Odpowiedz 
pielęgniczki do akwarium towarzyskiego
03-01-2011, 04:22
Post: #1
pielęgniczki do akwarium towarzyskiego
Na dniach pozbywam sie moich prętników (mam już na nie chętnego) ponieważ samiec zrobił sie coś za bardzo agresywny, a ponadto zaczyna mnie denerwować demolka którą urządza każdorazowo przy budowie gniazda.

Zatem szukam czegoś "dużego" na ich miejsce, postanowiłem spróbować z pielęgniczkami.

Mój wybór padł na:
- Cleithracara maronii (Akara z Maroni) - podoba mi sie w bardzo niej wielkość oraz łagodność dla roslin i innych mieszkańców
- Microgeophagus ramirezi (Pielęgniczka Ramireza)
- Apistogramma borelli (Pielęgniczka żółta/Borella)
- Apistogramma cacatuoides (Pielęgniczka Kakadu) - tu wiem że potrafi im odbijać toteż tylko taka lużna propozycja


I tu pytanie do osób które miały z tymi gatunkami styczność - co z tego stadka wybrać aby najlepiej koegzystowały w akwarium towarzyskim (obsada w podpisie)? Dotyczy to zwłaszcza okolic tarła kiedy rybki z reguły stają sie agresywniejsze, na ile jest to tu przewidywalne? Ponadto jako że to ryby terytorialne lepsze są tu dobrane parki czy haremy?
A może jakieś inne pomysły? Zależy mi aby ryba była duża i ładna (wiem że blondynkowe wymagania ale cóż, taki etapWink)

p.s. Ortodoksom mówię od razu że to akwarium absolutnie mieszane i eksperymentalne dla mnie, toteż obok biotopu jakiegokolwiek nie stało - ma służyć tylko mojej przyjemności i koić skołatane nerwy Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-01-2011, 09:37
Post: #2
 
Biter napisał(a):ma służyć tylko mojej przyjemności i koić skołatane nerwy
Bardzo lubię takie, już trochę archaiczne, podejście do hobbystycznej akwarystyki. :spoko:

Ale wracając do sedna tematu.
Najsłabszym ogniwem w tym zestawieniu będą krewetki filtrujące, więc od razu daj sobie spokój z kakadu.
Twój zestaw sugeruje, że zwierzęta są dobrane pod kątem efektu wizualnego, to tu bezwzględnie wygrają ramirezki. Natomiast najbezpieczniejsze dla otoczenia będą apistogramma borelli. Nawet jeśli jakimś cudem dojdzie do tarła to rewir będzie miał dosłownie kilka cm średnicy.
Podsumowując:
jeśli microgeophagus ramirezi, to 2 razy 1/1
jeśli apistogramma borelli, to 2 razy 1/2-3

pozdrawiam
Andrzej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-01-2011, 10:22
Post: #3
 
Akwarystyka to taka dziedzina, w której wysoce pożądana jet cierpliwość i wytrwałość. Wink
L.dorsigera są tego doskonałym przykładem. Biggrin
Polscy apistomaniacy są w stanie namierzyć każdy pływający w obrębie kraju, egzemplarz dowolnego gatunku.

pozdrawiam
Andrzej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-01-2011, 19:36
Post: #4
 
Dzięki za cenną podpowiedź, teraz mam znacznie większą jasność na co polować Smile
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-01-2011, 23:10
Post: #5
 
w 100 % zgadzam się z Andrzejem Smile

Miałem wszystkie wymienione przez ciebie gatunki w baniaku + L.dorsigera. (+/- 3lata)
Kakadu ma niestety zdecydowanie terorystyczne zapędy, pozostałe b. spokojne.

pozdrawiam Maciej



Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-01-2011, 22:03
Post: #6
 
Jeżeli znajdziesz Apistogramma borelli to poinformuj mnie gdzie są ok? ;]

http://www.flickr.com/photos/48151985@N03/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-01-2011, 22:06
Post: #7
 
wiadomo, dam znać Smile
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-01-2011, 22:09
Post: #8
 
Bajcik - chyba ma Smile

pozdrawiam Maciej



Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-01-2011, 22:30
Post: #9
 
Ma ale takie sobie z tego co pamiętam (ale to było w poprzednim roku, wiec juz pewnie inna dostawa jest), jutro wieczorem mam mieć odpowiedź od prywatnego hodowcy to i będzie większy wybór Smile
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-01-2011, 23:47
Post: #10
 
Biter napisał(a):ale takie sobie
Nigdy, ale to nigdy, nie sugeruj się wyglądem ryb w sklepie. Nawet jeśli jest to najlepiej dbający o ryby sklep na świecie.
Zasada ta nie dotyczy objawów chorobowych.

pozdrawiam
Andrzej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-01-2011, 23:56
Post: #11
 
DUANDR napisał(a):
Biter napisał(a):ale takie sobie
Nigdy, ale to nigdy, nie sugeruj się wyglądem ryb w sklepie. Nawet jeśli jest to najlepiej dbający o ryby sklep na świecie.
Zasada ta nie dotyczy objawów chorobowych.

Znaczy sie że farbowane/na sterydach? Przechodziłem to po części polując na prętniki i trochę cudów naoglądałem (w sumie to w bajciku trafiłem na dobre okazy krajowe). Pisząc "takie sobie" miałem na mysli poszarpane płetwy u niektórych, martwą rybke na dnie i ogólnie miernowaty matowy wygląd (w porównaniu do tego co widziałem na jutubieWink).
Zdaje sobie też sprawę że młode mogą być niewybarwione, czy na coś szczególnego warto zatem zwracać uwagę?
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-01-2011, 00:00
Post: #12
 
Ładne borelli i borelli opal miewał Adam, może tam warto zapytać? (corydoras.pl)
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-01-2011, 00:10
Post: #13
 
rafal.gorzow napisał(a):Ładne borelli i borelli opal miewał Adam, może tam warto zapytać? (corydoras.pl)

Dzięki za podpowiedź Smile
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-01-2011, 00:49
Post: #14
 
byłem i wszystko niedostępne.
Czy to norma u niego w sklepie i należy pytać o dostępność?
Ceny super, jeżeli są aktualne, 1/2 - 1/3 sklepowych.

pozdrawiam Maciej



Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-01-2011, 00:52
Post: #15
 
Ostatni raz u Adama ryby kupowałem parę miesięcy temu, ale ceny które są na stronie były cenami aktualnymi, a niedostępnością się nie sugerujcie. Trzeba do niego zadzwonić albo na GG napisać i wtedy potwierdzi dostępność, albo i nie.

Pozdrawiam
Michał . Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pielęgniczki APISTOGRAMMA BORELLI z krewetkami sajmon12 12 24,415 18-02-2014 14:12
Ostatni post: Adam
  Proporce i pielęgniczki. Patyczak97 1 5,051 26-01-2014 13:17
Ostatni post: Adam



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości