Odpowiedz 
temperatura
01-03-2011, 18:40
Post: #1
temperatura
wymieniłem wczoraj oświetlenie licząc, że statecznik będzie mniej grzał - ale niestety - do tej pory 28-29 a teraz 29-30 - masakra - jak Wy sobie radzicie z temperaturą w akwarium?? u mnie pokrywa wromak i średnio wiem co robić - przecież wsio się zacznie za chwile gotować ;/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-03-2011, 18:50
Post: #2
Re: temperatura
czarex napisał(a):wymieniłem wczoraj oświetlenie licząc, że statecznik będzie mniej grzał - ale niestety - do tej pory 28-29 a teraz 29-30 - masakra - jak Wy sobie radzicie z temperaturą w akwarium?? u mnie pokrywa wromak i średnio wiem co robić - przecież wsio się zacznie za chwile gotować ;/

Odsłoń przykrywkę i może przykręć trochę temperaturę w pokoju, u mnie w akwa szczelnie zamkniętym w tym momencie jest 24 stopnie (w pokoju 20)
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-03-2011, 19:24
Post: #3
 
czyli albo rybki albo.... ciepło w chacie Smile haha Smile dobre Smile muszę przemyśleć Wink wentylatorki póki co odpadają Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-03-2011, 22:40
Post: #4
 
Powiem tak : z własnego akwarystycznego i zawodowego doświadczenia wiem , że we
właściwie "skleconym" zestawie oświetleniowym, najwyższą temperaturę mają źródła
a nie stateczniki itd. Patrząc na obudowy wromak(na alledrogo) myślę ,że ja na twoim miejscu wycinał bym otwory (na początek niewielkie ) na tylnej ściance obudowy
przyrządem do wycinania otworów (np: pod puszki do gniazd ele. -tylko o mniejszej
średnicy) bo fizyka jest nieubłagana i ciepłe powietrze w pomieszczeniu zamkniętym leci ku górze, dzięki czemu obniżysz temp. nad taflą a tym smym temp. wody. Jedyne co powinieneś wziąć pod uwagę to max. temp. pomieszczenia (np:latem !)
i według niej ustalić ilość i wielkość otworów bo łatwiej lekko podgrzać akwa niż lekko je
schłodzić. Możesz też wziąć pod uwagę średnią temp. pomieszczenia a wtedy wiadomo mniej otworów lub mniejsze (i niższe opłaty za energię) ale... w skrajnych wypadkach (np:latem) uchylać (dodatkowo) obudowę jak napisał Biter.
Poza tym w imieniu koleżanek , kolegów i własnym, zapraszam na jutrzejsze spotkanie bo przychodzi tam wiele tęgich głów, które mogą ci coś konkretnego doradzić a nie tylko to co ja.............taki zwykły alien... Wink
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2011, 01:06
Post: #5
 
Hm żeby cos komus doradzić to potrzebne są do tego odpowiednie dane a na razie nie wiemy nic .
1. Pierwsze pytanie bez odpowiedzi jaką masz temp w pokoju.
2. Mam nadzieje że nie masz grzałki w akwarium (formalnie pytam dla porządku) .
3. Jaka jest filtracja tzn czy filtr wewn. czy zewnetrzne wiadro i jakiej mocy jest silnik
pompy .
4. No i oświetlenie jak rozumiem elektronika jest pod pokrywą
Każdy z tych elementów jest źródłem ciepła w akwarium .
Jestem posiadaczem dwóch akwarii z pokrywą w jednym i drugim oświetlenie o mocy 1W/litr ale elektronika w szafce klapy szczelne (hermetyczne doprowadzenie wody i odpływ w dnie akwarium ) i w akwa mam 25 stopni
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2011, 01:50
Post: #6
 
1. temp w pokoju wysoka ok.24 Smile LUBIE CIEPELKO Tongue
2. grzalka wiadomo, że jest, acz wyłączona Wink
3. filterek póki co wew., przymierzam się do kubełka
4. stetcznik el. 4*18 czyli 4 świelóweczki grzeją....
muszę pokombinować - póki co zostawiłem otwarte karmiki - zobaczymy, czy to cosik pomoże Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2011, 09:42
Post: #7
 
A ta grzałka wyłączona z prądu czy tylko wyłączona ustawieniem temperatury? No bo grzałka może mieć termostat zepsuty i jednak grzać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2011, 10:13
Post: #8
 
Cytat:1. temp w pokoju wysoka ok.24
No tak to faktycznie wyjaśnia Smile
Jedyne co mozna zrobić to wentylatory i czesto uzupelniac wode . Mozna jeszcze dac zewnętrzny filtr (wiadro ) i moze elektronike do szafki .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-03-2011, 15:49
Post: #9
 
kubełek w akwarium i lekko skręcony grzejnik i mam póki co 26/27 więc pełen sukces Biggrin
pożyjemy zobaczymy - zawsze przecież chłodziarkę za półtora koła można nabyć Tongue
dziekuje wszystkim za podpowiedzi - będę na bieżąco informował co się z temp. dzieje Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zbyt wysoka temperatura Edd 19 29,264 30-12-2013 23:41
Ostatni post: Benon



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości