Odpowiedz 
Obsada do 112l
16-12-2012, 12:21
Post: #1
Obsada do 112l
Witam.

Planuję założyć sobie akwarium 112l, chcę włożyć do niego taką obsadę:

4 x Mieczyk pigmejowaty (1x samiec 3x samica)
5 x Kirysek panda
6 x Molinezja ostrousta (2x samiec, 4x samica)
10 x Neon Inessa

i tu pojawiają się pytania:
1) czy ta obsada może być czy będą jakieś konflikty,
2) czy rybek może być więcej (neonków) ewentualnie co jeszcze można dołożyć
3) czy można do tego dorzucić jakieś krewetki, jeśli tak to jakie?

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-12-2012, 13:10
Post: #2
RE: Obsada do 112l
miałbym wątpliwości w kwestii molinezji i mieczyków. Jedne jak i drugie szybko się rozmnażają do tego molinezje dorastają do dość dużych rozmiarów (8cm). Ja osobiście przy tak szybko mnożących się rybkach umieściłbym jakieś małe pielęgnice które skutecznie regulowały by populację. Jednak zrezygnowałbym z: albo mieczyków , albo z molinezji

http://globoos.digart.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-12-2012, 13:52
Post: #3
RE: Obsada do 112l
W takim razie zamiast mieczyków i molinezji można by:
Tetra czarna (żałobniczka) + krewetki (tylko jakie)?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-12-2012, 16:01
Post: #4
RE: Obsada do 112l
Najpierw dopisz jakie jesteś w stanie spełnić warunki czyli temp. pH itd. a potem rozważaj ryby. No i te dobieranie-trzeba pomyśleć nad tym żeby nie było sytuacji, że drobnica z dużymi rybami tam będzie pływać, bo to szybko zakończy sielankę. Pamiętać trzeba też, że większość ryb jest ławicowych a część na pewno lubi też towarzystwo ryb własnego gatunku ale i są ryby, które dają radę jako samotniki.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-12-2012, 16:10
Post: #5
RE: Obsada do 112l
Na obecną chwilę jestem na etapie posiadania samego zbiornika 112l
do niego chcę dokupić filtr JBL CRISTAL PROFI E701 GREENLINE, grzałkę EHEIM JAGER 100W,
roślinki: Eleocharis parvula, Sagittaria subulata, Echinodorus horemani, Echinodorus latifolius, Hygrophila salicifolia, Egeria najas.
Między innymi po to się tu zarejestrowałem żeby się dowiedzieć jak do sprawy podejść prawidłowo żeby nie skopać sprawy na samym początku, wszelkie porady i podpowiedzi mile widziane Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-12-2012, 18:19
Post: #6
RE: Obsada do 112l
Z obsady ryb wynika, że kierujesz się w Amazonię. Żałobniczki (Tetra czarna) też są rybkami ławicowymi, więc musisz kupić minimum 10 szt. Idąc dalej, będziesz też musiał mieć wodę o ph od obojętnego (7,00) do lekko kwaśnej. Jeśli chodzi o krewetki to polecam Amano - jako ekipa sprzątającą.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości