Odpowiedz 
Kilka pytań odnośnie roślin
03-11-2014, 13:19
Post: #1
Kilka pytań odnośnie roślin
Witajcie mam takie o to pytanka:
- które z mchów można zaliczyć do szybko rosnących o ile takie w ogóle są?
- jak to w końcu jest z tymi czerniejącymi liśćmi u mikrozorium? jedni mówią, że to brak okreslonych mikroelementów, za twarda woda albo, że to naturalna rzecz u tej rośliny i wystarczy to wycinać. Ogólnie opinii jest dużo i nie wiem czy ostatecznie roślina jest warta zachodu skoro te czarne plamy to bardzo częste zjawisko (nie, nie chodzi o zarodniki).
- jakie żabienice wytrzymają słabe oświetlenie? tu również widzialam skrajne podpisy, że albo są cieniolubne albo mają bardzo wysokie wymagania.

najlepiej gdyby odpowiedziały osoby, które mają wyżej wymienione rośliny ponieważ w internecie jest zbyt dużo sprzecznych info. Oświetlenie u mnie wynosi 0,4 w 25l szkle. Nawozów chyba nie ma sensu stosować.
Odpowiedz cytując ten post
03-11-2014, 13:27
Post: #2
RE: Kilka pytań odnośnie roślin
ad1;
mchy szybko rosnące: java (chyba najłatwiejszy) tajwan, flame, fissidens fonantus i wiele innych ale mchy wymagają obecności krewetek inaczej ciężko je utrzymać w czystości (choć przy twoim oświetleniu i bez co2 to każdy mech będzie raczej wolno rosnący chyba po za nieokiełznaną javąSmile

ad2; u mnieprzy pełnej suplementacji i co2 oświetleniu 0,8w/l microzoria również miewają czarne końcówki, nie jest to napewno wywołane twardą wodą bo zbiorniki prowadze na czystej osmozie

ad3; nie polecam żabienic do tak małego akwarium, większośc z nich dostępnych w sklepach to duże gatunki za duże na taki litraż, lepiej spróbować z kryptocoryną

przy takim oświetleniu z roślin polecałbym kryptocoryny wg uznania lecz nie za dużo bo jak już suię przyjmą to możesz ich nie okiełznać, ładny korzeń z mchem wg uznania, hydrocortyle sp japan, glosia na ewentualny przód a zamiast kapryśnych microzoriów lepiej zainwestuj w anubiaski, mniej kapryśne i trudniejsze do zabicia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-11-2014, 13:52
Post: #3
RE: Kilka pytań odnośnie roślin
Tak, jesli chodzi o kryptokoryny i anubiasy to juz wszystko o nich wiem i zaplanowalam pod nie aranzację. Byłam ciekawa tylko jak jest z tymi konkretnymi roślinkami w temacie. Nie do konca się zgodze, że żabienice są duże bo widziałam kilka gatunków znacznie mniejszych.
Odpowiedz cytując ten post
03-11-2014, 15:32
Post: #4
RE: Kilka pytań odnośnie roślin
chodziło mi że te w większości w sklepach są duże a nawet jeśli np oceloty są jeszcze małe w koszyczkach to będą miały spore parcie na wzrost. Są również malutkie echinodorusy np tenellus i to jest chyba jeden z nielicznych nadających się na tak mały litraż
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-11-2014, 15:54
Post: #5
RE: Kilka pytań odnośnie roślin
bohen21 napisał(a):ad1;
mchy szybko rosnące: java (chyba najłatwiejszy) tajwan, flame, fissidens fonantus

Fissidens f. jest mchem bardzo wolno rosnącym.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-11-2014, 18:20
Post: #6
RE: Kilka pytań odnośnie roślin
Kamikaze w zależności jakie masz warunki Smile.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-11-2014, 15:46
Post: #7
RE: Kilka pytań odnośnie roślin
A powiedzcie mi tylko czy roślina marsylia da radę w tym oświetleniu 0,4? poszukuję jakiś małych na trawnik ale co czytam to wszystkie mają wymagania świetlne.
Odpowiedz cytując ten post
04-11-2014, 17:50
Post: #8
RE: Kilka pytań odnośnie roślin
marsilea hirsuta, glossostigma elantoides, elatine triandra dadzą rade/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-11-2014, 18:14
Post: #9
RE: Kilka pytań odnośnie roślin
Aha, dzięki bardzo.
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości