Odpowiedz 
[112l] Powrót do korzeni
22-02-2014, 10:04
Post: #16
[112l] Powrót do korzeni
Nie wiem czy jest wskazane, ale odstawilem i puki co nie podaje. Ograniczyłem światło do 7-8 h/ dobę i nie podawałem żadnych nawozów. Po ok 3-4 dniach zauważyłem zanikanie krasnorostów. Wiec podtrzymaniem ten stan na jakiś czas.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-02-2014, 13:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-02-2014 13:21 przez Stiep. Powód: Nowe informacje)
Post: #17
[112l] Powrót do korzeni
Głupiki mi obrodzily wiec postanowilem założyć rybie przedszkole.

Szkło: Wazon zakoszony od żony ok 2 l
Żarówka LED 12W
Drobny żwir
Woda RO

Fauna: ok 20 głupików
Flora: jak widać

[Obrazek: emujusud.jpg]



Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-03-2014, 19:37
Post: #18
[112l] Powrót do korzeni
Kolejny UPDATE po dzisiejszym strzyżeniu.

Glupiki mi obrodziły i zrobiło sie lekkie zamieszanie. Będę musiał sie kilkunastu pozbyć.

Poza tym rośliny maja sie swietnie rosną jak szalone. Jedyne co mam problem z identyfikacją rośliny od środka na lewo o jasnych liściach. Dostałem od znajomego i sam nie wiedział co ma. Wiem tylko ze jest to roślina lodygowa o dużych liściach od barwy zielonej do jasno różowej.

Podaje Carbo w płynie 4ml, PG Classic przy podmianach i Macro Green 3ml /dziennie.

[Obrazek: huja4uvy.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-04-2014, 16:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-04-2014 16:24 przez Sw1ety.)
Post: #19
[112l] Powrót do korzeni
Kolejne, tym razem obszerne uaktualnienie.

Zdjęcie akwarium przed przystompieniem do działań modernizacyjnych.
[Obrazek: umyva5ag.jpg]

Po obszernych i ciężkich zmaganiach wyglądało to tak:
[Obrazek: a7uma5uj.jpg]

Ostatecznie prezentuje sie tak:
[Obrazek: 8u9ady5e.jpg]
[Obrazek: pa9a7u6y.jpg]

Doszło :

- pogostemon helferi
- blyxa japonica
- phoenix moss
- Ludwiga mini red
- rotala rotofundia
- microzorium

Czekam obecnie na malutkie RC

Na dniach dojdzie butla Co2 i w najbliższych planach kupno nowego filtra kubełkowego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-04-2014, 02:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-04-2014 02:17 przez sosza1. Powód: Nowe informacje)
Post: #20
RE: [112l] Powrót do korzeni
wg mnie miało klimat przed przystąpieniem Smile do działań modernizacyjnych , ale myślę że zbiornik jest perspektywiczny czekam na aktualki pzdr
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-04-2014, 11:49
Post: #21
[112l] Powrót do korzeni
Problem z tym ze za szybko wszystko rosło nie moglem nad tym zapanować. Postanowiłem dać wolniej rosnące rośliny i niższe, zeby rybę miały gdzie pływać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-08-2014, 20:21
Post: #22
[112l] Powrót do korzeni
Po dłuższej przerwie nie udało sie obyć bez problemów. Straciłem prawie wszystkie rośliny z powodu ataku glonów. Krasnorosty, nitki i zielenice. Obecnie wyszedłem już prawie na prostą i zbiorniczek prezentuje sie następująco. Wiem, że obsada jest zbyt duża, ale jestem w trakcie redukcji.

[Obrazek: 3900c864e5d9a409f3245baf875dd3f0.jpg]

Po lewej eksperymentalne duży henio. Puki co zapowiada sie obiecująco.
Butla CO2 działa, a w najbliższych planach wymiana oświetlenia na 0,7w/l
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-08-2014, 22:11
Post: #23
RE: [112l] Powrót do korzeni
ja glonow mialem mnostwo w moim 240l. ale armia 30 otoskow dala rade w tydzien. jestem super zadowolony i polecam je kazdem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-08-2014, 22:19
Post: #24
[112l] Powrót do korzeni
To bym potrzebował z 15 szt. Ale nie było by miejsca na inne ryby. Zakupiłem 5 szt i trochę im to zajęło ale na szczęście wszystko idzie w dobrą stronę
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-08-2014, 23:00
Post: #25
RE: [112l] Powrót do korzeni
Nie wiem ile jest miejsca za korzeniem, ale ukrył bym za nim grzałke, ustawiając ją poziomo nad podłożem, filtr też mógł by znaleźć się po prawej stronie, gdzie może też by się bardziej schował za roślinami. Akwarium ogółem wyglada dobrze, rośliny w ladnej kondycji, ale czy duża kępa Microsorium i Cryptocoryne'y nie są za blisko szyby? Są na tyle rozłożyste, że spokojnie mogły by być na 2 czy nawet 3 planie Smile
Pozdrawiam!
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-08-2014, 23:03
Post: #26
RE: [112l] Powrót do korzeni
ogranicz troszke nawozenie. ja daje 50% tego co na opakowaniu. bez co2 podaje makro i potas i 25% mikro. rosliny mi i tak szybko rosna i wywalam je co 2 tygodnie. otoski super sprawa bo nawet szyb od 2 tygodni nie czyszcze,
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-09-2014, 07:30
Post: #27
RE: [112l] Powrót do korzeni
Nie ma dramatu. Z tego bez problemu wyprowadzisz jeszcze piękny zbiornik, bo nawet teraz dobrze wygląda. Tak jak już poradzisz sobie z glonami to po lewej zrobiłbym dwie trawy, przy szybie tylnej blyxe, a przed nią coś niższego. Powodzenia w działaniach antyglonowych.

"I w akwarium małej rybie
Świat nie kończy się na szybie."

Roman Gorzelski

Aktualne:
43l - Nature - http://wtma.pl/showthread.php?tid=8335
43l - Nature 2 - http://wtma.pl/showthread.php?tid=8865
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2016, 10:42
Post: #28
RE: [112l] Powrót do korzeni
Aktualizacja po długiej przerwie

START 21.12.2015
Szkło FLOAT 112 L (Profil)
Filtr JBL e701 GreenLine (ceramika Icon_arrow lawa Icon_arrow gąbka)
Podłoże JBL Manado
Dekoracje: Skały Scenery Stone + Korzenie
Grzałka 100 W
Oświetlenie 2x 18W T8 6500k + 2x 24W T5 6500k ( w planach wymiana 1xT8 8500k i 1xT5 8500k)
Woda kran + RO 50/50
Nawożenie: Butla CO2 ,SOLE: mikro, makro, potas podawane wg. zaleceń producenta
FLORA : Hemianthus Mikrantemum, Rotala Vietnam, Staurogyne Repens, Ludwigia Repens RED.
FAUNA : 4 Kosiarki, 5 Otosków, 5 Krewetek Amano, ok. 30 Bystrzyków Amandy

PH: 6.8
KH: 10


DAY 1
[Obrazek: img_2983.jpg?w=640]

DAY 6
[Obrazek: img_3013.jpg?w=640]

ATAK PODCZAS NIEOBECNOŚCI (urlop) DAY 18
[Obrazek: img_3289.jpg?w=1000&h=]

Załamałem ręce po takim widoku, ale wyszedłem z tego używając złotej dewizy, którą się nauczyłem w zasadzie na tym forum "cierpliwość". Posprzątałem wymieniłem wodę i czekałem na reakcję zbiornika. Niestety nie obyło się bez strat ale nie dałem za wygraną.

DAY 32
Po dosadzeniu kilku roślin sytuacja zaczęła wyglądać obiecująco.
[Obrazek: img_3319.jpg]

DAY 49
Coś się dzieje ale nie wiem w którą stronę Sad
[Obrazek: img_3358.jpg]

DAY 73
Jednak coś jest nie tak, i jeśli mogę to proszę o porady, coś źle z nawożeniem albo z jakością wody? Testy podam wieczorem. Jedyna roślina która bez problemu sobie radzi to o dziwo henio.
[Obrazek: img_3388.jpg]

Na koniec jakiś miły akcent Wink
[Obrazek: img_3324.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2016, 11:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-03-2016 11:28 przez edison.)
Post: #29
RE: [112l] Powrót do korzeni
Sw1ety napisał(a):SOLE: mikro, makro, potas podawane wg. zaleceń producenta
I tu jest pewnie pies pogrzebany.
Aby sobie ustawić dawke niestety trzeba znać parametry no3,po4 i je kontrolować co jakiś czas bo też nie wiadomo ile zawierają czego te sole i w jakich proporcjach, póki się nie nauczysz ich stosować minie troszke czasu. Sole + testy = firmowe nawozy na których łatwiej prowadzi się zbiornik a efekty dużo lepsze.
Roślin też jest jak na lekarstwo więc trzeba dostosować dawki pod ilość roślin aby nie było nadmiarów/
W tej chwili to 1/8 tego co producent proponuje i jakieś kulki/pałeczki pod korzenie roślin.
Woda stoi na powierzchni,czemu nie ustawisz prostego wylotu zamiast tej deszczowni.

http://www.facebook.com/AmatorskaHodowlaKrewetek
http://www.facebook.com/Rośliny-Akwariow...017673358/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2016, 11:59
Post: #30
RE: [112l] Powrót do korzeni
edison napisał(a):Sole + testy = firmowe nawozy na których łatwiej prowadzi się zbiornik a efekty dużo lepsze.

Też brałem to pod uwagę. Zmienię na firmowe nawozy, na których prowadziłem wcześniej zbiornik i było zdecydowanie lepiej. Co sądzisz o VIMI All in One? Wcześniej stosowałem AA.

edison napisał(a):W tej chwili to 1/8 tego co producent proponuje i jakieś kulki/pałeczki pod korzenie roślin

Kulki podam pod korzenie i wstrzymam się z nawożeniem do podmiany wody.

edison napisał(a):Woda stoi na powierzchni,czemu nie ustawisz prostego wylotu zamiast tej deszczowni.

Już zmienione bo tworzyła się błona białkowa jest wylot ustawiony co spowodowało lekki ruch wody. Jednak błona nie chce do końca zniknąć. Zwiększyć ruch wody?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [25l] Mój powrót do akwarium wertwojtek 2 7,914 03-05-2015 08:44
Ostatni post: Tomek H.



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości