Odpowiedz 
[112] Nic nadzwyczajnego ale....
18-11-2012, 13:54
Post: #1
[112] Nic nadzwyczajnego ale....
Witam wszystkich rodowitych Wielkopolan Smile


[Obrazek: p1110464k.jpg]

Uploaded with ImageShack.us

112l. nic nadzwyczajnego, nie stosuję żądnych chemikaliów,co2 itp...
Sama natura Smile
Temperatura między 26-27
Obsada: neonki inessa,czarne,2 glonojady,gupiki, kirys i masa krewetek Smile
Rośliny:
Przede wszystkim postawiliśmy na prostotę: anubias nana na korzeniu i cryptoryna, nurzaniec i jeszcze coś tam co nie wiem jak się nazywaWink

Zdjęcie wyszło fatalne bo niestety taką ma cyfrówkę, w obecnej chwili jest więcej światła(nie jest już tak ciemno)

W grudniu planowane są zmiany, proszę o porady co można zrobić:
jaki żwir zastosować żeby rośliny się przyjęły,
rośliny proste bez pomocy człowieka rosnące.
Obsada zostaje, do kupię więcej tych ryb.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-11-2012, 16:39
Post: #2
RE: [112] Nic nadzwyczajnego ale....
Anubiasa poznaje...
Z mojej strony wydaje mi się, że masz troche mało podłoża, u mnie Kryptokoryny ładnie rosły, bo miały gdzie korzonki puszczać, a to roślinki, które mają rozbudowany system korzenny. Powina być warstwa około 4-5cm (wiem, że odbieramy przestrzeń, ale coś za coś).
Napisz jeszcze ile masz tych rybek?
Do dekoracji dodałbym troche liści, neonki i glonojad bedą wdzięczne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-11-2012, 22:41
Post: #3
RE: [112] Nic nadzwyczajnego ale....
Dzięki Tomaj,
neonów czerwonych miałem sto, w obecnej chwili jakieś 30 zostało, 4 czarne neony i gupiki no jakieś 10 plus masa maluteńkich Wink o krewetkach nie rozpisuję bo ich to ponad 20.
Co do podłoża masz rację i tez tak zrobimy, zwiększymy ale poradź jakie podłoże ?
Widziałbym w tym akwa jeden duży korzeń postawiony na środku ale rozwinięty gałęziami bo obu stronach.
Z tyłu za to cryptoryna długa i nurzańce a na środku te mniejsze..dwa kokosy a w nich właśnie anubias barteri, myślałem też cały czas o lotosie ale nie widzę jej w tych roślinach.

Napisałeś o liściach proszę Cię o więcej informacji.

I jak podoba się wizja ??

Co do obsady ona taka zostanie, jedynie znów do kupię by powiększyć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-11-2012, 22:55
Post: #4
RE: [112] Nic nadzwyczajnego ale....
A ja mam pytanie. Czy nurzańce długo rosną z kryptokorynami i jak się rozwiijają , czy widać wyraźnie rozwój czy stoją w miejscu ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-11-2012, 14:25
Post: #5
RE: [112] Nic nadzwyczajnego ale....
Od początku mam problem z nurzańcami - nie chciały się wogóle przyjąć ale problemem tym może być podłoże, które w obecnej chwili mam.
Teraz cryptoryna całkowicie zdominowała akwarium a jeden nurzaniec, który mi został swoimi pędami wplątał się w liście ale nic nie rośnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-11-2012, 19:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-11-2012 20:00 przez Tomayo.)
Post: #6
RE: [112] Nic nadzwyczajnego ale....
Uważam, że po zdjęciu jakie wstawiłeś masz zacienienie w akwarium i to może być też przyczyna słabego rozwoju nurzańca (grubość podłoża też).
Twoja wizja jest dobra, ale troche bym ją skorygował.
1. Decyzja odnośnie rybek - ja bym sie zdecydował albo neony (liczba około 100 szt. to za dużo, ja w moim miałem maxymalnie 30szt. teraz zostało około 8szt.), albo gupiki (które będą Ci się mnożyć i mnożyć...)
2. Nastepne korekty, po decyzji dot. pkt 1.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-11-2012, 23:06
Post: #7
RE: [112] Nic nadzwyczajnego ale....
A jarzeńce co do obsady ??
Myślę w tej nad stadem czarnych neonów i jarzenców.
Czerwone neony śliczne, miałem ich sto/szkoda, że potrzebują specjalnych warunków do rozmnażania (lektura książkowa).

Myślę Tomku cały czas nad akwa, rozwiązaniem będzie pewne zdecydowanie się w jakim kierunku pójśc dlatego oczekuję porad.
Może jak zakupię jeden ale taki dobry korzeń rozwinięty dalej po prowadzi mnie już w dalszą drogę albo coś innego.....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-11-2012, 19:04
Post: #8
RE: [112] Nic nadzwyczajnego ale....
Ok. Proponuje pozbyć się gupików (jakoś ta mieszanka mi nie pasuje). Ilość około 100 szt. na takie akwa wydaje mi się przerybieniem. Ta ilość co Ci została jest już ok. Dla neonów jest dobry półcień, więc tak jak na foto Twoim jest ok. Nurzaniec pewnie Ci padnie, bo mimo wszystko potrzebuje światła, a ta duża Kryptokoryna je zakrywa (można spróbować wsadzić po naroznikach ta dużą Kryptokorynę i po przeciwnym Nurzańca). Do neonów możesz dokupić jeszcze max 1 gatunek, ale to wydaje mi się później. Teraz zbieraj kasę na fajny korzeń i zrób sobie/kup armatkę torfową jak bedziesz robił dolewki lub podmieniał wodę, to dodawaj przelaną kranówkę przez armatkę. Ja tak robię.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości