Odpowiedz 
Podtrzymywanie zasilania
06-12-2013, 22:41
Post: #1
Podtrzymywanie zasilania
Zbliża się czas zimowy, więc coraz częściej będą braki prądu. Moje pytanie, jakich używacie ups??? lub macie jakieś inne sprawdzone patenty np. akumulatory żelowe. W necie jest tego pełno ale wole zapytać jakich Wy używacie. Do zasilenia filtr kubełkowy, grzałka 150 W
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-12-2013, 03:11
Post: #2
RE: Podtrzymywanie zasilania
brak prądu wykorzystuje na leniuchowanie a nie na zabawy z ups

escar jest specjalistą jego zapytaj
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-12-2013, 19:08
Post: #3
RE: Podtrzymywanie zasilania
No niestety leniuchowanie nie wchodzi w grę. U mnie czasami prawie cały dzień potrafi nie być prądu, lub sobie "mistrzowie" wymyślą, że zimą wymieniają słupy energetyczne i od 8-16 prądu potrafi nie być. Szkoda mi zwierzaków. Ups jakie widziałem podtrzymują przez ok 30 min, ale nie jest napisane jakie musi być obciążenie aby to 30 min pracowało. Tak się zastanawiam, aby nie zmontować z 2 ako żelowych o dobrych parametrach aby filtr i grzałka przez parę godzin pracowały. Więc pytam się na forum co Wy używacie i sprawdza się w w/w sytuacjach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-12-2013, 20:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-12-2013 20:21 przez fredy1.)
Post: #4
RE: Podtrzymywanie zasilania
Podpinam sie pod temat, choć uważam ze ups bez problemu szarpnie filtr i grzałek cały dzień musze wziąć z firmy i w przyszły weekend sprawdzić No chyba ze ktoś już testuje to pomóżcie i podpowiedzcie

Nie wyobrażam sobie nie mieć w domu "kawałka szkiełka z wodą" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-12-2013, 20:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-12-2013 20:26 przez smoko.)
Post: #5
RE: Podtrzymywanie zasilania
http://allegro.pl/awaryjne-zasilanie-ups...02039.html
http://allegro.pl/akumulator-zelowy-agm-...07290.html

Ja kupiłem taki zestaw Dla pompy co pobiera 50 W ( teoretycznie powinno wytrzymac około 7 godzin).
Grzałek podtrzymywac nie chce, bo akumulator musiałby być potężny, a temp w ciągu 5-7h nie spadnie mi więcej niż o 1-2 stopnie(przy podmiankach spada mi o 3-4* i muszą dać radę).
Najważniejszy filtr Smile
Zestaw jeszcze do mnie nie dotarł, więc opinie mogę napisać dopiero za tydzień lub dwa.

Tu masz zapożyczoną z neta tabelkę jaki akumulator byś potrzebował do jakich mocy

http://www.mhsi.pl/multan/may/mx12150/tabela.jpg

Pozdrawiam

KIEROWNIK BUDOWY

2016 l -10x Cyphotilapia Frontosa Blue Mpimbwe F1 + 6x Altolamprologus Calvus Black Zaire F1+5x Synodontis Petricola F1+ 10x Cyprichromis Microlepidotus Kasai F0 + 4x Neolamprologus Buescheri Katoto + 4x Plathythelphus Armata WF/ krab biały + Para Neolamprologus mustax Mbita WF + 9x Paracyprichromis blue neon WF
450l - morszczak
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-12-2013, 23:00
Post: #6
RE: Podtrzymywanie zasilania
Będe coś montował z akumulatorów żelowych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-12-2013, 20:20
Post: #7
RE: Podtrzymywanie zasilania
Żeby zasilić samą pompkę 50W to ten akumulatorek starczy na 8 godz a ładować się musi potem 24 godz do pełnej pojemności . Tak wynika z obliczeń ale przeważnie starcza na krócej Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości