Odpowiedz 
Projekt akwarium roślinne 112l
10-02-2015, 23:44
Post: #16
RE: Projekt akwarium roślinne 112l
Środkowy kamień jest o wiele za duży i trzeba by złamać tą symetrie chociażby o połowę mniejszym a efekt głębi się powiększy. I koniecznie oddziel ten piasek od substratu bo po tygodniu będziesz tylko odsysał granulki codziennie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-02-2015, 10:19
Post: #17
RE: Projekt akwarium roślinne 112l
Z racji na dość duże wzniosy w substrat wstawiłem tworzywowe przekładki w newralgicznych miejscach aby utrudnić przesypywanie. Również plaża od substratu jest oddzielona takimi wkopanymi przekładkami. No ale to ciągle dopiero przymiarki i zrobie jakąś aranżację z dodatkowymi kamlotami oddzielającymi plażę. Co do środkowego kamienia to będzie ciężko o wymianę bo nie mam nic mniejszego o tak fajnej strukturze wierzchniej. No ale dzięki za opinie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-11-2015, 14:40
Post: #18
RE: Projekt akwarium roślinne 112l
Kontynuacja wątku...

Aranżacja przechodziła wiele modyfikacji, głównie z doborem roślin. Cały czas się uczę jak dana roślina rośnie i jak reaguje na różne parametry światło, nawozy itp - bo inaczej roślina wygląda na fotce w internecie, a inaczej jak już się ją posadzi.
Akwarium wystartowało 13.02.2015 bez większych problemów, dopiero w okresie 3-go miesiąca życia akwarium pojawiły się problemy. Głównie za sprawą testów Zooleka na których bazowałem i ślepo wierzyłem wynikom i doprowadziłem do stanu, że miałem całkiem spory problem z zielenicami i pyłem na szybie (pył na szybie był tak wysoki, że po godz od czyszczenia szyby były już zielone). Parę tygodni lub miesięcy zajęło mi dopracowanie nawożenia i obserwacja jak rośliny i glony reagują na nie. Obecnie nie używam już testów a ustalony plan nawożenia modyfikuję w razie potrzeby jak tylko zauważę braki.

[Obrazek: 2hcq7lu.jpg]

Dane zbiornika:
Szkło: 80x35x40 cm full OptiWhite + tło mist
Szafka: [DIY]
Oświetlenie: [DIY] Glass Solar 78W, ok. 5600lm
Podłoże: ADA Aazonia New, Keramzyt 4-8mm (4l), ADA Penac P + Penac W + Tourmaline + Clear Super + Bacter100, piasek rzeczny
Filtracja: Kubeł HW 302b + Skimmer Eheim, wlot i wylot z plexy [DIY]
Nawożenie: Cała linia EL, Butla CO2 2l ze spiekiem ceramicznym
Korzeń: Red Moor Woods
Skały: Dark Green Stone
Ogrzewanie: Grzałka 200W [25-27C]
Parametry wody: nie mierze

Flora:
4 x neon czarny
4 x razbora klinowa
2 x razbora galaxy
2 x kosiarka
23 x bystrzyk poziomkowy
1 x bojownik syjamski (Dorotka)
13 x kirys pigmej
? x red cherry
2 x krewetki amano
7 x otosek przyujściowy

Fauna: Eleocharis parvula, Eleocharis Acicularis, Eleocharis Vivipara, Hemianthus micranthemoides, Hemianthus callitrichoides cuba, Blyxa japonica, Alternanthera rosaefolia, Limnophila aromatica, Hygrophila pinnatifida, Staurogyne repens, Micranthemun monte carlo, Cryptocoryna parvula, Cryptocoryna (nie znam nazwy), Rotala walichii, Microsorium trident, Microsorium mini, Creeping moss, jeszcze jakiś mech, Anubias nana petite

P.S Sorka za zdjęcia, fotograf ze mnie żaden a i sprzętu brak...

[Obrazek: 2dkb72b.jpg]

[Obrazek: rtgd8w.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-11-2015, 14:47
Post: #19
RE: Projekt akwarium roślinne 112l
Klasa, ale skimmer mógłby być z tyłu.

420
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-11-2015, 15:56
Post: #20
RE: Projekt akwarium roślinne 112l
Zapalniczka przy pokarmach, w jakim celu?
Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-11-2015, 17:55
Post: #21
RE: Projekt akwarium roślinne 112l
czasem i rybka z chęcią wszama coś na ciepłoTongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-11-2015, 18:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-11-2015 18:12 przez Matrial.)
Post: #22
RE: Projekt akwarium roślinne 112l
Akurat przypalałem wężyki PU od zestawu CO2. Poza tym jak tak człowiek wyluzuje patrząc na te zielone kolory, to czasami i zapalniczka się przyda do odpalenia tego relaksu Biggrin.

Skimmer ustawiony jest idealnie, obok szklanego dyfuzora. Plexi wylot wody jest na przeciwnej ścianie i jest ustawiony tak aby tłumił i gasił w dół bąbelki gazu, a skimmer załączany co 15 min dobrze rozprowadza rozpuszczony gaz po zbiorniku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-11-2015, 20:44
Post: #23
RE: Projekt akwarium roślinne 112l
Teraz bez żartów, profi!
Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-11-2015, 23:35
Post: #24
RE: Projekt akwarium roślinne 112l
ładna aranżacja, ale przydałoby się uporządkować obsadę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-11-2015, 07:31
Post: #25
RE: Projekt akwarium roślinne 112l
Bardzo ładne dwie aranżacje! Lepiej by było trzymać się jednego stylu, bo teraz to tylko szyby po środku brakuje. W każdym bądź razie wyszły ci genialnie.

"I w akwarium małej rybie
Świat nie kończy się na szybie."

Roman Gorzelski

Aktualne:
43l - Nature - http://wtma.pl/showthread.php?tid=8335
43l - Nature 2 - http://wtma.pl/showthread.php?tid=8865
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-12-2015, 14:02
Post: #26
RE: Projekt akwarium roślinne 112l
Bardzo fajnie wyszło.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-01-2016, 13:57
Post: #27
RE: Projekt akwarium roślinne 112l
Aranżacja zbliża się do finałowej wersji. Po mału szykuje już w głowie plan na kolejną aranżację i restart zbiornika. Doszedłem do stanu w którym aktualnie zbiornik jest właściwie bezobsługowy (oprócz cotygodniowej podmianki, przetarcia szyb i przycinki), mimo że jest jeszcze wiele rzeczy które bym chciał poprawić to raczej będę zwiększał doświadczenie na nowym wyzwaniu.

Aktualnie zbiornik prezentuje się tak (po dość mocnym strzyżeniu vivipary i s.repens)

[Obrazek: 15oja6p.jpg]
[Obrazek: mtwbvl.jpg]
[Obrazek: nmb6lf.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2016, 11:11
Post: #28
RE: Projekt akwarium roślinne 112l
Belka robi wielką różnicę -na standardowym oświetleniu takiego efektu by nie było.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Photo [420l] roślinne marzenie 140/50/60 czarex 33 57,951 03-03-2016 13:36
Ostatni post: wujek
  roślinne 112l pniewiaki 9 18,202 22-12-2015 18:36
Ostatni post: harek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości