Odpowiedz 
Zmiana biotopów
20-08-2013, 15:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-08-2013 15:12 przez jagoo. Powód: Nowe informacje)
Post: #1
Zmiana biotopów
Jak w temacie. Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie zmiana biotopu z aktualnego Tanganika na Amazonke ale Low-Tech. Niestety nie mogę mieć obu naraz z tąd ta ewentualna zmiana.
Termin to sprawa bardzo odległa ale ,że mamy jeszcze wakacje, troche czasu wolnego więc usiadłem i pisze.Chodzi mi o podpowiedz co dołożyć ,lub zmienić z tego co mam czyli Tanga na to co chce mieć czyli Amazonka Low Tech
Tanganika w skrócie będzie T, Low tech Amazonka LTA
I tak:
Baniak prosty 80x30x40 czyli 96 L
T- nie jest zbyt duży wiem, ale daje rade, brak glonów poza odrobiną okrzemków
LTA baniak ten sam brak możliwości zmiany na większy.
Oświetlenie:
T - 1x18w T8 i starcza
LTA -1x18w T8 i odbłyśnik , chciałbym dołożyć 1x18 lub lepiej 1x24W, myśle ,że przy parametrach LT to by wystarczyło.
Ogrzewanie:
T - grzałka z termostatem 50W, w LTA podobnie, chyba da rade, miałem 100W ale padła.
Filtracja:
T - kubeł Fluval 205 i prefiltr gąbka na wlocie
LTA - podobnie, tyle że wymiana zawartości koszy z grysu koralowego na?
biobale,ceramika co dać jeszcze?
Termometr wiadomo i tu i tu taki sam.
Podłoże: T - piasek,grys ołówkowy, muszle,grys koralowy,Wylatuje wszystko. LTA - ziemia ogrodowa ,na to siatka,plus żwirek kwarcowy,pare kamieni niezatwardzających wodę, korzeń,ewentualnie kokos,
Roślinność: T- rogatek sztywny,nurzaniec, wiadomo w Tandze nie ma za wiele roślin. LTA- dużo roślin ,na starcie około 80 % powierzni, np rotala,hydrocortyne,ludwigia,lotos,kryptokoryny, anubias, moczarka,gałęzatka, jezierza trawiasta,mchy,bacopa,bolbitis, Inne propozycje?
Woda: w T - twarda,PH do 8,w LTA - miękka, czyli, korzenie,szyszki olchy,Można wykorzystać wodę z Tanganiki? W T - woda , wymiana około 15-20% co tydzień , w LTA praktycznie tylko uzupełnienie odparowanej.
Generalnie w LTA mało odmulania, resztki jedzenia jako nawóz dla roślin,minimalna ingerencja w życie, poza standartowymi sprawami, jakie trzeba wykonać co tydzień , czy miesiąc.
Ryby wiadomo , jedne zmieniają drugą obsade. W LTA myślę o proporczykowcach, prętniku, razborach,kiryskach,itd, oczywiście całość wraz z ilością dostosowana do wielkości baniaka.
Na koniec właśnie moje pytanie,zwłaszcza dla tych posiadających LT , co jeszcze musiałbym zmienić, dokupić itd.
Poczytałem sporo o LT ale było by to moje drugie akwarium. Pierwsze Tanga no i powiem,że biotop wspaniały , brak problemów z glonami,bardzo ciekawe zachowania ryb, miałem troche pietra czy dam rade ale poszło i się ciesze z tego co mam, ale wiadomo zawsze można coś zmienić. Nie chciałbym wchodzić w Hi Techa z uwagi na koszty,co2, butle,nawozy itd.

96 L
Brzankarium: brzanka mszysta - Puntius tetrazona 10 szt
brzanka pieciopręga - Puntius pentazona 5 szt
kirysek pstry - Corydoras paleatus 5 szt
krewetki Red Cherry ilość nieznana
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Opisy biotopów - linki zewnętrzne Elfir 1 6,324 15-11-2015 00:57
Ostatni post: Elfir
  Zmiana aranżacji bez restartu Chilus 10 21,003 31-10-2014 23:13
Ostatni post: trofek1



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości