Odpowiedz 
sklepy warte polecenia
27-06-2013, 16:49
Post: #46
RE: sklepy warte polecenia
Może ja kupuję jakieś inne otoski, ale z tego co mi wiadomo, to zawsze była to ryba o najwyższym ryzyku. Normą jest to, że pierwszy miesiąc przeżywa połowa z nich. Przez pewien czas, były dostępne otoski które nie padały tak bardzo, niestety znów ich nie ma.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-06-2013, 17:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-06-2013 17:17 przez Grzegorz.)
Post: #47
RE: sklepy warte polecenia
Aloo
Nie rozumiem dlaczego nie korzystacie z opcji -SZUKAJ.Mamy przecież na forum doskonałych hodowców otosów. Z całą pewnością posiadają już stado podstawowe,nno przynajmniej mieć powinni i trą otosy na morgi, a to że wrodzona skromność nie pozwala im się ujawnić ze swoimi sukcesami eksportowymi przydaje im tylko splendoru.
Walcie do niego jak w dym.
http://www.akwarysci-poznan.pl/forum/sho...OTOCINCLUS
Pozdr.
G.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-06-2013, 20:25
Post: #48
RE: sklepy warte polecenia
Tak to prawda Maslo, też tak często mam zazwyczaj ok 1/3 tracę, ale zwykle nie pociągają za sobą połowy zbiornika i drugi cały. Tutaj niestety tak się stało a więc musiały być co najmniej nosicielami choroby. U mnie dodam woda jest w całości RO.

Apistogramma norberti; Taeniacara candidi; Apistogramma sp.Nanay/Melgar; Apistogramma gibbiceps; Lamontichthys llanero; Nannostomus mortenthaleri; Nannostomus trifasciatus; Axelrodia riesei; Loricaria simillima; Nannoptopoma sp. Peru; Hypoptoma gulare; Rivulus rectocaudatus; Betta brownorum; Otocinclus affinis; Colisa fasciata; Rasbora hengeli; Carinotetraodon travancoricus; Neolebias unifasciatus; Danio tinwini; Poecilocharax weitzmani; Hyphessobrycon scholzei; Hemigrammus erythrozonus;
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-06-2013, 11:42
Post: #49
RE: sklepy warte polecenia
(27-06-2013 05:54 )maslo_82 napisał(a):  A no tak sobie czytam koleżanki wypowiedzi i jedyne co mi przychodzi do głowy, to to, że może problem leży nie w sklepach, a u Ciebie. Nawet ze szczerymi chęciami, jak się kupuje ryby w najgorszych sklepach to nie ma szans, na taki odsetek trupów czy chorych ryb.

Dla twojej wiadomości, ryby ujawniły ospę nie w moim sterylnym akwarium ale jeszcze w woreczku sklepowym zanim moi podopieczni w ogóle ujrzeli nowy dom, chyba mi nie powiesz, że choroba nagle sobie wyskoczyła w przeciągu kilku minut?? jestem doświadczoną akwarystką a nie żółtodziobem więc jak ktoś nie wierzy to już nie mój problem.


( przepraszam za off-top )
Odpowiedz cytując ten post
28-06-2013, 15:20
Post: #50
RE: sklepy warte polecenia
(28-06-2013 11:42 )Fretka napisał(a):  
(27-06-2013 05:54 )maslo_82 napisał(a):  A no tak sobie czytam koleżanki wypowiedzi i jedyne co mi przychodzi do głowy, to to, że może problem leży nie w sklepach, a u Ciebie. Nawet ze szczerymi chęciami, jak się kupuje ryby w najgorszych sklepach to nie ma szans, na taki odsetek trupów czy chorych ryb.

Dla twojej wiadomości, ryby ujawniły ospę nie w moim sterylnym akwarium ale jeszcze w woreczku sklepowym zanim moi podopieczni w ogóle ujrzeli nowy dom, chyba mi nie powiesz, że choroba nagle sobie wyskoczyła w przeciągu kilku minut?? jestem doświadczoną akwarystką a nie żółtodziobem więc jak ktoś nie wierzy to już nie mój problem.


( przepraszam za off-top )

Czegoś tu nie rozumiem... doświadczona akwarystka a nie obejrzala ryb przed zakupem lub ewentualnie przed wpuszczeniem jak jeszcze były w woreczku Er
Ja zawsze oglądam i w sklepie przed zakupem i przed wpuszczeniem do zbiornika stwory! No i 80% ryb mialem ze Skalara i zawsze były okazami zdrowia!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości