Odpowiedz 
Pielęgnacja akwarium.
16-01-2011, 15:50
Post: #1
Pielęgnacja akwarium.
Witam was.
Widzę, że temat odnośnie pielęgnacji naszych zbiorników jest pusty więc postaram się naskrobać coś od siebie.

Tak więc jak wiadomo myślę każdemu nie wystarczy akwarium zalać wodą oraz wpuścić do niego mieszkańców. Kiedy już zdecydujemy się na akwarium musimy poświęcić pewien czas na jego pielęgnację oraz obserwację.
Nasi podopieczni nie mają możliwości skorzystania z WC czy innego wychodka więc załatwiają się w tej wodzie, w której pływają. Znajdują się w niej również pozostałości pokarmu, który podajemy rybą oraz inne elementy, które w większym czy mniejszym stopniu wodę zanieczyszczają. Z tego powodu właśnie robimy podmiany wody
, które mają za zadanie ją odświeżyć.
Wodę podmieniamy raz w tygodniu w ilości 20-30% zbiornika.
Ważne aby woda była odstana oraz miała parametry takie same bądź zbliżone do wody którą mamy w zbiorniku.

Nasze ryby, które trzymamy w zbiorniku to zwierzęta żywe, które muszą jeść więc
karmimy ryby codziennie takimi porcjami aby pokarm nie zalegał długo na dnie.
Te dwa elementy to elementy kluczowe dzięki, którym możemy obserwować zdrowe ryby.
Obserwacja jednak nie ma tylko na celu popatrzenia sobie na zbiornik.
Obserwując akwarium zwracamy uwagę na to czy filtry działają, czy nie są zbyt zapchane. Jeśli są to je czyścimy. Sprawdzamy temperaturę wody oraz kondycję ryb.
Jeśli zachowanie ryb budzi w nas jakieś wątpliwości sprawdzamy czy parametry wody takie jak pH, TWW, TWO czy NO3 nie uległy zmianie.

Myślę, że wymieniłem podstawowe czynności, które pozwolą nam cieszyć oczy zdrowymi rybami.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości