Odpowiedz 
Puntius tetrazona (Brzanka mszysta)
20-02-2011, 00:07
Post: #1
Puntius tetrazona (Brzanka mszysta)
Czy miał ktoś do czynienia w swojej karierze z tymi brzankami? Chętnie poznam opinie. Natknąłem się na trochę sprzeczne opinie na ich temat, w szczególności dotyczące ich zachowań wobec innych gatunków (kiedy ktoś odważy się hodować je w akwarium towarzyskim). Piszę o odwadze, bowiem jedna z opinii, którą czytałem jednoznacznie stwierdza, iż jako odmiana Barbus Tetrazona właściwie powinna być trzymana w zbiorniku gatunkowym. Inny autor sugeruje, że można ją trzymać razem z rybami o długich delikatnych płetwach jednakże w większym stadzie (wtedy zajmą się głównie sobą) - nie zaznaczając jaką ilość ma na myśli.

toxic69
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-02-2011, 00:10
Post: #2
 
Zanim coś powiem, zapytam. Z jakim towarzystwem mają egzystować?

pozdrawiam
Andrzej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-02-2011, 00:14
Post: #3
 
Niestety w 126l zadomowiły się już na wyraźne żądanie mojej córeczki 16 Gupików i 8 Kirysków pstrych. Dziś w sklepie Słoń pierwszy raz zauważyłem te brzanki i serdecznie mi się spodobały. Dlatego moje zainteresowanie.

toxic69
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-02-2011, 11:21
Post: #4
 
Brzanki sumatrzańskie nie są agresywne z samej natury. Raczej można by je określi jako ryby z charakterkiem. Gupiki długopłetwe będą miały ciężki żywot (irytujące tasiemki za ogonem). Brzanki będą je po prostu od czasu do czasu podskubywać. Stopień takiej pseudoagresji jest cechą osobniczą, jedne są bardziej inne mniej zaczepne. Są to ryby stadne (nie ławicowe) i chociażby z tego powodu nie powinieneś kupować tzw. parki, ale kilka albo nawet kilkanaście szt.
Kiryskom nic z ich strony nie grozi.
Kiedyś miałem stadko tych brzanek w akwarium ogólnym i nigdy nie zauważyłem u nich przejawów agresji. Ale tak jak pisałem wcześniej zaczepność (nie agresja) jest cechą osobniczą.
Dodam jeszcze, że najładniejsze są wyrośnięte egzemplarze.
Podsumowując. Jeśli ci się podobają powinieneś wpuści do akwarium stadko brzanek, w najgorszym wypadku z długopłetwych gupików, zrobią gupiki krótkopłetwe.

pozdrawiam
Andrzej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-02-2011, 14:12
Post: #5
 
TOXIC69[/b], a jak ci odpowiada taka brzanka
[img]<script src='http://img820.imageshack.us/shareable/?i=0d2d02e92f131289fb763d0.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>[Obrazek: 0d2d02e92f131289fb763d0.jpg]</noscript>[/img]
jak cię interesuje to daj znać mam maluszki
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-02-2011, 22:44
Post: #6
 
Uśmiałem się z tej opcji o Gupikach zamienionych w krótkopłetwe. Mnie by nie przeszkadzało ale moja córeczka, no nie wiem. Ona rządzi w sprawach wyglądu ryb, ja jestem od techniki i razem ustalamy dobór w zakresie zachowania, charakteru i żeby rybcia czuła się dobrze w naszym zbiorniku. Brunopol, pokażę fotki córeczce. Mnie się podoba. Czy w rzeczywistości ta czerwień jest zbliżona do czerwieni Mieczyka?

toxic69
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-02-2011, 22:15
Post: #7
 
Tak ale maluszki są na razie szare dopiero się wybarwią
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Brzanka sumatrzańska z amano? pio84 1 8,899 21-06-2015 16:33
Ostatni post: Aqua Store



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości