Odpowiedz 
małe rybki stadne do jasno oświetlonego akwarium
13-08-2013, 13:08
Post: #1
małe rybki stadne do jasno oświetlonego akwarium
mam zagwozdkę - właśnie restartuję 112-litrowy baniak i chciałbym do niego wpuścić jakieś ładne stadko (kilkanaście sztuk) małych rybek. wcześniej stawiałem na kąsaczowate, ale oświetlenie wzrosło z 0,5 w/l do 0,75 - i obawiam się, że cieniolubne neony czy bystrzyki nie będą czuły się z tym najlepiej... ma ktoś może jakąś sugestię?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-08-2013, 18:03
Post: #2
RE: małe rybki stadne do jasno oświetlonego akwarium
razbora galaxy, razbora erythromicron, excelerodi blue(nie pamiętam jak się pisze), brygidki rybki któe ja trzymam razem przy mniejszym oświetleniu i ładnie pływają w stadzieSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-08-2013, 16:20
Post: #3
małe rybki stadne do jasno oświetlonego akwarium
hmm razbory chyba też wolą cień? miałem kiedyś kilka sztuk galaxy - wdzięczne i mało płochliwe, ale nie wiem czy teraz chcę aż tak małe Smile szukam dalej. ale dziękuję uprzejmie za sugestię!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-08-2013, 13:11
Post: #4
RE: małe rybki stadne do jasno oświetlonego akwarium
Tera złota pięknie wyrośnięta do kupienia w Czerwonej Torebce .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-08-2013, 13:26
Post: #5
RE: małe rybki stadne do jasno oświetlonego akwarium
W sumie mało jest gatunków, które lubią mocne oświetlenie. Można mieć mocne światło ale ryby i tak będą szukać zacienionych miejsc. Może ale to może coś z tęczanek jak neonowa ale i dla nich te akwarium trochę małe chyba, że np. 8 się zadowolisz ale i tak będzie ciasno. Fajny temat to tęczanka wernera-dużo mniejsza, samce piękne podczas imponowania (2 lata ich nie mam ale widok nie do zapomnienia). Pseudomugile również fajna sprawa.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-08-2013, 17:50
Post: #6
RE: małe rybki stadne do jasno oświetlonego akwarium
Mam tęczanki neonowe (8szt.) w 96 litrach i ładnie się prezentują. Rzeczywiście światło to mus bo inaczej to z "neonowości" zostaje tylko nazwa Wink Raczej żadnych roślinek na powierzchni.
Wydaje mi się, że warto by się pokusić o stadko tak z 12 sztuk ale wtedy rzeczywiście już większe akwa jest konieczne
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-08-2013, 20:36
Post: #7
RE: małe rybki stadne do jasno oświetlonego akwarium
Teraz dopiero doczytałem, że to miały być małe ryby heh ale człowiek zakręcony. A może szczupieńczyki karłowate? Ja testowo teraz dałem ostre światło i nie zmykały za bardzo po kątach.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-08-2013, 12:01
Post: #8
małe rybki stadne do jasno oświetlonego akwarium
tetra z czerwonej torebki rzeczywiście prezentuje się doskonale! skończyło się na stadzie nieśmiertelnych inessa + małe stadko razbor espei (cała załoga zresztą ze wspomnianej czerwonej torebki). pięknie się różnią Smile wszystkim bardzo dziękuję za sugestie!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-08-2013, 00:35
Post: #9
RE: małe rybki stadne do jasno oświetlonego akwarium
To miały być rybki do silnie oświetlonego akwa więc inesy nie za bardzo poza tym tetra złota jak i razbora axelrodi nawet w niedużym stadzie wspaniale pływa ławicą w środkowej części zbiornika . Zwłaszcza tą drugą jako alternatywę dla neona polecam Smile . Jak dla mnie espei to już dużą rybka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-08-2013, 11:33
Post: #10
małe rybki stadne do jasno oświetlonego akwarium
poszedłem na kompromis - duża część baniaka za chwilę będzie osłonięta mchami przymocowanymi do korzeni.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Akwarium 240l - jakie rybki Pstaniszewsk 8 19,914 30-08-2015 11:47
Ostatni post: Pstaniszewsk



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości