Odpowiedz 
450L rozpusty ;)
26-02-2015, 19:27
Post: #16
RE: 450L rozpusty ;)
Tył faktycznie jest pusty :/Pogostemona kiedyś miałem, zaczął rosnąć ale po czasie wykorkował nie wiem czemu :/ o trawie coś myślałem, ale nie wiedziałem jaką roślinę zastosować... ta co podałeś wygląda ciekawie Biggrin jak uda mi się gdzieś zdobyć w okolicznych sklepach to jej użyje Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-03-2015, 20:49
Post: #17
RE: 450L rozpusty ;)
Wrocilem z pracy, i zastalem masakre.... Sad woda tak mleczna, ze nie bylo widac tylu akwarium, polowa ryb plywala do gory brzuchhami po wierzchi, czesc lezala na ziemi... temperatura ok, filtr dzialal, co sie stalo? :/ Jestem w trakcie wypuszczania wody.... pewnie zejdzie do 2 w nocy zeby wszystko ogarnac :/ a jutro rano do roboty :/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-03-2015, 02:54
Post: #18
RE: 450L rozpusty ;)
zapewne pierwotniak, ryby się przez to podusiły, zapytaj masła jak zwalczyć on też próbujeTongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-03-2015, 06:45
Post: #19
RE: 450L rozpusty ;)
To wyczyszczenie akwarium do zera nie wystarczy? Tongue wczoraj wypuscilem cala wode, dzis mam zamiar wyczyscic kamienie, obsadzic tymi roslinami co mialem i zalac woda.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-03-2015, 11:10
Post: #20
RE: 450L rozpusty ;)
a pierwotniak powróci, przy pierwotniaku nie robi sie dużych podmian bo często się tym pogarsza sprawe a nie polepsza
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-03-2015, 16:38
Post: #21
RE: 450L rozpusty ;)
Czyli co, pogorszylem sprawe? Tongue nie wydaje mi sie zeby podmiana wody cos pomogla, naprawde zrobilo sie takie mleko z wody ze mialem problem z wylowieniem ryb bo jak ktoras nie plywala po wierzchu to juz jej nie widzialem, jak patrzylem od przodu to tylu akwarium juz nie widzialem. Z czeg ten pierwotniak sie bierze skoro pojawilo sie to z dnia na dzien?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-03-2015, 19:39
Post: #22
RE: 450L rozpusty ;)
Wybaczcie ze pisze post pod postem ale korzystam z tel a tak najlatwiej. Czyli co sygerujecie, jakich krokow podejmowac? Wrocilem do domu i chcialbym sie za to wziasc. Mam ryby w drugim malym akwarium z napowietrzaczem wiec powinny wytrzymac. myslicie zeby zrobic poprostu od nowa aranzacje i zalac woda i odczekac z wpuszczeniem ryb?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-03-2015, 21:11
Post: #23
RE: 450L rozpusty ;)
Coś mi się kojarzy, że przy pierwotniaku to trzeba mocno wietrzyć zbiornik, ale głowy nie dam więc niech się wypowie ktoś bardziej kompetentny Smile

420
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-03-2015, 21:15
Post: #24
RE: 450L rozpusty ;)
Zaciemnienie, mocne napowietrzanie plus możesz dolać bakterii.

Jak już to uczynisz, to zastanów się co ostatnio zmieniłeś w zbiorniku, ze pierwotniaki zakwitły, bo samo z siebie w dojrzałym szkle raczej nie występuje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-03-2015, 21:33
Post: #25
RE: 450L rozpusty ;)
Przeczyscilem kamienie przez sitko, tak sie zastanawiam... caly czas nawoze rosliny takimi jakby glinianymi kulkami pod korzen, ostatnio wsadzilem jaszczurzec, ktory dwa czy trzy razy wyrwal sie z podloza. Zauwazylem mniej wiecej w tym miejscu taki szary wlasnie gliniany sluz ktory pasowak by do tych kulek z nawozem. Dla sprawdzenia wzialem kawalek tej kulki i rozpuscilem w szklance wody, konsystencja wody w szklance zrobila sie bardzo podobna do tej w akwarium. Czy jezt mozliwe, ze od tej glinianej kulki zrobila sie taka woda, a raczej mozliwe ze od tego pozdychaly ryby? Bo woda napewno mogla sie zrobic taka od tego... wiec mozliwe ze z roslinka wyplynela kulka nawozu i sie takie cuda stworzyly... troche dziwne mi bylo na te pierwotniaki bo co prawda obsadzalem glonami korzenie i wsadzalem tego jaszczurzca ale to bylo gdzies okolo miesiaca temu wiec chyba troche z opoznieniem by sie to dzialo?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-03-2015, 09:44
Post: #26
RE: 450L rozpusty ;)
Witam. W piątek zalałem akwarium ponownie. Kamienie wyczyszczone, korzenie wypłukane. Dokupiłem 3 kamienie z lawy na które posadziłem anubiasy. Reszta obstawy taka sama, ryby jak narazie to co zostało czyli w zasadzie same molinezje :/ Z czasem chciałbym się ich pozbyć i dogadany jestem w zasadzie z okolicznym sklepem który będzie je odemnie brał jeśli skończą im się na stanie. Generalnie wydaje mi się, że te zmętnienie i zdychanie ryb było spowodowane właśnie tym nawozem. Jeśli było to spowodowane pierwotniakiem to chyba odpuścił bo od piątku nie zauważyłem nic, żeby się działo w akwarium Wink Generalnie po zalaniu zbiornika, trochę zapobiegawczo sugerując się zdaniem znajomego hodowcy ryb wsypałem do zbiornika dwie łyżki wapna Wink Napewno nie zaszkodzi a może czasami pomóc.
Teraz akwarium wygląda tak:
[Obrazek: c4722f411179565bm.jpg]

[Obrazek: 28a7697347058aedm.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-03-2015, 14:58
Post: #27
RE: 450L rozpusty ;)
i tak coś nie gra bo masz prawie wszystkie molinezje pod powierzchnia wody
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-03-2015, 18:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-03-2015 19:53 przez Mlody98. Powód: Nowe informacje)
Post: #28
RE: 450L rozpusty ;)
Zawsze tak pływają jak ktoś wchodzi do pokoju, po czasie spływają na dół. Tak jak by wiecznie nie najedzone były, tyle że jak im wsypie więcej żarcia to wszystko gnije na ziemi.
Ale ogolnie co moze byc powodem takiego zachowania? Moze profilaktycznie to sprawdze...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-03-2015, 22:51
Post: #29
RE: 450L rozpusty ;)
Mało tlenu w wodzie i ryby się podduszają.

420
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-03-2015, 08:17
Post: #30
RE: 450L rozpusty ;)
W sumie usunalem napowietrzac bo mi sie kamien juz zniszczyl... dzis zakupie kamien i zamontuje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Paludarium 450L pwie 5 12,063 17-03-2016 12:36
Ostatni post: Ciupakus
  Moje skromne 450l ;] eseker 16 23,588 07-11-2013 13:44
Ostatni post: eseker



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości