Odpowiedz 
Reaktor CO2 narurowy
12-03-2011, 20:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-03-2011 20:57 przez kuntakinte.)
Post: #31
RE: Reaktor CO2 narurowy
Zdjęcia zalanego. W najbliższym czasie przerobię ten reaktor, ale jak na razie nie mam dostępu do lepszych częściWink
[Obrazek: img1110v.jpg]
[Obrazek: img1107.jpg]
[Obrazek: img1104o.jpg]
Dziura w płycie była robiona na szybkiego...Biggrin

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2011, 00:03
Post: #32
RE: Reaktor CO2 narurowy
Kurde chłopaku jak byś dał na to naklejkę ADY to bym nie uwierzył że to sam zrobiłeś.W dwóch słowach dobra robota.

http://ukajali.bloog.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2011, 00:12
Post: #33
RE: Reaktor CO2 narurowy
Staram się Biggrin Od czegoś trzeba zacząćWink

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2011, 03:21
Post: #34
RE: Reaktor CO2 narurowy
jest jedno ALE Smile masz tam jakieś odpowietrzanie ?

pozdrawiam Maciej



Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2011, 09:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-04-2012 18:52 przez DUANDR.)
Post: #35
RE: Reaktor CO2 narurowy
Post usunięty na prośbę autora.
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2011, 13:32
Post: #36
RE: Reaktor CO2 narurowy
no no przed uruchomieniem ok ale po zalaniu nadal da sie to odpowietrzyć przez szybkozłączkę ?
Bo u mnie w tym g..... za 100PLN wężyk wprowadza gaz poniżej lustra wody i jest potrzeby osobny odpowietrznik.

pozdrawiam Maciej



Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2011, 15:43
Post: #37
RE: Reaktor CO2 narurowy
Z tego co widzę na zdjęciach to doprowadzenie co2 znajduje się w najwyższym punkcie pojemnika, czyli odpowietrzanie powinno być proste. Jestem tylko ciekawa na ile różnica w sposobie doprowadzania co2 u kuntakinte i pacmanna wpływa na rozpuszczalność gazu.

kuntakinte napisz ile co2 podajesz i czy całe się rozpuszcza.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2011, 16:34
Post: #38
RE: Reaktor CO2 narurowy
Jak narazie poniżej 1b/s i nic nie zostaje z tego co widzę, sprawdzam zachowanie obsadyWink A poprzez tą szybkozłączke odpowietrza sie bardzo dobrzeWink

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2011, 18:26
Post: #39
RE: Reaktor CO2 narurowy
No pewnie, że 100% rozpuszczalności. Kuntakinte, wstaw schematyczny rysunek obiegu wody, to ludziom wiele wyjaśni, bo mam wrażenie, że wszyscy mylą wlot i wylot.
Dodatkowy odpowietrznik przyda się (zwykłe ułatwienie) w momencie kiedy do instalacji dostanie się jakieś "lewe" powietrze.
Ale zawsze mogę się mylić.

Też sobie zrobię takie ustrojstwo.Thumbsup

pozdrawiam
Andrzej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2011, 19:06
Post: #40
RE: Reaktor CO2 narurowy
Andrzej jeśli pijesz do mnie to chyba jednak nie masz racji.
Wygooglałam sobie schemat filtra aby określić którym otworem wypływa woda i wychodzi mi że reaktor znajduje się za filtrem, a to oznacza że woda do reaktora wpływa w górnej części pojemnika i tam też znajduje się wlot CO2 i wypływa do akwarium przez rurę poprowadzoną na dół pojemnika. Gdyby było odwrotnie to reaktor nie spełniał by swojej funkcji.
Zastanawia mnie jednak czy nie byłoby lepiej umieścić reaktor przed filtrem, bo u mnie z filtra wylatuje dużo powietrza i jeżeli miałabym reaktor za filtrem to powietrze by w nim zostawało i trzeba go systematycznie odpowietrzać. Natomiast w wężu wlotowym powietrze jest na tyle dobrze rozpuszczone że problem by nie występował, nie wiem tylko jaki wpływ miałaby taka woda z podwyższonym stężeniem CO2 na bakterie w filtrze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2011, 19:14
Post: #41
RE: Reaktor CO2 narurowy
Przepraszam że zchodze z temamtu ale zkąd Asiu masz powietrze w filtrze i to na dodatek dóżo.

http://ukajali.bloog.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2011, 19:31
Post: #42
RE: Reaktor CO2 narurowy
Nie wiem, ale chyba z roślinek, bo głównie pojawia się w godzinach świecenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2011, 21:08
Post: #43
RE: Reaktor CO2 narurowy
(13-03-2011 19:06 )Asia napisał(a):  Andrzej jeśli pijesz do mnie to chyba jednak nie masz racji.
Angel

(13-03-2011 18:26 )DUANDR napisał(a):  Ale zawsze mogę się mylić.
Doh

pozdrawiam
Andrzej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2011, 01:39
Post: #44
RE: Reaktor CO2 narurowy
Popieram dolichopterusa .... z tym powietrzem to coś nie tak ... od roślinek to bąbelki w akwa ale nie w filtrze raczej, ja się przynajmniej z czymś takim nie spotkałem ... "Ale zawsze mogę się mylić" Smile

Co do reaktora przed filtrem to raczej nie dobrze "zakwaszać" wodę która ma wejść do filtra z tego co się orientuję ma to nie najlepszy wpływ na bakterie nitryfikacyjne ale znowu "zawsze mogę się mylić" Smile Devilred

pozdrawiam Maciej



Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2011, 09:25
Post: #45
RE: Reaktor CO2 narurowy
Jak będę podłączała filtr do akwarium (teraz jest w tymczasowej "sadzawce"), to wszystko sprawdzę.

Z reaktorem przed filtrem to właśnie mam obawy, ale raczej nie w kwestii zakwaszania tylko stężenia CO2, jak będzie za wysokie to może zaburzyć wymianę gazową (tak się przynajmniej dzieje u człowieka), na a stężenie CO2 za reaktorem będzie znacznie większe niż w akwarium.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Termo-reaktor z sondą Ph kuntakinte 5 12,946 28-03-2012 19:50
Ostatni post: alarmowiec



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości