Odpowiedz 
[126] Początek Zielony
13-01-2011, 23:51
Post: #16
 
Jest włożona pod akwarium pianka pod panele. Dzisiaj posadziłem roślinki które Lermi mi przyniosła w wolnej chwili zrobię zdjęcie i pokaże ;]

Pozdro

[ Dodano: 2011-01-15, 23:02 ]
Aktualizacja :mrgreen:

[Obrazek: sdc12335jk.th.jpg]

[Obrazek: sdc12336v.th.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-01-2011, 11:50
Post: #17
 
No biały żwirek został w 80% usunięty. Dosypałem nowy taki sam jaki był. Dokupiłem już deszczownicę do filtra. A roślinki nie wiem albo ja jestem jakiś przeczulony albo żadna się nie przyjęła. Atak w ogóle nie wiem jakie roślinki posiadam Rolleyes Rolleyes. No i korzeń wyjąłem co jak widać na zdjęciach barwił wodę, zastąpię go jakimś bardziej rozgałęzionym.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-01-2011, 12:27
Post: #18
 
Zielony napisał(a):A roślinki nie wiem albo ja jestem jakiś przeczulony albo żadna się nie przyjeła
Co rozumiesz pod pojęciem przyjęła się . Przecie to nie doniczka i większość twoich roślin rośnie jak tylko jest w wodzie i mają światło . Może chcesz mieć przyrosty dzienne to kup sobie Limnophile aquatice Smile
Zielony napisał(a):Atak w ogóle nie wiem jakie roślinki posiadam

Od lewej : Ludwigia (chyba repens) , heteranthera zosterifolia , rotala rotundifolia , znowu heteranthera za nią chyba cabomba ( taka licha to chyba ona bo lubi być kapryśna) , Echinodorus (nie wiem jaki ) , znowu rotala , ludwigia i w narożniku chyba Bacopa . a ta trawka to Vallisneria spiralis Smile Możliwe że gdzieś się pomyliłem ale zdjęcie nie pozwala na pewną identyfikację .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-01-2011, 13:13
Post: #19
 
Ja mogę się pomądrować, bo część z tych zieloności okupowała mój baniak Lol
Brawo Alarm, Zielony powinien Ci nagrodę skombinować.
Tylko dwie korekty.
To cabombowate to pływacz zwyczajny. A i on pływa, a nie siedzi w podłożu Wink
A to w rogu bacopowate to duży heniek (jeśli to roślina ode mnie - bo na zdjęciu wygląda na zieloną smugę Lol )

Nie tylko chłopaki lubią robaki
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-01-2011, 13:14
Post: #20
 
Zielony napisał(a):No biały żwirek został w 80% usunięty. Dosypałem nowy taki sam jaki był. Dokupiłem już deszczownicę do filtra. A roślinki nie wiem albo ja jestem jakiś przeczulony albo żadna się nie przyjeła. Atak w ogóle nie wiem jakie roślinki posiadam Rolleyes Rolleyes. No i korzeń wyjołem co jak widać na zdjęciach barwił wodę zastąpię go jakimś bardziej rozgałezionym.


Barwienie wody (zwiazki humusowe) przy twojej obsadzie to raczej dobre zjawisko Smile
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-01-2011, 16:01
Post: #21
 
Wielkie dzięki za podania nazw Biggrin To tą Cabombę muszę wyciągnąć z podłoża Biggrin Ja nie lubię zbytnio takiego odcienia wody wolę jak jest bardziej "przezroczysta" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-01-2011, 01:42
Post: #22
 
Jak napisała Lermi to nie Cabomba tylko pływacz i jak sama nazwa wskazuje powinna pływać. A tak w ogóle to roślina drapieżna Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-01-2011, 01:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-04-2012 18:57 przez DUANDR.)
Post: #23
 
Post usunięty na prośbę autora.
Odpowiedz cytując ten post
27-01-2011, 14:47
Post: #24
 
alarmowiec napisał(a):Jak napisała Lermi to nie Cabomba tylko pływacz i jak sama nazwa wskazuje powinna pływać. A tak w ogóle to roślina drapieżna Smile

Roślina drapieżna ?? Czyli co Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-01-2011, 15:03
Post: #25
 
Zielony napisał(a):
alarmowiec napisał(a):Jak napisała Lermi to nie Cabomba tylko pływacz i jak sama nazwa wskazuje powinna pływać. A tak w ogóle to roślina drapieżna Smile

Roślina drapieżna ?? Czyli co Biggrin
Czyli je zwierzaczki- patrz jak rosiczki, dzbaneczniki itp.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-01-2011, 15:11
Post: #26
 
No z takimi roślinami to się spotkałem ale że roślina akwariowa to jeszcze nie Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-01-2011, 15:57
Post: #27
 
Ja się spotkałam jak czytałam o owadożernych, wiedziałam że trzyma się je w wodzie, ale nie skojarzyłam że w akwarium.

Chętnie się uśmiechnę o kawałek roślinki, ale za jakiś czas.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-01-2011, 23:21
Post: #28
 
No to aktualizacja baniaka:

[Obrazek: sdc12363.th.jpg]

[Obrazek: sdc12370q.th.jpg]

[Obrazek: sdc12372.th.jpg]

Kupiłem nowy korzeń, posadziłem trochę roślin i dosypałem żwirek zamiast tego białego.

Obsada:
8x Razbora Espei
10x Neon Inessa
4x Bystrzyk Ozdobny
4x Kirysek Pstry
1x Glonojad Niebieski
2x Pielęgniczka Ramireza
xx Red Cherry ( z każdą minutą coraz mniej )
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-01-2011, 10:50
Post: #29
 
Korzeń świetny, tylko czekać aż zatonie. Zdjęcia robiłeś zaraz po wyjęciu rąk z akwa czy ta woda taka po prostu mętna?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-01-2011, 12:02
Post: #30
 
Woda nie jest mętna po prostu walczyłem z krewetkami, zakładałem deszczownicę, filtr czyściłem i roślinki sadziłem i to dlatego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  72l - Początek przygody z akwarystyka Beater 14 25,869 05-11-2015 18:20
Ostatni post: Beater
  Krewetkarium 30l - Początek marcia 18 30,553 23-04-2014 21:37
Ostatni post: maximus



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości