Odpowiedz 
30l BW Azji płw-wsch
03-01-2015, 16:14
Post: #16
RE: 30l BW Azji płw-wsch
tey a może od tych świeżych gałązek obsada Ci padła? na pewno jakieś soki to puszcza, pewien nie jestem ale...

kostka 43L podejście drugie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-01-2015, 16:21
Post: #17
RE: 30l BW Azji płw-wsch
Hm... soki to może i puszcza, ale co w nich szkodliwego? Cały czas obstawiam brak tlenu. Pamiętam, że krewetki dosłownie miały pyski nad wodą.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-01-2015, 16:22
Post: #18
RE: 30l BW Azji płw-wsch
Kusi mnie by zrobić sobie taki śmietnik ...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-01-2015, 16:27
Post: #19
RE: 30l BW Azji płw-wsch
Hehe, jak chcesz śmietnik to zrób "polskie wody", dajmy na to odwzorowanie Warty Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-01-2015, 16:32
Post: #20
RE: 30l BW Azji płw-wsch
Amonhell napisał(a):Hm... soki to może i puszcza, ale co w nich szkodliwego? Cały czas obstawiam brak tlenu. Pamiętam, że krewetki dosłownie miały pyski nad wodą.

ogólnie nie powinno się używać niespreparowanego żywego drewna, właśnie soki i żywica niekorzystnie wpływają na wodę, dodatkowo procesy gnilne, ale dlaczego co i jak to Ci już nie powiem, może jakaś mądrzejsza głowa się wypowie Smile

kostka 43L podejście drugie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-01-2015, 16:38
Post: #21
RE: 30l BW Azji płw-wsch
Żywica rozpuszcza się w wodzie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-01-2015, 16:51
Post: #22
RE: 30l BW Azji płw-wsch
Drewno w akwarium
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-01-2015, 17:11
Post: #23
RE: 30l BW Azji płw-wsch
Mierzyłeś kolego Ph bo podejrzewam oglądając zdjęcia że przyczyną był spadek Ph wywołany zbyt silnym zakwaszeniem wody od tych gałązek właśnie .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-01-2015, 17:18
Post: #24
RE: 30l BW Azji płw-wsch
Jak sobie dziś przeglądałem zdjęcia korzeni i porównałem te z tymi z allegro to według opisu nadają się do terrarium , może w tym tkwi problem.

http://www.facebook.com/AmatorskaHodowlaKrewetek
http://www.facebook.com/Rośliny-Akwariow...017673358/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-01-2015, 17:30
Post: #25
RE: 30l BW Azji płw-wsch
Właśnie sprawdziłem korzeń, który wrzuciłeś do baniaka. Jest to gałązka Wrzośca, rośliny iglastej. To jest przyczyna zejścia Twojej ekipy.

420
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-01-2015, 17:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-01-2015 17:45 przez wujek.)
Post: #26
RE: 30l BW Azji płw-wsch
no to by wszystko wyjaśniało, dodatkowo zobaczcie jeszcze raz na zdjęcie nr. 2 z wyrastającym kawałkiem, zobaczcie ile odnóżek jest pod wodą, pewnie za jakiś czas będzie tam rosło przyjemne drzewko Smile
edit:
Amonhell jeszcze jedna sprawa na korzonkach które masz na wydanie widać jeszcze zielone listka, jeżeli w takim samym stanie włożyłeś korzeń do akwarium to czy jest iglakiem czy nie mógł Ci obsadę wytruć

kostka 43L podejście drugie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-01-2015, 18:55
Post: #27
RE: 30l BW Azji płw-wsch
Korzenie pewnie nie załatwiłyby obsady w jedną noc, zwłaszcza, ze były w zbiorniku trochę czasu. Mogły podtruwać obsadę bo są swieże, ale nie bardzo mi się widzi by w jedną noc magicznie wszystko potruły. Brak tlenu, skok amoniaku, spadek pH - wszystko prawdopodobne bardziej. W tak małym zbiorniku "śmierć" filtra na kilkanaście godzin na bank namieszać może sporo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-01-2015, 19:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-01-2015 19:13 przez Amonhell.)
Post: #28
RE: 30l BW Azji płw-wsch
Troszkę pomyliliście kilka rzeczy. Korzeń Wrzośca był w akwarium, jakieś dwa tygodnie licząc od czasu jego startu. W tym czasie obsady w zbiorniku nie było. 19 grudnia zamieniłem go na korzenie olchy czarnej, które są do teraz w baniaku. Obsada padła w nocy z 1 na 2 stycznia(czyli po ok dwóch tygodniach w baniaku) i cały czas myślę, że było to spowodowane brakiem tlenu. 2 stycznia zakupiłem kubełek, do którego wrzuciłem 0,5l torfu, stąd większe zakwaszenie wody niż wcześniej.
Właśnie zmierzyłem Ph i wyszło ok 5, w zeszłym tygodniu na teście było ok 6.

Co do korzeni na wydanie, to te "zielone listka" to rzęsa Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-01-2015, 19:32
Post: #29
RE: 30l BW Azji płw-wsch
Amonhell napisał(a):Co do korzeni na wydanie, to te "zielone listka" to rzęsa Wink
a to sorry Smile ale tak i tak korzenie nie powinny w wodzie kiełkować (tak jak masz teraz)

kostka 43L podejście drugie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-01-2015, 20:51
Post: #30
RE: 30l BW Azji płw-wsch
Groot rośnie Wink

[Obrazek: DSCF3760.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości