Odpowiedz 
Problem z glonami i marniejącymi roślinami
14-08-2014, 18:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-08-2014 20:38 przez Stiep. Powód: Nowe informacje)
Post: #1
Problem z glonami i marniejącymi roślinami
Panie i Panowie mam wielki problem. Dostałem w prezencie akwarium małe bo małe 25 litrów ale jest. Były do niego sztuczne roślinki. Postanowiłem więc zakupić żywe. Kupiłem takie z podcinki i niestety zaczęły niszczeć i obumierać. Podejrzewam, że mogą to być glony i dlatego prosze o pomoc Was doświadczonych. Pokazuje zdjęcia i proszę powiedzcie mi co to jest i jak cie tego cholerstwa pozbyć.


http://postimg.org/gallery/eo4zvuao/dc4b03a5/

Dodam tylko że wczoraj wymieniłem kompletnie całą wodę wszystko wypłukałem i wygląda jak wygląda

Poprawiłem temat wątku
Stiep
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-08-2014, 20:14
Post: #2
RE: POMOCY
Po pierwsze, temat postu wskazuje na treść.
Po drugie nie wpuszczamy więcej niż jednego samca bojownika do akwarium!!!
Po trzecie, nigdy nie wymianiamy całej wody i nie płuczemy wszystkiego!!!
Po czwarte, Bolbitis jest za dużą rośliną do tego akwarium.
Po piąte, kup normalne rośliny do tego akwarium. jakiś Nurzaniec na początek będzie dobry.
Koledzy i koleżanki napiszą co jeszcze, ale jedno jest pewne, wiele nauki przed Tobą, bo wszystko zrobiłeś źle.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-08-2014, 20:21
Post: #3
RE: POMOCY
No dałem ciała na poczatek ale mam 1 samca bojownika i 3 samice Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-08-2014, 20:32
Post: #4
RE: POMOCY
Na początek poczytaj posty z tego działu: http://www.akwarysci-poznan.pl/forum/for...php?fid=10
Znajdziesz tam wiele informacji niezbędnych dla początkującego akwarysty.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-08-2014, 20:45
Post: #5
RE: Problem z glonami i marniejącymi roślinami
No ok ale mam już ryby i nie bardzo mam co z nimi zrobić więc teraz jakoś z tematem muszę sobie poradzić. Akwarium póki co małe ale jest więc co wg Was zrobić? gdzie i jakie roślinki zakupić? Może ktoś odda ? odsprzeda ? Jakieś nawozy czy jak ?

Ps. Do Czmonia nie jadę Panie Rafale Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-08-2014, 21:58
Post: #6
RE: Problem z glonami i marniejącymi roślinami
Wszystko zależy jak chcesz do tematu podejść finansowo.

W takim zbiorniku można z powodzeniem trzymać krewetki Red Sakura, ładne korzenie z mchem, do tego jakieś microsorum mini, kilka gupików endlera, może jakieś inne rybki. Do tego przydałoby się 4-5 litrów podłoża granulowanego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-08-2014, 22:18
Post: #7
RE: Problem z glonami i marniejącymi roślinami
Jak nie chcesz płakać że rośliny padają, zdobądz sobie taką roślinkę, kryptokoryna aponogenowata, rośnie bez specjalnego podłoża zawsze i wszędzie, w małym akwarium powoli i karłowacieje. Do tego mech jawajski,pistia ,limnobium, te rośliny obejdą się bez nawożenia, sam Ci mogę dać. W 25 litrach no to neonki, rasbora, gupiki najlepiej same samce, do wyboru. Lub 1 bojownik. Jest jeszcze takie niewymagające zwierzątko jak karlik szponiasty-takie małe żabki.Można zaaranżować wtedy małe akwaterrarium,nie są wymagające. Jak nie chcesz wydawać dużo kasy ,postaw na same kamienie,piasek kwarcowy i te roślinki które wymieniłem. Te rośliny co masz-nie to podłoże .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-08-2014, 00:01
Post: #8
RE: Problem z glonami i marniejącymi roślinami
kryptokoryna aponogenowata do 25l, no wybaczto na zbiorniki 200l się nadaje a nie na takie małe, jest wiele gatunków idealnych do takiego zbiorniczka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-08-2014, 02:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-08-2014 02:06 przez Banano89.)
Post: #9
RE: Problem z glonami i marniejącymi roślinami
No wybacz,widać że nigdy nie miałeś w mniejszym akwarium bez nawożenia, mi przez 3 lata w takich 25l urosła do około 25cm i ani rusz dalej,więc skoro piszę to wiem co i jest to poparte jakimś doświadczeniem. Roślina karłowacieje i rośnie adekwatnie do litrażu. Inne gatunki też wymieniłem. Ale chłopak jest początkujący więc polecam mu to co nie sprawi problemu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-08-2014, 12:17
Post: #10
RE: Problem z glonami i marniejącymi roślinami
i przede ale przede wszystkim musisz mieś jakiś filtr w akwarium a nie brzęczyk, w to zainwestuj na pierwszym miejscu bo długo tak nie pociągniesz
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-08-2014, 12:44
Post: #11
RE: Problem z glonami i marniejącymi roślinami
No, nawet nie zauważyłem braku filtra.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-08-2014, 13:28
Post: #12
RE: Problem z glonami i marniejącymi roślinami
reszta chyba też nie zauważyła, poszedł bój o rośliny a podstawy zostały w lesie Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-08-2014, 12:52
Post: #13
RE: Problem z glonami i marniejącymi roślinami
filtr jest, spokojnie, tyle ze nie ujety na zdjeciu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z glonami Kaczy20 2 5,832 14-04-2015 11:20
Ostatni post: Matrial



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości