Odpowiedz 
Naprawdę cichy elektrozawór do CO2
02-03-2011, 13:29
Post: #1
Naprawdę cichy elektrozawór do CO2
Cześć

Szukam cichego elektrozaworu do CO2. Ten który mam niestety brzęczy Sad.
Odpowiedz cytując ten post
03-03-2011, 01:06
Post: #2
 
A można wiedzieć jaki masz? Stoję przed decyzją zakupu, i chciałbym wiedzieć czego nie kupować.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-03-2011, 13:26
Post: #3
 
henrykc napisał(a):Stoję przed decyzją zakupu, i chciałbym wiedzieć czego nie kupować.
Mam elektrozawór 13,5VA/230V - i brzęczy.
Patrzyłem na ten:
http://allegro.pl/wloski-elektrozawor-ac...69096.html
Zapewniają, ze cichy.
Dlatego zadałem pytanie: czy ktos może ma cichy elektrozawór i podzieli się tą wiedzą, gdzie kupił i jaki to jest.
Odpowiedz cytując ten post
03-03-2011, 13:41
Post: #4
 
Ja też chętnie taką wiedzę posiądę, bo też mnie czeka taki zakup, a cisza jest dla mnie rzeczą bardzo ważną.

Jak się nas więcej zbierze to może powinniśmy jakieś grupowe zamówienie zrobić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-03-2011, 13:46
Post: #5
 
Mystic, mam teki jak na tej aukcji i wcale go nie słychać (na chyba że przygłuchy jestem). Tylko "pyknięcie" przy włączaniu, ale to raczej normalne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-03-2011, 14:30
Post: #6
 
Stiep napisał(a):Mystic, mam teki jak na tej aukcji i wcale go nie słychać (na chyba że przygłuchy jestem). Tylko "pyknięcie" przy włączaniu, ale to raczej normalne.
I o taką opinię mi chodziło. Dzięki.
Odpowiedz cytując ten post
03-03-2011, 21:54
Post: #7
 
ja mam elektrozawór aquario . generalnie jest cichy, a a jak zaczyna hałasować to wystarczy docisnąć kabel...

http://www.flickr.com/photos/48151985@N03/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-03-2011, 22:37
Post: #8
 
Mystik jakbys porządnie zadał pytanie (jak na elektryka przystało) to miałbyś od razu odpowiedź . Udzielam ci zatem teraz .
Każdy elektrozawór którego moc cewki jest powyżej 10W (VA) do akwarystyki się nie nadaje ponieważ są to zawory do pracy przerywanej w MigoMagu . Akwarysci potrzebują zawory które są przystosowane do pracy ciągłej tzn takie których cewka się nie grzeje i pobiera moc rzędu pojedynczych watów . Takie zawory również pracują cicho bo nie mają mocy na hałas Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-03-2011, 09:51
Post: #9
 
alarmowiec napisał(a):Mystik jakbys porządnie zadał pytanie (jak na elektryka przystało) to miałbyś od razu odpowiedź.
Jakbyś porządnie (jak na moderatora przystało) odpowiadał na pytania, a nie bawił się w złośliwości, to byłoby lepiej.
alarmowiec napisał(a):Udzielam ci zatem teraz. Każdy elektrozawór którego moc cewki jest powyżej 10W (VA) do akwarystyki się nie nadaje ponieważ są to zawory do pracy przerywanej w MigoMagu . Akwarysci potrzebują zawory które są przystosowane do pracy ciągłej tzn takie których cewka się nie grzeje i pobiera moc rzędu pojedynczych watów . Takie zawory również pracują cicho bo nie mają mocy na hałas Smile
Dziekuję za wyjaśnienia.
Odpowiedz cytując ten post
04-03-2011, 10:48
Post: #10
 
Mystik napisał(a):Szukam cichego elektrozaworu do CO2. Ten który mam niestety brzęczy
Na tak zadane pytanie jak mam odpowiedzieć kiedy nic nie wiem co masz może miałbyś po prostu zepsuty. To nie złośliwość tylko irytacja bo rozumiałbym gdyby takie pytanie zadał jakiś humanista i niedoświadczony akwarysta ale ty specjalista z doskonałym przygotowaniem technicznym i doświadczeniem zadajesz w taki sposób pytanie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  CO2 elektrozawór BeastlyGoat 29 46,979 20-10-2015 23:42
Ostatni post: Dikej
  Elektrozawór do RO arrowb 6 12,592 26-08-2014 07:42
Ostatni post: apofis



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości