Odpowiedz 
żyworódki z rodzaju characodon
04-04-2013, 23:00
Post: #1
żyworódki z rodzaju characodon
Tak w ramach akwarystycznego wyzwania.
Czy w Polsce (a w Wielkopolsce w szczegulności) są akwaryści (z tego forum) posiadający stabilną populację ryb z rodzaju characodon. A jeśli tak to bardzo proszę o podzielenie się informacjami na ich temat. Mam na myśli informacje z własnego doświadczenia, bo książkowo internetowe są delikatnie rzecz ujmując nieścisłe i nie do końca pewne.

pozdrawiam
Andrzej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-04-2013, 09:18
Post: #2
RE: żyworódki z rodzaju characodon
(04-04-2013 23:00 )DUANDR napisał(a):  Tak w ramach akwarystycznego wyzwania.
Czy w Polsce (a w Wielkopolsce w szczegulności) są akwaryści (z tego forum) posiadający stabilną populację ryb z rodzaju characodon. A jeśli tak to bardzo proszę o podzielenie się informacjami na ich temat. Mam na myśli informacje z własnego doświadczenia, bo książkowo internetowe są delikatnie rzecz ujmując nieścisłe i nie do końca pewne.

Andrzej-o wszystkich rybach krąży w necie mitologia, bo sam wielokrotnie sobie czytałem i porównywałem ze swoją wiedzą. A wracając do temu-być może choć facet pochodzi spod Łodzi a nie Wlkp. ma wiedzę o tych rybach i nazywa się Witek Miszczak (na forum gupikowym go szukaj) ale 100% pewności nie mam tyle, że wiem o jego hodowli tych mniej spotykanych żyworódek i może coś ci powie.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-04-2013, 16:43
Post: #3
RE: żyworódki z rodzaju characodon
(05-04-2013 09:18 )Adam napisał(a):  ma wiedzę o tych rybach i nazywa się Witek Miszczak (na forum gupikowym go szukaj)

Dzięki Adam, ale jak pewnie zauważyłeś jestem członkiem tej specyficznej społeczności i znam człowieka.

Miałem nadzieję na sprowokowanie ciekawej dyskusji na temat niszowych gatunków żyworódek, zwłaszcza, że naturalne siedlisko jednego z nich zostało całkowicie zniszczone. Sam gatunek ocalał dzięki akwarystom i dzięki ich wysiłkom został już chyba introdukowany w innych zbiornikach.

W Polsce jest kilku zapaleńców, którzy hodują te rybki nie bacząc, na to że nie wpisują się w obowiązujące trendy.
Miałem i mam nadzieję, że na tym forum też są tacy "ekscentrycy", zafascynowani biologią i przystosowaniami środowiskowymi, a nie tylko i wyłącznie ich wyglądem.
Obym się nie mylił...

pozdrawiam
Andrzej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-04-2013, 22:33
Post: #4
RE: żyworódki z rodzaju characodon
Gdybym miał miejsce, to na pewno hodowałbym różne żyworódki, bo limki, drobniczki, ameki, endlerki i reszta podobają mi się o wiele bardziej niż te wszystkie kąsaczowate czy zbrojniki. No ale płazy dominują i obecnie mam tylko kolonię kardynałków, trzy gupiki i dwie platki Wink Może kiedyś będzie miejsce na akwarium z rybkami, to na pewno będę hodował żyworódki, bo to piękne i różnorodne ryby.

Traszki, zielsko i skorupiaki Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-04-2013, 09:48
Post: #5
RE: żyworódki z rodzaju characodon
(05-04-2013 22:33 )Yahilles napisał(a):  Gdybym miał miejsce, to na pewno hodowałbym różne żyworódki, bo limki, drobniczki, ameki, endlerki i reszta podobają mi się o wiele bardziej niż te wszystkie kąsaczowate czy zbrojniki. No ale płazy dominują i obecnie mam tylko kolonię kardynałków, trzy gupiki i dwie platki Wink Może kiedyś będzie miejsce na akwarium z rybkami, to na pewno będę hodował żyworódki, bo to piękne i różnorodne ryby.
Chcieć a móc to dwie różne sprawy. Co z tego, że chciałbyś różne nietypowe żyworódki a gdzie niby ich tyle masz żeby sobie ot tak kupić-bo ja znam max 2-3 osoby, które się tym zajmowały i najczęściej już polikwidowali, bo chętnych na nie garstka była więc koszty ich zjadły i po hodowli. Te bardziej oklepane żyworódki to tak naprawdę jajożyworodne są ale nie chce już zaśmiecać postu.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-07-2014, 10:30
Post: #6
RE: żyworódki z rodzaju characodon
Muszę się pochwalić, że od wczoraj dzięki uprzejmości edisona, który podjął się niewdzięcznej roli kuriera, w moim akwarium pływa stadko żyworódek z gatunku chracodon lateralis. Thumbsup
To dowód na to, że cierpliwość i konsekwencja w poszukiwaniach owocują sukcesem.

pozdrawiam
Andrzej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-07-2014, 17:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-07-2014 17:58 przez Jacek.)
Post: #7
RE: żyworódki z rodzaju characodon
No proszę. Bardzo ładne rybki.
Czekam na fotki i maluchy jak najszybciej. Smile
Gratuluje wytrwałości Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-07-2014, 18:48
Post: #8
RE: żyworódki z rodzaju characodon
Jacku Ty żadnych ryb do tego Twojego potwora nie dostaniesz Tongue co najwyżej jakieś nie wyrośnięte Smile

Pozdrawiam Bartosz
YT: exoticHobby
FB: exoticHobby
@arrowsworld

Akwarystyka
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości