Odpowiedz 
Początek przygody z akwarystyką - 25l
18-11-2013, 16:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-11-2013 16:39 przez xxhgfxx.)
Post: #1
Początek przygody z akwarystyką - 25l
Witam wszystkich bardzo serdecznieSmile
Od kilku dni jestem na forum, więc chciałabym się przywitać i przedstawić Wam mój zbiorniczek.

Akwarium 40x25x25

Sprzęt:
- Filtr HJ411B
- Grzałka Atman25W

Podłoże:
-żwirek
-żwirek kwarcowy czarny

Roślinki:
-kryptokoryna karbowana
-moczarka

Ozdoby:
-korzeń

Obsada:
2x Gupik Endlera
2x Gupik
1x Otosek
4x Neon Innesa

Jestem świadoma tego, że znajdą się osoby, które stwierdzą, że Neonki Innesa nie pasują do tak małego akwarium. I się z nimi zgodzę. Planuje przenieść je do akwarium mojego chłopaka (akwa 60l) lub tez oddam/wymienię je do sklepu zoologicznego, z wielkim bólem serca ( przywiązuję się do swoich podopiecznych).

Akwarium nie jest jeszcze wykończone w sposób taki jak planowałam. Zamierzam jeszcze dodać czarnego żwirku, roślinek i małego kokosa.

Jestem początkująca, więc jestem otwarta na sugestię, co do mojego małego zbiorniczka Wink

https://picasaweb.google.com/lh/photo/B5...directlink
https://picasaweb.google.com/lh/photo/pJ...directlink
https://picasaweb.google.com/lh/photo/wM...directlink
https://picasaweb.google.com/lh/photo/pI...directlink





Pozdrawiam Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-11-2013, 17:02
Post: #2
RE: Początek przygody z akwarystyką - 25l
Witam, to by była słuszna decyzja odnośnie neonów. Chciałbym tylko nadmienić, że widać potencjał i aż żal, że nie wystartowałaś z troszkę większym akwarium, chociażby z takim jak ma twój chłopak - byłoby Ci o wiele łatwiej. Nie trzeba by było rezygnować wówczas z neonków. Gupiki maja dość dużą przemianę metaboliczną w związku z tym masz za słaby filtr. Proponuje dołożyć od biedy jeszcze jeden taki sam, wówczas jeden pracowałby jako filtr biologiczny, a drugi jako mechaniczny. Do biologicznego wkład to bio ceramika, a do mechanicznego gąbka. Jeśli chcesz mieć roślinki i wykorzystać ich to co wytwarzają przypadkiem, to powinnaś wyłączyć napowietrzanie (bąbelki). Aby wyeliminować film białkowy, który tworzy się na powierzchni wody, gdy tafla jest spokojna wystarczy wykorzystać deszczownię z filtra umieszczając ja pod wodą, a kierunek wylotu wody na tafle, aby było falowanie. Korzyść jest taka, że akwarium jest cichsze w nocy. To tyle na wstępie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-11-2013, 13:47
Post: #3
RE: Początek przygody z akwarystyką - 25l
Chciałam wystartować z większym akwa ale na ten czas takie są moje możliwości.
Jeśli chodzi o drugi filtr to mam wątpliwości co do niego, ponieważ to zajmie dużo miejsca w tak małym akwarium.
Za twoją radą zamontowałam deszczownie pod wodą. To była słuszna decyzja bo jest o wiele ciszej Biggrin Obawiałam się tylko tego czy rybki będą mieć wystarczająco natleniona wodę. Dużo o tym czytałam i opinie są podzielone.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-11-2013, 14:15
Post: #4
RE: Początek przygody z akwarystyką - 25l
Ruch tafli wody wytworzony przez deszczownicę w zupełności wystarczy. Tak wspomniał Tomayo jedynie nad czym możesz pomyśleć to aby dołożyć filtr lub zamienić aktualny na większy bardziej wydajny. ( nie wiem jak pokrywa ale alternatywa większego może byc filtr kaskadowy, tyklko należało by go wpasować jakoś aby nie kolidował z pokrywa)

-------------------------------------------------------------------------------------------
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-11-2013, 14:34
Post: #5
RE: Początek przygody z akwarystyką - 25l
A czy byś mógł mi polecić jakiś odpowiedni filtr kaskadowy dla mojego akwa? Byłabym wdzięczna.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-11-2013, 15:36
Post: #6
RE: Początek przygody z akwarystyką - 25l
Z niewielką wiedzą to tak małe akwarium musi być pod obserwacją, bo parametry wody potrafią szybko się zmienić. Kaskada wymaga wycięcia w pokrywie miejsca na nią więc dał bym sobie spokój i wymienił tego beznadziejnego chińczyka na bardziej wydajny choćby aquael pat mini.Wkład ma tak mały, że trudno go nie czyścić co 2-3 dni. Dobór ryb też nieprawidłowy, bo większość z nich lubi towarzystwo innych ryb swojego gatunku a miejsca na to brak. Nie wiem po co chcesz ten kokos, bo i tak mało jest miejsca do pływania a jeszcze przecież dojdą rośliny z tego co pamiętam.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-11-2013, 15:59
Post: #7
RE: Początek przygody z akwarystyką - 25l
Wiem że kaskada wymaga wycięcia w pokrywie, i to nie jest żaden problem.
Pisząc o złym doborze ryb głównie masz na myśli Neonki i Otoska, bo jedna jak i druga to ryba ławicowa.
Jak już wcześniej pisałam Neonki będą oddane. A jeśli chodzi o Otoska to Pan w sklepie go doradził jako odpowiedniego "czyściciel" glonków do takiego akwa. Jak się sama o tym przekonałam, pomylił się Smile Jestem świadoma tego że 25l to bardzo mało do jakiejkolwiek ryby, ale nie chciałam żadnych krewetek czy innych tam małych stworzonek Wink
Pisząc o kokosie nie uwzględniłam jego wielkości. Tak naprawdę to mała część kokosa, która pozostała po odcięciu od większej jego części. Roślinka tylko dojdzie jedna.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-11-2013, 17:10
Post: #8
RE: Początek przygody z akwarystyką - 25l
A dlaczego uważasz że pan w sklepie pomylił się odnośnie otoska? Czy aby nie dlatego że masz zielonkawe szyby?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-11-2013, 17:24
Post: #9
RE: Początek przygody z akwarystyką - 25l
Mam na myśli to, że doradził mi jednego a przecież to rybka stadna.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  72l - Początek przygody z akwarystyka Beater 14 26,137 05-11-2015 18:20
Ostatni post: Beater
  Krewetkarium 30l - Początek marcia 18 30,914 23-04-2014 21:37
Ostatni post: maximus



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości