Odpowiedz 
Ile neona inesa do akwa 112L
09-01-2014, 23:52
Post: #1
Ile neona inesa do akwa 112L
Prosił bym o podpowiedz ile neonów może pływać w takim akwarium. Oprócz nich będzie jeszcze 10 amano, 10 otosó, 10 kirysków malutkich.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-01-2014, 00:50
Post: #2
RE: Ile neona inesa do akwa 112L
Ja bym dał coś około 15-20, jakby Cię interesowało mam jeszcze 10 szt wyrośniętych już, powiedzmy za czteropak.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-01-2014, 08:15
Post: #3
RE: Ile neona inesa do akwa 112L
Ja mam w 112l profilowanych 15 sztuk i moim zdaniem śmiało mogło by ich być 20 Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-01-2014, 11:52
Post: #4
RE: Ile neona inesa do akwa 112L
A powiedzcie mi koledzy proszę czy pielegniczki ramireza wybija mi krewetki red cherry w 112l akwa. Myślę o neonach i parce elektric blue w baniaku
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-01-2014, 12:14
Post: #5
RE: Ile neona inesa do akwa 112L
Być może nie wybiją w pień ale na pewno będę je przeganiać, przez co się pochowają i tyle je będziesz widzieć, przerabiałem to.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-01-2014, 12:16
Post: #6
RE: Ile neona inesa do akwa 112L
Widzę że chcesz dobrze zadbać o dietę ramirezek. Zdecydowanie albo krewetki albo pielęgnuje także neon się taka może zainteresować
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-01-2014, 12:48
Post: #7
RE: Ile neona inesa do akwa 112L
Potwierdzam miałem krewetki karłowate z Ramirezami . krewetki siedziały tylko za filtrem na gąbce. Neony też będą jadły młode. Trzeba wybrać ale krewetki najlepiej prezentują się w krewetkarium Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-01-2014, 12:56
Post: #8
RE: Ile neona inesa do akwa 112L
Mam w 25l krewety z neonami 10 szt I mnoza mi się na potege. Red cherry pełniły rolę sprzataczy a nie ozdobna.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2014, 13:02
Post: #9
RE: Ile neona inesa do akwa 112L
Posiadam 112l z dobrą obsadą roślin a w nim 40 neonów, 6 otosków, 10 red cherry i 4 gupiki. Osobiście uważam że trochę za dużo tych neonów bo zamiast pływania w stadzie rozproszyły mi się po całym baniaku. Myślałem o zredukowaniu do 25 neonów. Powinienem zachować wtedy formacje ławicy.

Mam jeszcze pytanie. Czy np. neon innesa i neon zielony mają wpływ na formowanie jednego stada czy podzielą się na 2 osobne?? Teoretycznie to ten sam gatunek wiec chyba powinny zostać w jednym stadzie.

A i jeszcze jedno pytanko, ktoś czytał może o opanowaniu ławicy neonów w akwarium?? Chodzi mi np. o ujęcie ławicy na zdjęciu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2014, 19:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-02-2014 19:17 przez Jarus.)
Post: #10
RE: Ile neona inesa do akwa 112L
Sw1ety z tego co wiem to zbijanie się w ławicę jest odruchem obronnym ryb. W momencie kiedy w wodzie znajduje się ryba stanowiąca zagrożenie (duża lub drapieżna) skupiają się one, ponieważ ławica wydaje się większa i drapieżnikowi trudniej trafić w jakąś konkretną sztukę.
Po wpuszczeniu do nowego zbiornika będą pływały jakiś czas razem (stres związany z nowym otoczeniem).
U mnie w baniaku Espei pływały w ławicy przez 4 dni po wpuszczeniu bojków. Potem przestały się ich bać i pływały już w cały świat.
Neony też pływają w drugim baniaku w cały świat bo nic im nie grozi.
Widziałem piękne ławice neonów w baniakach BW ale ze Skalarami. Tyle że najczęściej (nie zawsze) sukcesywnie ich ubywało za sprawą tych ostatnich Biggrin .
Osobiście nie słyszałem o rybach które non stop pływają w ławicy kiedy są same.

Glon najlepszym przyjacielem akwarysty!

Pozdrawiam!
Jarosław 'Jarus' Waligórski

/112l, 2x63l i 30l/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2014, 19:45
Post: #11
RE: Ile neona inesa do akwa 112L
Czytałem o tym, pływaniu ławicy neonów w wypadku zagrożenia, jednak zastanawiałem się czy w jakiś sposób można wymusić na rybach chwilowe formowanie ławicy... Nie myślcie że chodzi o wytresowanie ryb Biggrin a konkretnie o ujęcie całej ławicy w zdjęciu.

Chyba żeby uzyskać taki efekt trzeba wpuścić ławicę do nowego zbiornika i robić zdjęcia w pierwszych chwilach w baniaku... No cóż, inaczej chyba się nie da Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2014, 19:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-02-2014 19:49 przez maximus.)
Post: #12
RE: Ile neona inesa do akwa 112L
Mam 30 sztuk neona zielonego i trzyma ławicę ładnie. nie non stop ale większość czasu. Do kompletu są trzy gupiki i 3 ramki electric blue. gdy gaśnie światło mam dosłownie kulę neonów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2014, 22:24
Post: #13
RE: Ile neona inesa do akwa 112L
Jest trochę takich ryb które z zasady pływają w ławicy . Z popularnych np. rhodostomus
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2014, 22:39
Post: #14
RE: Ile neona inesa do akwa 112L
Piękne ryby ale czy nie za duże w ławicy do standardowej 112-tki (80 cm dna) ?

Glon najlepszym przyjacielem akwarysty!

Pozdrawiam!
Jarosław 'Jarus' Waligórski

/112l, 2x63l i 30l/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2014, 22:47
Post: #15
RE: Ile neona inesa do akwa 112L
Podałem przykład ryby która nawet w małej ilości pływa w ławicy . Pozostałe muszą być w większej ilości.
Taka opinia powstała na podstawie obserwacji neonów które poza simulansem raczej słabo tworzą ławice.a zwłaszcza axelrodi w akwa się rozprasza i ławicy nie tworzy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości