Szklany filtr wewnętrzny
Wyliczenie wody wpływającej przez grzebień jest przecież proste Bag.
Jak liczycie wodę wypływającą z filtra?Pisałeś ,że skończyłeś Polibudę...

@bohen21,a jak mam ci pokazać te 90%? Pomyśl trochę. Chciałeś filmik to go dostałeś,co jeszcze chcesz zobaczyć?Frustgrey
Albo zakładamy,że mówimy na tym forum bez ściemy ,albo to forum nie ma sensu. To,że działa coś co przekracza Wasze pojmowanie nie znaczy ,że to nie działa.
@fazi_poz ,wkurza mnie ta sytuacja bo to nie jest mój pomysł na filtr i nie jestem jedyny ,który go używa. Ja go tylko trochę zmieniłem do swoich potrzeb i to tylko w zakresie użytego za pierwszym razem materiału.Pomysł filtra jest przerabiany na Forum Malawi prawie od roku.I od roku ewoluuje. Żadnemu leserowi nie chce się przeczytać tamtego wątku w całości i opinii tamtejszych użytkowników.
A tutaj?Jakieś dziwne pytania o sposób liczenia wody,wciskanie ,że wszystko leci skimerem i inne pierdoły.
Jak więc w takiej sytuacji działa u mnie szklaniak?
Temat ,który miał być alternatywą dla akwarystów ,którzy nie chcą filtra zewnętrznego przerodził się w rozmowę jak w przedszkolu.
Nie bo nie.Bo głupio teraz się przyznać ,że się opowiadało pierdoły.
Panowie,apeluję.
Wydajcie te kilka złotych na spienione pcv lub inny "plastik" i sobie sklejcie taki filterek. Roboty na godzinę.Bo jak na razie to ja mam w swoich akwach dwa takie filtry ,a Wy macie tylko swoje teorie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-03-2015, 09:28
Post: #56
RE: Szklany filtr wewnętrzny
Cały wątek na malawi przeczytałem (zmusiłem się do tego już wcześniej, kiedy wkleiłem Ci zdjęcia filtrów z tamtego forum) - nikt nie ma tak umiejscowionego skimmera jak Ty Wink Żaden filtr, ani jeden, który tam był pokazany (chyba, że masz dostęp do jakiejś wiedzy tajemnej). Raz kolejny Ci napiszę i może wytłuszczę nie negujemy działania filtra kasetowego - negujemy działanie Twojej wariacji umiejscowienia skimmera. Może teraz to zdanie do Ciebie dotrze Wink

Ty nie bądź zatem leserem i pokaż te swoje obliczenia konkretnie 30 litrów.
Metodologia obliczeń - naucz nas, cofnij nas do podstawówki i udowodnij w jasny sposób jak to policzyłeś - najlepiej z filmami Wink Nie chodzi o naszą niewiedzę - dowiedź swojej tezy. Zwykłe sprawdzanie.

Film z barwnikiem wlanym do wody - już o tym pisaliśmy.
Chętnie się przyznam, że opowiadałem bzdury jak mi to udowodnisz w sposób namacalny.

Temat byłby alternatywa dla akwarystów i taki filtr oczywiście taką alternatywą jest, ale w wykonaniu jak na forum malawi - ze skimmerem na ścianie na której jest wlot głównego obiegu, czyli nie w komorze pompy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-03-2015, 09:45
Post: #57
RE: Szklany filtr wewnętrzny
Wy nadal tą pĄpę wałkujecie ?
Odpowiedz cytując ten post
19-03-2015, 10:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-03-2015 10:19 przez alarmowiec.)
Post: #58
RE: Szklany filtr wewnętrzny
Szkoda mi już czasu to walka z wiatrakiem Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-03-2015, 10:20
Post: #59
RE: Szklany filtr wewnętrzny
No właśnie chciałem napisać to samo co fazi_poz również zadałem sobie trud aby przeczytać cały wątek na Malawi i potwierdzam nie ma tam takiego rozwiązania jak Twoje w jednym miejscu ktoś narysował projekt podobny do Twojego i tam również został skrytykowany za to że trzeba by stać i dolewać wodę lub zamontować automatyczną dolewkę o czym ja i alarmowiec Tobie powiedzieliśmy. A Ty upierasz się przy swoim. Tak jak fazi_poz napisał przyznam się do błędu jak zobaczę filmik z barwnikiem.

było 112 litrów morszczyzna
jest 300 litrów w obiegu
Akwarium ukwiałowe z błazenkami 100 litrów
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-03-2015, 11:20
Post: #60
RE: Szklany filtr wewnętrzny
Cytat:Wyliczenie wody wpływającej przez grzebień jest przecież proste Bag.

no właśnie pokaż nam jak wyliczyłeś te 30L/h skoro to takie proste

Cytat:@bohen21,a jak mam ci pokazać te 90%? Pomyśl trochę. Chciałeś filmik to go dostałeś,co jeszcze chcesz zobaczyć?Frustgrey
Albo zakładamy,że mówimy na tym forum bez ściemy ,albo to forum nie ma sensu. To,że działa coś co przekracza Wasze pojmowanie nie znaczy ,że to nie działa.
miałes juz kilkukrotnie napisane żeby użyć zieleni malachitowej lub blękitu przed wlotem z gąbek do zademonstrowania że zaciąga tamtędy twoje 90% wody przy zaciąganiu przez skimmer tak jak napisałeś 30%. Jeśli cię to przerasta to zrozumiemy bo tu nie tylko o nasze pojmowanie chodzi tylko o twój brak umiejętność w pokazaniu jak zaginasz prawa fizyki

Cytat:Temat ,który miał być alternatywą dla akwarystów ,którzy nie chcą filtra zewnętrznego przerodził się w rozmowę jak w przedszkolu.
Nie bo nie.Bo głupio teraz się przyznać ,że się opowiadało pierdoły.
Panowie,apeluję.
Wydajcie te kilka złotych na spienione pcv lub inny "plastik" i sobie sklejcie taki filterek. Roboty na godzinę.Bo jak na razie to ja mam w swoich akwach dwa takie filtry ,a Wy macie tylko swoje teorie.

a ty nie masz takich filtrów tylko podobne, a umiejscowienie skimmera to w tym wypadku działa jak dwa różne modele filtra. a twój nowy model to filtr albo albo. albo płynie przez skimer (jak jest odpowiedni poziom wody) albo płynie przez gąbki jak ten poziom spadnie poniżej skimera.

wiarygodność trzeba jednak zdobyć, i to nie w sposób twierdząc, że u mnie tak jest i na pewno jest dobrze. jak chcesz być wiarygodny to zaprezentuj nam filmik z barwnikiem.

a jeśli nie jesteś daltonistą to użyj 2 barwników wylot z filtra daj do innego zbiornika i zobaczysz jaki kolor ma woda, wlej np zieleń przy gąbkach a błękit przy skimerze. i może wtedy wizualnie dostrzeżesz swój błąd skoro argumenty do ciebie nie docierają
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości