Odpowiedz 
odbłyśniki
09-08-2014, 11:26
Post: #1
odbłyśniki
czy ktoś się orientuje czy do pokrywy aluminiowej do świetlówek 4x39W T5 można dołożyć odbłyśnik?planuje małego henka a bez odbłysnika i z woda herbaciana na bazalcie z ziemia nie chciala mi rosnac wgłębka,co prawda ziemi nei dotykała Smile

"Akwaryści to nudziarze",lecz nikt palcem Nas nie wskaże,
gdy cierpliwość z sercem w parze,wtedy mamy zbiornik marzeń,
szczęka im opada szybko,piękno roślin,życie z rybką,
doceniają hobby Nasze,koniec wiersza wiec na razie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-08-2014, 15:22
Post: #2
RE: odbłyśniki
Jak Cię stać to nawet platynowe panie możesz dać. Oczywiście że tak, a czy Ci urośnie to nie wiem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-08-2014, 18:35
Post: #3
RE: odbłyśniki
a może ktoś mądrzejszy może zna odpowiedź?

"Akwaryści to nudziarze",lecz nikt palcem Nas nie wskaże,
gdy cierpliwość z sercem w parze,wtedy mamy zbiornik marzeń,
szczęka im opada szybko,piękno roślin,życie z rybką,
doceniają hobby Nasze,koniec wiersza wiec na razie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-08-2014, 19:06
Post: #4
RE: odbłyśniki
Człowieku, bez Co2 nie ma się z takim oświetleniem co zabierać. Druga sprawa trochę popracuj nad interpunkcją, geniuszem nie jestem, ale twoich postów nie da się spokojnie przeczytać. Po trzecie prosisz o porady, a wcale się nic do nich nie stosujesz i ciągle płaczesz, że masz wodę w kolorze coli.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-08-2014, 10:30
Post: #5
RE: odbłyśniki
określę się jako mądrzejszySmile światło masz odpowiednie do wielkości zbiornika, ale przy herbacianej wodzie to nawet przy takim oświetleniu i z platynowymi odbłyśnikami nie ma szans na trawnik z małego henia, kolejnym problemem jest bazalt, jest zbyt dużej granulacji na porządny trawnik, choć nie twierdzę, że się nie da . I kolejna sprawa, pierw poczytaj o wymaganiach roślin, masz co2 a go nie podłaczasz i dziwisz się że parametry wody skaczą że ph się podnosi jak robsz co pare dni podmiankę zapewne z kranówki, nie chcesz herbacianej wody ale leczysz rośliny herbatą, sam sobie zaprzeczasz, a potem obrażaj kolegów mających większe doświadczenie i o niebo lepszy zbiornik niż Ty

i dobór ryb pod czarne wody trzciniaki, ramirezki do tego krewetki i neonki, żal mi Ciebie i nic więcej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-08-2014, 14:49
Post: #6
RE: odbłyśniki
Glossostigma elatinoides widziałem ją na bazalcie i dość ładnie rosła, a i wymagania ma mniejsze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-08-2014, 15:06
Post: #7
RE: odbłyśniki
ja nawet małego henia wyciągnąłem na bazalcie, ale nie przy herbacianej wodzie i bez co2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-08-2014, 15:28
Post: #8
RE: odbłyśniki
fakt przy błocie to będzie ciężko.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-08-2014, 15:54
Post: #9
RE: odbłyśniki
Biggrin to na pewno
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-08-2014, 10:36
Post: #10
RE: odbłyśniki
1.Wodę herbaciana mam od początku,a zwalczanie glonów zielona herbata rozpocząłem z tydzień temu.
2.Z tego co wiem woda ma taki kolor od ziemi w której jest torf geniuszu.
3.Na forum mi doradzono kupić węgiel i robić podmiany,pochwal się mądrzejszym pomysłem
4.Ryby akurat nie są tu problemem a mają się dobrze,tak neonki to czarne wody,krewetki też są zdrowe
Szukam odpowiedzi czy
-do tej wody da coś sam odbłyśnik roślinom
-do tej wody da coś samo Co2 roślinom
-do tej wody odbłyśnik i Co2 i wtedy będzie szansa na Heńka

"Akwaryści to nudziarze",lecz nikt palcem Nas nie wskaże,
gdy cierpliwość z sercem w parze,wtedy mamy zbiornik marzeń,
szczęka im opada szybko,piękno roślin,życie z rybką,
doceniają hobby Nasze,koniec wiersza wiec na razie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-08-2014, 10:44
Post: #11
RE: odbłyśniki
Odbłyśnik zwiększa ilość światła średnio o 20-30% więc zawsze coś da. CO2 zawsze jest pomocne dla roślin.Będą miały intensywniejszy kolor,szybszy wzrost. Ja bym i tak zrezygnował z heńka,no bo jeśli coś mu nie pasuje a będzie rósł rachityczny i słabo to tylko szpeci.

300 l ogólniak towarzyski.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-08-2014, 10:55
Post: #12
RE: odbłyśniki
Do tej wody pomoże już chyba restart ale zrobione porządnie, miałem 3 zbiorniki na ziemi i nie barwiły wody.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-08-2014, 14:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-08-2014 14:39 przez maximus.)
Post: #13
RE: odbłyśniki
U mnie rowniez ziemia I woda klar. I daj se przetlumaczyc ze tylko restart ci pozostal.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-08-2014, 18:06
Post: #14
RE: odbłyśniki
bo ziemie stosuje się najtańszą bez żadnych dodatków i trzeba tak zabezpieczyć aby nie dostawała się do wody, jeśli chodzi om odbłyśnik zawsze zwiększa ilość światła tylko przy wodzie herbacianej nie robi to większego znaczenia, co2 przy twardej wodzi troche rośliną pomoże ale trzeba uważać bvo zanim się uzyska odpowiedni poziom co2 w wodzie można sobie całą obsade podusić. najpierw troche poczytaj i może się udaj w środe na malte to ci koledzy doradzą jak uniknąć po raz kolejny takich błędów, bon walenie żarcia aby uzyskać błoto na dnie to raczej kiepski pomysł
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-08-2014, 16:09
Post: #15
RE: odbłyśniki
Dziękuję wszystkim za pomocne rady.Czas chyba jednak zakupić ASII+ Sad

"Akwaryści to nudziarze",lecz nikt palcem Nas nie wskaże,
gdy cierpliwość z sercem w parze,wtedy mamy zbiornik marzeń,
szczęka im opada szybko,piękno roślin,życie z rybką,
doceniają hobby Nasze,koniec wiersza wiec na razie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości