Odpowiedz 
[126] Początek Zielony
08-01-2011, 13:01
Post: #1
[126] Początek Zielony
No to kolej na mnie. Zdjęcie z początku zakładania akwarium. Na razie akwarium oświetlane zwykła lampką, ale dzisiaj dojdzie inne. Na razie szaro, pusto i jakoś nijako ale mam nadzieję że to się zmieni.

Pojemność: 126 litrów

Oświetlenie: Pokrywa Wromak (2x18W)

Filtr: Aquael Filtr Turbo 1100 L

Grzałka: Atman z termostatem 100W

Ozdoby: Jeden korzeń

Rośliny: Nurzaniec, Hygrophila polysperma, i coś tam jeszcze ale zgubiłem kartkę i nie wiem jak się nazywa.

Nawożenie: K2S04 + FE + CO2 (w płynie) + kulki gliniano-torfowe

Tło: Czarny brystol

Obsada:

10x Neon Inessa
8x Razbora Espei
5x Otosek
4x Kirysek Pstry
Parka Pielęgniczki Ramireza
Krewetki Red Cherry

[Obrazek: sdc12332.th.jpg]

Muszę wyczyścić tą szybę bo katastrofa. W realu tego nie widać. To jest na razie początek więc proszę o łagodny wymiar kary Biggrin

Pozdro
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-01-2011, 13:30
Post: #2
 
Potrzeba Ci roślin Biggrin i ja zamiast okrągłej plamy z tego białego żwirku(jeśli już musi być) zrobił bym coś w rodzaju ścieżki zwężającej się ku tyłowi akwarium Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-01-2011, 14:00
Post: #3
 
Zdjęcia rób jak jest ciemno w pokoju z zapalonym światłem nad akwa i bez lampy błyskowej na początek dołóż roślin i jaka jest grubość podłoża i co to za podłoże ? jak mają tam być Ramirezki dorzuć jakiś korzeń ewentualnie kokos żeby miały kryjówkę , i na początek testy wody niech baniak przejdzie cykl azotowy Smile

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-01-2011, 14:48
Post: #4
 
Żwirek ma 3-4 mm grubości. To białe dziewczyna chciała ale nie udało mi się jej wytłumaczyć że będzie z tym kaszana. Filtr oczywiście zasłonie tylko muszę się wybrać po roślinki bo w moim mieście kicha. Byłem po cała elektronikę żeby zrobić własne oświetlenie niestety nic nie mają więc będę zmuszony kupić pokrywę. Zdjęcie dałem dlatego bo wy się lepiej znacie a ja na razie się uczę. Pewnie gdybym przyszedł w środę na spotkanie baniak wyglądał by inaczej Tongue No ale cóż początki zawsze są trudne Smile

Ps. Krytyka buduje Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-01-2011, 14:52
Post: #5
Re: [126] Początek Zielony
Zielony napisał(a):No to kolej na mnie. Zdjęcie z początku zakładania akwarium.
Normalne typowe akwarium początkującego akwarysty. Z plusów napiszę, że jako, że zdjęcie jest z początku zakładania, to liczę, że następne będą lepsze. I drugie. Sam litraż akwarium, powoduje, że można myśleć faktycznie o jakimś rozwoju przez pewien czas.
Zielony napisał(a):Na razie szaro, pusto i jakoś nijako ale mam nadzieję że to się zmieni.
I tu wyraziłeś sam opinie o tym co widzisz.
Dobre rady podali już koledzy. Spróbuj je zastosować zanim wpuścisz tam rybki.
W sprawie zdjęć też się wypowiedzieli. Ciemno w pokoju, dobre oświetlenie akwarium i bez lampy. A będzie na pewno lepiej.

I niczym się nie przejmu, tylko wchłaniaj i realizuj Smile
Powodzenia.
Odpowiedz cytując ten post
08-01-2011, 15:05
Post: #6
 
To na razie jest początek pokrywę już zamówiłem, jakieś nowe rośliny się na dniach pojawia więc akwarium będzie lepiej wyglądało (mam taką nadzieję) ;]

Ps. Pod warstwą żwiru jest jakiś substrat do roślin. Polecono mi go w skalarze Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-01-2011, 16:07
Post: #7
 
Gdybyś potrzebował jakiś roślinek,to za tydzień,półtora zapraszam do siebie-powinnam w tym czasie robić przycinkę Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-01-2011, 17:29
Post: #8
 
ivan23 napisał(a):Po pierwsze - brawo za odwagę, wciąż stosunkowo niewielu forumowiczów zaprezentowało tutaj swoje słoiki.
Np Ty nie pokazałeś żadnego Twisted

ivan23 napisał(a):Po trzecie - ten kaszaniasty biały żwirek (oczywiście o gustach się nei dyskutuje) będzie Ci się rozłaził po całym baniaku w trakcie odmulania. Nie ma bata, żeby na dłuższą metę ta, nazwijmy to, struktura podłoża utrzymała stan obecny.
Jest bat, a nazywa się cierpliwość ;]

http://www.flickr.com/photos/48151985@N03/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-01-2011, 18:07
Post: #9
 
Clapping Oklaski dla Pana za prezentację akwarium.
Tu będziesz miał tyle opinii, że na pewno jeszcze koncepcja baniaka zmieni się 50 razy. Zdecydowanie na lepsze, bo teraz nie jest super, ale są wielkie możliwości, więc: rośliny, rośliny, rośliny i likwidacja tego biotopu księżycowego Lol
Jakieś mniejsze zieloności spróbuj - hygrophila polysperma, anubiasik może, kryptokorynki - też ładne, hygrophila difformis, takie żeby było mało wymagajaco i drobnie. Obawiam się że aktualna roslinność będzie dość duża, więc okazy o malutkich liściach zdecydowanie by się przydały. Rodzaje roślin zależą też od tego, na co zamienisz aktualną żarówkę.

Nie tylko chłopaki lubią robaki
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-01-2011, 18:36
Post: #10
 
Zdecydowanie polecam więcej żwirku, żeby te korzenie miały gdzie się podziać. Teraz będzie Ci łatwiej dosypać, póki nie jest tak zagospodarowane.

Swoją drogą, Ivan, nie wiedziałam, że "kaszana" może się tak wiele razy odmieniać Smile

W naszym akwarium ten jasny, w trakcie odmulania się wymieszał, rzeczywiście był pstrokaty i kaszaniasty, za namową kolegów przysypany jest czarnym i jest zdecydowanie lepiej, zdjęcia na wątku o 196l, Amazonka, zajrzyj Zielony, przekonasz się o czym mówią. Biggrin

Powodzenia! :spoko:

[Obrazek: FMn7BkQ.jpg][Obrazek: FMn7p2.png]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-01-2011, 19:34
Post: #11
 
Akwarium w nowym tygodniu będzie wyglądać lepiej. Dzięki za porady Smile

Pozdro
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-01-2011, 01:11
Post: #12
 
Koniecznie przyjdz na spotkanie a tlumaczenie sie ze o 19tej skonczyles prace zupelnie do nas nie przemawia . Kolega Doli konczyl prace ostatnio o 21szej w Swadzimiu i był na spotkaniu . Ja tylko raz nie bylerm ale skonczylem prace o 23ciej i akurat do 24tej nie sidzielismy bo tak bym byl . Może jestem cięzkim przypadkiem ale nie jedynym w naszym gronie Smile . Jako poczatkujacy dzialasz dosc emocjonalnie co jest zrozumiale , błedy kazdy z nas popelnia ale postaramy sie zebys zrobil ich najmniej .Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-01-2011, 12:57
Post: #13
 
napadywacz napisał(a):
alarmowiec napisał(a):. Jako poczatkujacy dzialasz dosc emocjonalnie co jest zrozumiale , błedy kazdy z nas popelnia ale postaramy sie zebys zrobil ich najmniej .Smile
Tym bardziej że masz "młot"nad głową Wink w postaci dziewczyny i nie wszystko możesz zrobić tak jak byś chciał Rolleyes .

Problem jest w tym że jej nie podoba to co mi się nie podoba Biggrin Trzeba jakoś dojść do porozumienia ;]

ivan23 napisał(a):
Zielony napisał(a):Żwirek ma 3-4 mm grubości. To białe dziewczyna chciała ale nie udało mi się jej wytłumaczyć że będzie z tym kaszana. Filtr oczywiście zasłonie tylko muszę się wybrać po roślinki bo w moim mieście kicha. Byłem po cała elektronikę żeby zrobić własne oświetlenie niestety nic nie mają więc będę zmuszony kupić pokrywę. Zdjęcie dałem dlatego bo wy się lepiej znacie a ja na razie się uczę. Pewnie gdybym przyszedł w środę na spotkanie baniak wyglądał by inaczej Tongue No ale cóż początki zawsze są trudne Smile

Ps. Krytyka buduje Smile

Miałem na mysli grubość położonej warstwy, a nie wielkość pojedynczego ziarenka żwiru. Idea

Z przodu jest 4-5 cm z tyłu 7 gdzieś czytałem że tyle wystarczy. Na zdjęciu wygląda jak by było mniej.

Lermi napisał(a):Napadzior, ale Ty jesteś subtelny po prostu... Przynajmniej ma go kto motywować, żeby akwarium wyczyścił.

Na odwrót. Ja muszą motywować żeby coś zrobiła Wink Ja tam lubię maczać łapy po łokcie Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-01-2011, 13:24
Post: #14
 
ojej po to sie macie zeby sie na wzajem motywowac Smile hahaha

________________________________________________________
rozpowszechniona na całą WLKP hodowla Pisti (pistia stratiotes) Biggrin
(chwilowy brak)

112 l. zupa rybna : Pielęgniczka Ramireza – Microgeophagus ramirezi, Kirysek albinos - Corydoras albinos, Anentome HelenaA
60 l. krewetkarium : RC + badziewiaczki, Ampularia Blue, Brotia Pagodula, Tylomelania Devil
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2011, 23:28
Post: #15
 
Hej, pamiętaj też by pod zbiornik podłożyć np. matę korkową bo licho nie śpi i spodnia szyba może pęknąć.
3maj się
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  72l - Początek przygody z akwarystyka Beater 14 26,201 05-11-2015 18:20
Ostatni post: Beater
  Krewetkarium 30l - Początek marcia 18 30,973 23-04-2014 21:37
Ostatni post: maximus



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości