Odpowiedz 
inwazja glonów brunatnych
21-01-2013, 22:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-01-2013 22:43 przez hwojciech.)
Post: #16
RE: inwazja glonów brunatnych
Z tego co wyczytałem masz mało światła w sumie 3 x 21W/185L świetlówki 10000k nie nadają się do holendra (nie te widmo) raczej do morszczaka zmień na np. philips 865 - 6500k,CO2 najlepiej z butli i z reaktorem na rurowym masz 100% rozpuszczalności bez bąbelków w akwarium ja przerabiałem wszystko ,dyfuzor ze spiekiem,mały filterek wew. do rozbijania gazu itp ale najlepszy okazał się na rurowy no i roślin faktycznie skromnie na starcie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-01-2013, 16:35
Post: #17
RE: inwazja glonów brunatnych
Podłoże masz bazaltowe, z tego co widziałem na fotkach, a kamienie chyba granit (jeśli tak to faktycznie on nie wpływa na wodę).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-01-2013, 00:23
Post: #18
RE: inwazja glonów brunatnych
wymieniłem światło teraz grają 3x865 osram 6500k i jeden philips 840 8400k
do filtra dodałem granulowanego torfu
do wody algumin od tetry
i bio nitrivec by sera

obie w mniejszych dawkach niż to przewiduje ulotka, zawsze mozna dolać
w tym tygodniu odbieram filtr RO nie wiem jeszcze jak i gdzie go zainstaluję ale woda w proporcjach 50/50 będzie z niego (ph 9 ma kranenberg i o ile RO ma faktycznie ph 3 to razem powinno oscylować ok 6??? nie wiem czy zaawansowana matematyka i tu ma odniesienieSmile )

zobaczymy co dalej...

trzeba mi roślin najlepiej z datków bo wypsztykałem się z hajsuSmile
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-01-2013, 10:34
Post: #19
RE: inwazja glonów brunatnych
RO daje ph neutralne 7.

Apistogramma norberti; Taeniacara candidi; Apistogramma sp.Nanay/Melgar; Apistogramma gibbiceps; Lamontichthys llanero; Nannostomus mortenthaleri; Nannostomus trifasciatus; Axelrodia riesei; Loricaria simillima; Nannoptopoma sp. Peru; Hypoptoma gulare; Rivulus rectocaudatus; Betta brownorum; Otocinclus affinis; Colisa fasciata; Rasbora hengeli; Carinotetraodon travancoricus; Neolebias unifasciatus; Danio tinwini; Poecilocharax weitzmani; Hyphessobrycon scholzei; Hemigrammus erythrozonus;
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-01-2013, 11:15
Post: #20
RE: inwazja glonów brunatnych
to dusza blada...
zobacze co po tej torfowej kuracji będzie, btw macie torf na zbyciu w ogrodniczych do wiosny trzeba czekać bo nie trzymaja teraz...
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-01-2013, 14:36
Post: #21
RE: inwazja glonów brunatnych
Kolego robisz jakieś dziwne i paniczne ruchy . Jeśli się nie mylę to świetlówka 10 000K to właśnie typowo roślinna jest (różowo-fioletowe światło ) . Podłoże raz że kiepskie to jeszcze jest go za mało . Tu upatrywałbym pierwszych kłopotów . Wykazujesz zupełny brak wiedzy na temat Ph wody.
Jest zależność twardości węglanowej TW zawartości CO2 i wartości Ph . Opisał to kolega Stiep w jednym z wątków. W wodzie z RO (ponieważ ma prawie zerowe TW) wartość Ph będzie się bardzo zmieniać w twojej ( ponieważ masz dość wysoką TW ) Ph zmieniać się będzie w bardzo małym stopniu . Nie znaczy to jednak że wprowadzone CO2 nie jest wykorzystane .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-01-2013, 19:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-01-2013 19:37 przez BAchus85.)
Post: #22
RE: inwazja glonów brunatnych
moje 10000k to zimne białe światło

tak czy inaczej brać żarówy??
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  jak pozbyć się glonów Krzysiek00 3 12,337 05-03-2014 16:27
Ostatni post: arrowb
  Inwazja skrętnicy i restart zbiornika wpawlicki 9 17,000 29-11-2012 00:24
Ostatni post: wpawlicki



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości