Odpowiedz 
Zbrojnik niebieski - ciekawostka o tzw. hipnozie:)
24-12-2012, 21:40
Post: #1
Zbrojnik niebieski - ciekawostka o tzw. hipnozie:)
Może niektóry wiedzą może nie ale podam to jako ciekawostkę o tych rybkach. Jeśli nie w tym dziale to prosze o poprawienie mnie.

Zbrojniki niebieskie potrafią wpaść w tzw. hipnozę usłyszałem to kiedyś w programie akwarystycznym. Rybki te po wyciągnięciu z wody i złapaniu na rękę uciekają jak to rybka. Alew po złapaniu w rękę i zakryciu góry drugą dłonią a następnie bardzo szybkim okręceniu dłoni tak aby rybka znalazła się do góry nogami na dłoni którą wcześniej zakrywaliśmy górę to zbrojnik nieruchomieje i można ją bardzo dokładnie sobie oglądać z każdej strony nie marwiąc się że zacznie uciekać czy się szamotać. Nie trzeba się martwić o to że nie będą mogły oddychać bo mówili w tym programie że zbrojniki oddychają też przez żołądek czy coś takiego i potrafią długi czas oddychać powietrzem atmosferycznym. Przy przeprowadzce z małego akwarium do dużego wykorzystałem tę metodę i złapałem w ręcę i sprawdziłem i działa. Dopiero wrzucenie do wody powodował że zbrojnik zaczął się ruszać. Miłego oglądania zbrojników. Zawsze wiedziałem że ta rybka skrywa tajemniceSmile

Sklep zoologiczno-akwarystyczny AQUAZOO
www.aquazoo24.pl

Moje akwaria: 220l malawi z pyszczakami yellow
30l kostka aquael bojowniki + neonki
20l kostka aquael krewetkarium red cherry
10l kostka aquael krewetkarium
10l kostka aquael danio lamparcie zielone
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-12-2012, 12:11
Post: #2
RE: Zbrojnik niebieski - ciekawostka o tzw. hipnozie:)
Prawie jak rekinySmile też po odwróceniu na grzbiet wpadają w taki stan.

Kiedyś zbrojnik wydostał się z mojego akwarium, leżał na podłodze tak długo że zdążyły wyschnąć i cała woda wokół też. Po wrzuceniu do wody po chwili zaczął się ruszać ... żył długo i szczęśliwie jeszcze kilka lat dając wiele potomstwaSmile

http://globoos.digart.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-12-2012, 12:15
Post: #3
RE: Zbrojnik niebieski - ciekawostka o tzw. hipnozie:)
Generalnie większość ryb reaguje spokojem na zakrycie oczu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  zbrojnik niebieski samiec czy samica awrezyser 10 30,171 20-09-2014 11:54
Ostatni post: awrezyser



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości