Odpowiedz 
jak wyłapać mieczyki
20-08-2013, 11:50
Post: #1
jak wyłapać mieczyki
hej
podjąłem ostateczna decyzję na temat rozwiązania kwestii mieczyków
sęk w tym że ostatnio spędziłem godzinę z sitkiem i złapałem 1 sztukę
czy jest jakiś cywilizowany sposób nie niszczenia akwarium i złapania tej hałastry?
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-08-2013, 11:54
Post: #2
RE: jak wyłapać mieczyki
Ło matko. Biggrin

Pozdrawiam serdecznie i ogarniam z wrażenia. Smile Dwie samiczki od Ciebie (łapane chyba we dwóch przez 3h Biggrin ) mają się dobrze.

Może spróbuj z gazą? Z połowy akwa robisz pułapkę z podłożoną gazą, siatką zaganiasz i podbierasz to co się nad gazę wpakuje? Smile

Sam się zastanawiam nad takim patentem, bo po ostatnim odławianiu z akwarium jednego gurami i jednego neonka, musiałem na nowo część roślin sadzić. :/

--
110x30x35 Opti White 115L, Eheim biopower 240 (pre,wata Sera,LD,bio), deszczownia, Aquael APR200, dyfuzor Eheim 4002650, Aquael 150W, 3x21W 4000K-7000K, LED 16,2W green&blue, 2xRT-2, 2xRM84 Relpol, 2xProgramator czasowy DT03 DPM SOLID, 2x 40x40mm ArcticCooling 12V 12dB, pokrywa DIY 10mm PCW. 10 neonów Innesa, 10 razbor klinowych, 2 danio pręgowane, 2 mieczyki Hellera, 4 molinezje złote, 4 otoski przyujściowe, 4 kiryski panda, 3 kosiarki, 2 cierniooczki, 1 zbrojnik niebieski, 5 krewetek Amano, 12 Krwawych Helenek. Moje akwarium dzisiaj.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-08-2013, 12:21
Post: #3
RE: jak wyłapać mieczyki
wg. mnie proste. Ręką wywabić rybę na pustą przestrzeń a siatką zagarnąć-tak ja robię u mnie gdzie też jest sporo zielska-2-3 min. i ryba moja
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-08-2013, 12:37
Post: #4
RE: jak wyłapać mieczyki
myślałem nad podrywką podczas karmienia...
z karasiami działa
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-08-2013, 16:43
Post: #5
RE: jak wyłapać mieczyki
Kolejna metoda to jak zrobi się ciemno gasisz światło-i jak ryby będą ospałe to łapiesz je jak chcesz-ale po kilku minutach znów się ożywią więc trza znów zgasić itd. powtarzać w nieskończoność. PS. następnym razem nie wrzucaj ryb na sprzedaż do akwarium dekoracyjnego, bo zawsze będą takie cyrki jak nie chcesz roślin powyrywać.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-08-2013, 17:08
Post: #6
RE: jak wyłapać mieczyki
raz na zawsze się tego oduczyłem, wierz mi
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-08-2013, 22:02
Post: #7
RE: jak wyłapać mieczyki
Mieczyk mieczykiem ale złapać maculaty w siątę to stawiam dla zwycięzcy. ;-) podejść co nie miarą i w końcu czas na reset i dumą pełną sa moje :-)

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-08-2013, 22:04
Post: #8
RE: jak wyłapać mieczyki
Oj koledzy dwie siatki jedna duża do łapania druga mniejsza do zaganiania i nie ma mocnych Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-08-2013, 23:06
Post: #9
RE: jak wyłapać mieczyki
Prądem same wypływają Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-08-2013, 18:22
Post: #10
RE: jak wyłapać mieczyki
Ja w Tanganice roslin niby nie mam tylko same kamloty i za dnia nie jestem w stanie żadnej ryby zlapac. Ale wystarczy ze po zgaszeniu światła odczekam z 1-2h i bez problemu przez pierwsze 5-10 min mogę złapać każdą Smile nim sie rozbudzą

KIEROWNIK BUDOWY

2016 l -10x Cyphotilapia Frontosa Blue Mpimbwe F1 + 6x Altolamprologus Calvus Black Zaire F1+5x Synodontis Petricola F1+ 10x Cyprichromis Microlepidotus Kasai F0 + 4x Neolamprologus Buescheri Katoto + 4x Plathythelphus Armata WF/ krab biały + Para Neolamprologus mustax Mbita WF + 9x Paracyprichromis blue neon WF
450l - morszczak
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-08-2013, 11:14
Post: #11
RE: jak wyłapać mieczyki
ok w sobotę biorę się za łapankęSmile
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-08-2013, 13:07
Post: #12
RE: jak wyłapać mieczyki
Powodzenia w tej ciężkiej i nie równej walce Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości