Odpowiedz 
kosiarki a krasnorosty
19-11-2014, 23:19
Post: #1
kosiarki a krasnorosty
Witam,

krótkie pytanie: czy kosiarki zjadają/ usuną krasnorosty?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-11-2014, 23:25
Post: #2
RE: kosiarki a krasnorosty
Tak ale jak Ci urosną to jest z nimi problem bo rosną spore. Na krasnorosty skuteczny jest też ślimak Military Helmet.
pozdr
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-11-2014, 10:56
Post: #3
RE: kosiarki a krasnorosty
Marmota napisał(a):Tak ale jak Ci urosną to jest z nimi problem bo rosną spore. Na krasnorosty skuteczny jest też ślimak Military Helmet.
pozdr
Jak są małe, to radzą sobie z krasnorostami, ale jak już urosną, to nie bardzo mają na Nie ochotę. Smile
Przetestowałem u siebie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-11-2014, 11:06
Post: #4
RE: kosiarki a krasnorosty
Dokładnie moja jedna kosiara ma ponad rok i raczej zajada pokarm podawany przeze mnie - małe jeszcze wcinaja to co na lisciach sie pojawi :-)

Akwarium 300 l |Pielęgnice: Miodowe i Meeka | Filtracja - HW-302 i JBL e901|
Akwarium 50 l | Kotnik: mieczyki zielone odmiany dzikiej i młode Miodowe
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-11-2014, 13:34
Post: #5
RE: kosiarki a krasnorosty
To trudno powiedzieć jak jest faktycznie. Małych musi być dużo, takie 6-7 cm z kolei zauważyłem że często wystarczy jedna. Chodzi o to, że małe kosiarki nie mają tyle siły, zeby wyrwać te krasnale, duża sobie lepiej radzi. A to że nie widać jak je glony, to nie ma znaczenia, widać za to efekt jej pracy. Niestety podrośnięte kosiarki zjadają mchy.

Estimative Index (EI) i sole są jak socjalizm, czyli "Bohaterskie pokonywanie trudności, nieznanych w żadnym innym ustroju" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-11-2014, 19:50
Post: #6
RE: kosiarki a krasnorosty
A wiecie jak helenki zareagują na military helmet? Muszę je najpierw usunąć, czy będą raczej bezpieczne?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości