Odpowiedz 
Kirysy hodowla
02-03-2014, 00:01
Post: #1
Kirysy hodowla
Pytam jakie najlepsze warunki stworzyć kiryskom pstrym? Kiedyś w książkach pisano dużo że ryby denne lubią jaskinie,i tego rodzaju kryjówki ,więc zawsze trzymałem się tego by miały ich jak najwięcej . Jakiś czas temu dowiaduję się że jaskinie i kamienie prawie wogóle nie występują w ich środowisku naturalnym Confused To w końcu jak najlepiej zaaranżować taki zbiornik ?

300 l ogólniak towarzyski.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2014, 00:41
Post: #2
RE: Kirysy hodowla
Z tego co wiem u Tomayo się jakoś niedawno wytarły. Tutaj masz link do tematu w którym możesz zobaczyć właśnie jego zbiornik i warunki w nim panujące.

http://www.akwarysci-poznan.pl/forum/sho...p?tid=3875

Malawi 450L (150x50x60) w składzie:
Sciaenochromis fryeri "Iceberg" 1+1
Protomelas taeniolatus 1+1
Otopharynx lithobates (Zimbawe Rock) 1+1
Aulonocara fire fish 1+1
Metriaclima sp. "Zebra Chilumba" (Maison Reef) 1+3
Metriaclima msobo „Magunga" 1+5

[Obrazek: ob46.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2014, 01:07
Post: #3
RE: Kirysy hodowla
Całkiem ładnie . Właśnie widze że u niego brak jaskiń. To polecałbyś zrezygnować z kamieni ? Jeszcze bym coś musiał zrobić z tą bujną roślinnoscią moją.

300 l ogólniak towarzyski.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2014, 09:27
Post: #4
RE: Kirysy hodowla
A kto wymyślił te jaskinie? Pierwsze słyszę o konieczności budowy jaskiń Tongue
Chcesz mieć szczęśliwe kirysy? To daj im drobny piasek żeby mogły w nim szukać jedzenia i wrzuć kilka korzonków i to w połączeniu z zielskiem zapewnia im wystarczające warunki do życia usłanego ikrą. Thumbsup
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2014, 11:57
Post: #5
RE: Kirysy hodowla
Z moich obserwacji wnioskuje, że kirysom bardzo odpowiada podłoże z piasku, ja mam z określoną granulacją od 0,8 do 1,2. Co do chowania się w kryjówka, to u mnie pod korzeniem jest trochę miejsca, gdyż jest wygięty lekko w łuk, sporadycznie kirysy też tam widuje. Najczęściej jednak to "wysiadują" na piasku, czasami na korzeniu. Uważam, że zestawienie piasku i korzeni z roślinnością skromną to idealne warunki. Dodam, że mam 2 rodzaje Żabienic, ocelota i tropica i na tej właśnie na liściach mam też stosunkowo dużo ikry złożonej. Mniej miałem na szybie. W cale na korzeniu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2014, 15:29
Post: #6
RE: Kirysy hodowla
nie wiem jak u was ale moje kiryski bardzo lubią jaskinie zrobione z kamieni wszelkie zakamarki. i tu pytanie dla czego ikra gnij. czytałem wszędzie o odławianiu i warunków odpowiednich dla ikry wszystkie spełniłem i nic nadal gnije już nawet nie zliczę ile ikry już się zmarnowało Sad i nadal nie mogę się doczekać potomków
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2014, 16:14
Post: #7
RE: Kirysy hodowla
Stawiam, że jest niezapłodniona a przyczyna? pewnie woda ale wróżenie z fusów. Jakie masz te kirysy?
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2014, 16:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-03-2014 16:22 przez Banano89.)
Post: #8
RE: Kirysy hodowla
W takim razie będe musiał zrobić gruntowny refresh mojego zbiornika. Więc rośliny wylatują ,rybki beda miały wiecej miejsca do pływania.Wymiana podłoża na sam piasek,i roślinki tylko pływające. Chyba jednak wtedy będe musiał zrezygnować z deszczowni. Jakby ktoś chciał kryptokoryny długości około 100cm chetnie wymienie za jakieś korzenie ,bo tego mi brak do aranżacji.Proszę pisać na pm.

300 l ogólniak towarzyski.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2014, 17:14
Post: #9
RE: Kirysy hodowla
Całkiem pustynii nie rób. Zrób strefę gdzie będzie piach przeplatany korzeniami a tył obsadź roślinami. Możesz też skorzystać z roślin nie wymagających wsadzenia w podłoże.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2014, 21:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-03-2014 21:36 przez Tomayo.)
Post: #10
RE: Kirysy hodowla
Trochę roślin posadź, ale właśnie z tyłu, wybierz takie które wmieszczą się w akwarium. Dostałem Żabienicę tenelus, okazała się bardzo fajną roślinką. Czy będzie rosła u mnie tego nie wiem, czekam.... Posadź też/lub Zwartki mniejsze np. wendi tropica, taką kiedyś też miałem - mało wymagająca i światła też.

Ps. Wiadomość odnośnie ikry kirysków pstrych: widać w tej chwili jak wystają ogonki, widziałem jak jeden energicznie machał, przypuszczam, że się wydostają.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2014, 22:05
Post: #11
RE: Kirysy hodowla
Z tyłu dam kilka młodych kryptokoryn,do góry wgłębka,rzęsa,mech jawjaski,może pistie i limnobium. Podłoże sam piasek ,nie wiem tylko czy dać najdrobniejszy,max 3cm bo teraz maja 8 to jest za dużo. Ja ikre odklejałem ręcznie i przenosiłem do kotnika,tam dojrzewała i odchowały się młode.

300 l ogólniak towarzyski.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2014, 22:15
Post: #12
RE: Kirysy hodowla
Kilka mam przełożone do kotnika, a część pozostawiłem te co są na liściach roślin. Teraz wrzucam suche liście, aby opadły na dno i w ten sposób chce zrobić naturalne schronienie dla małych w akwarium
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2014, 22:17
Post: #13
RE: Kirysy hodowla
Za dużo pływających na raz. Co do piasku-kiedyś użyłem zwykłego-takiego jak masz na skraju lasu-to się nazywa bielica. Jest on jasny i bardzo drobny więc idealny dla wąsików kirysów, które przeszukują wierzchnią warstwę w poszukiwaniu jedzenia.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2014, 22:23
Post: #14
RE: Kirysy hodowla
gatunki kirysków odnośnie gnicia ikry pstre i albinosy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości