Odpowiedz 
[126l] Ogólne
06-02-2011, 22:59
Post: #1
[126l] Ogólne
Witam Wszystkich w moim pierwszym i mam nadzieję, że nie ostatnim poście.


80x35x45 – 126 brutto zestaw z czarną pokrywą, oświetlenie standard 2x18W, podmiana tylko z 4200 na 7500 i 6500K

Sprzęt:

Aquael Aqua Fan 3 Plus
Grzanie Weipro 100W, nie podłączone – stała temp 26st.


dekoracje:

korzeń preparowany x2

podłoże: Żwir kwarcowy 0,1 – 0,4 podkradziony z betoniarni

flora: Nurzaniec, Wąkrotka, Anubias, Ludwiga, Cryptocoryne : Wendtii brown, Limnophila sessiliflora, Hygrophilla corymbosa, Moczarka kanadyjska, Gałęzatka, Pelia a wraz z nią przybłąkała się pistia, pojedyńcze sadzonki

fauna:
samiec ramireza
kakadu 1+2
gurami dwuplamy gold
bystrzyk amandy x26
razborka klinowa x4 – niedługo dołączą do innego stada
bojownik kuba
zrojnik niebieski
kilerów dwóch, helenka x2

To moja druga poważna przygoda z baniakiami. Zalane 26.09 cała zawartością 45tki, i reszta odstana woda kranowa. Filtr oczywiście dojrzały nawet niepłukany w trakcie przeprowadzki.

Kilka fotek:

zalewanie
[Obrazek: zalewanie.jpg]

pierwsze tygodnie
[Obrazek: 0019.jpg]

[Obrazek: 0024.jpg]

[Obrazek: 0037.jpg]

pierwsze miesiące
[Obrazek: 0050.jpg]

[Obrazek: 0064.jpg]

słabsze momenty: 3 plan całkowicie zaczął się rozpuszczać ;/
[Obrazek: 0072.jpg]

stan aktualny
[Obrazek: f20.jpg]

[Obrazek: f21.jpg]

Pozdrawiam i liczę na opinie...

ps tu link do fotek mieszkańców baniaka
https://picasaweb.google.com/qeurage/Mie...Y2NuqPAKQ#

[ Komentarz dodany przez: rafal: 2011-02-07, 08:57 ]
Poprawiłem fotki
rafał

Dzięki. (chyba się już nauczyłem)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2011, 23:00
Post: #2
 
nie ma zdjęć niestety

[ Dodano: 2011-02-06, 22:01 ]
ale witam nowa osobe Smile

________________________________________________________
rozpowszechniona na całą WLKP hodowla Pisti (pistia stratiotes) Biggrin
(chwilowy brak)

112 l. zupa rybna : Pielęgniczka Ramireza – Microgeophagus ramirezi, Kirysek albinos - Corydoras albinos, Anentome HelenaA
60 l. krewetkarium : RC + badziewiaczki, Ampularia Blue, Brotia Pagodula, Tylomelania Devil
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2011, 23:03
Post: #3
 
Svenja napisał(a):nie ma zdjęć niestety

[ Dodano: 2011-02-06, 22:01 ]
ale witam nowa osobe Smile

No właśnie widzę, brak miniatur, prawy przycisk myszy i 'otwórz w nowej karcie' pomaga, ale i tak chciałbym się dowiedzieć o co chodzi i ewentualnie prosić modów o pomoc.
Może nie jest to w programie imageshack ale się dostosowałem do instrukcji... chyba
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2011, 23:20
Post: #4
 
widac tylko link z domownikami. napisz do moderatorow oni ci pomoga

ps. ładny bojowniczek Smile

________________________________________________________
rozpowszechniona na całą WLKP hodowla Pisti (pistia stratiotes) Biggrin
(chwilowy brak)

112 l. zupa rybna : Pielęgniczka Ramireza – Microgeophagus ramirezi, Kirysek albinos - Corydoras albinos, Anentome HelenaA
60 l. krewetkarium : RC + badziewiaczki, Ampularia Blue, Brotia Pagodula, Tylomelania Devil
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-02-2011, 00:49
Post: #5
 
Bardzo fajny baniaczek. .kurde no fajny poprostu .Coś ma w sobie Lol i nie chodzi o wode Biggrin.Choć bardziej podobał mi się na początku.

http://ukajali.bloog.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-02-2011, 00:22
Post: #6
 
ooo terrrrraz widać Tongue piękny Smile a najbardziej mi się podoba nierówne podłoże Smile fajnie to wygląda Smile

________________________________________________________
rozpowszechniona na całą WLKP hodowla Pisti (pistia stratiotes) Biggrin
(chwilowy brak)

112 l. zupa rybna : Pielęgniczka Ramireza – Microgeophagus ramirezi, Kirysek albinos - Corydoras albinos, Anentome HelenaA
60 l. krewetkarium : RC + badziewiaczki, Ampularia Blue, Brotia Pagodula, Tylomelania Devil
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-02-2011, 01:49
Post: #7
 
Jest sympatycznie Smile
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-02-2011, 02:42
Post: #8
 
Hm może trochę się nie zgodzę . Najlepiej wygląda ten mały zbiorniczek obok . No może jakby mu założyć inne oświetlenie . Tan mały zbiornik wydaję sie głębszy niz ten do góry . Może przypadkiem ale udało ci się w nim zastosować ( może nie świadomie ) zasady kompozycji .
Tak sie zastanawiam oglądając niektóre zbiorniki że znajomość tych zasad jest chyba mało znana . Jeśli nie będzie kogoś lepszego to w środę zrobimy mały wykładzik Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-02-2011, 10:17
Post: #9
 
Poprosimy oj poprosimy :prosze:

http://ukajali.bloog.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-02-2011, 12:35
Post: #10
 
Dziękuję.
Za te bardziej i za te mniej rozwinięte komentarze ;]

alarmowiec napisał(a):Hm może trochę się nie zgodzę . Najlepiej wygląda ten mały zbiorniczek obok . No może jakby mu założyć inne oświetlenie . Tan mały zbiornik wydaję sie głębszy niz ten do góry . Może przypadkiem ale udało ci się w nim zastosować ( może nie świadomie ) zasady kompozycji .
Tak sie zastanawiam oglądając niektóre zbiorniki że znajomość tych zasad jest chyba mało znana . Jeśli nie będzie kogoś lepszego to w środę zrobimy mały wykładzik :)

Pewnie i masz racje, że nieświadomie, tam wszystko zostało nawrzucane jak leciało, tzn pelia gałęzatka i anubias, większą uwagę poświęciłem mchom, które zostały delikatnie przywiązane do gałęzi. W prezentowanym zaś akwarium, zasady kompozycji zostały świadomie złamane :)

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam...

Normalnie aż poszedłem popatrzeć na zbiorniki od frontu. Fakt małe inaczej wygląda, polana, rzędy pelii stanowiące pseudo aleje, ale punktu mocnego się tam dopatrzeć nie mogę, chyba ze to ten patyk z mchem i anubiasem można tak traktowac. Jednak jakaś głębia jest. Duże za to za grosz nic z tych rzeczy... Może i szkoda. Dodam jeszcze, że doszły sadzonki krypto brown z prawej i z lewej strony.
Ps. Nie wiem czy wiecie, ale na wichrowych wzgórzach w bloku nr 6 otwarto nowy sklep zoologiczny. Rarytasów raczej tam nie znajdziemy, ale chociażby ładna zwartkę mi się udało wyhaczyć..
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-02-2011, 23:32
Post: #11
 
Bardzo mi się podoba Smile
Czy nawozisz rośliny CO2 i jeśli nie to jak ci się udaje utrzymać je w takiej kondycji?

Robb
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-02-2011, 23:58
Post: #12
 
Robb napisał(a):Bardzo mi się podoba Smile
Czy nawozisz rośliny CO2 i jeśli nie to jak ci się udaje utrzymać je w takiej kondycji?

Witam, nie nawoże niczym. I tu chyba błąd, bo były problemy z 3 planem. Jak już nurzaniec zaczął się rozpuszczać to wcale nie było tak słodko... Zbiornik żyje swoim życiem, cotygodniowe podmiany tylko...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  42l ogólne Amonhell 55 102,551 26-02-2018 10:09
Ostatni post: Amonhell
  [oddzielony] batonexx Akwarium ogólne batonexx 2 8,162 06-08-2016 00:21
Ostatni post: batonexx



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości