Odpowiedz 
Otoski (rozmnażanie)
23-07-2013, 19:11
Post: #1
Smile Otoski (rozmnażanie)
Na początku chciał bym wszystkich powitać ponieważ jestem na forum nowy Smile
Akwarystyką zajmuję się od kiedy sięgam pamięcią, jednak z dość długą kilkuletnią przerwą. Wszystko przez ten czas się pozmieniało i musiałem wszystkiego uczyć się od nowa Smile.
Otoski kupiłem głównie dlatego, żeby czyściły akwarium z glonów. Żeby je dostać musiałem odwiedzić 4 sklepy zoologiczne. Pływały u mnie dość długo w akwarium 45l ale nie miałem w nim grzałki więc o rozmnażaniu nie było mowy. Po zalaniu akwarium profilowanego 112l (1.07,2013r.) postanowiłem je wpuścić do niego już po tygodniu ponieważ część wody i podłoża były ze starego akwarium. Po następnym tygodniu byłem mile zaskoczony gdy po obudzeniu się złapałem moje otoski na tarciu się Smile
Przebieg tarła wyglądał tak, że dwa samce goniły za samicą gdy ta próbowała znaleźć miejsce na złożenie ikry. Miała ona wyraźnie zaokrąglony brzuch i wystawała z niego taka jak by trąbka. Mam zresztą nakręcony filmik z tego niecnego procederu Biggrin Po wszystkim ikra została rozrzucona pod liśćmi i na szybach akwarium. Minęły 2 dni jak z małych ok 1mm jajek zaczęły wyrastać ogonki i główki. Po 3 dniach wszystkie mikro otoski zniknęły... Byłem rozczarowany lecz po następnych dwóch dniach moim oczom ukazało się 8 sztuk małych bestii przyklejonych do szyby Smile Dzisiaj jestem w stanie zliczyć tylko 5 osobników i to już troszkę podrośniętych. Żywią się tym czym rodzice czyli glonami i tabletkami dla ryb przydennych.
I teraz coś dziwnego. W Zoogrande widziałem pomarańczowego otoska i bardzo mi się on spodobał niestety nie miałem wtedy funduszy a później nie było już otoska lecz mam dziwne wrażenie że jeden z moich maluchów na pomarańczową barwę ale zobaczymy jeszcze co z tego wyjdzie Smile Tylko jak by ktoś się znał na tym to proszę o zaprzeczenie lub potwierdzenie, że taka mutacja jest możliwa po skrzyżowaniu dwóch zwykłych osobników.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-07-2013, 20:18
Post: #2
RE: Otoski (rozmnażanie)
Jest mi niezmiernie miło powitać Cię na forum. Cieszę się, że dałeś się namówić i włączyłeś się w nasze forum.

Pewnie poniektórzy zainteresowani pociągną Cię za język.

Barbosa napisał(a):Mam zresztą nakręcony filmik z tego niecnego procederu
Masz go na jakimś serwerze? Może można by wkleić odnośnik.

pozdrawiam
Andrzej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-07-2013, 15:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-07-2013 15:48 przez Stiep. Powód: Nowe informacje)
Post: #3
RE: Otoski (rozmnażanie)
Dzięki. Filmik wstawiłem na youtube oto link:


Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  rozmnazanie pielęgniczek kakadu Marhord 3 9,902 08-06-2016 19:15
Ostatni post: fazi_poz
  fantom czarny rozmnażanie wujek 3 12,181 04-04-2014 13:21
Ostatni post: Adam



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości