Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 66 Głosów - 2.94 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Anubias barteri var. nana
05-11-2012, 20:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-11-2012 20:29 przez Tomayo.)
Post: #1
Anubias barteri var. nana
Anubias barteri var. Nana – jest rośliną, która składa się z kłącza, a z niego wyrastają liście i kwiatostany. Liść ma kształt jakby serca, kolor od jasno zielonego jak wyrasta do ciemnozielonego jak już jest starszy – są one bardzo odporne i sztywne. U starszych liści mogą wystąpić pofalowania. Jest on najmniejszą rośliną z rodzaju Anubias, długość łodyżki od kłącza wynosi od 1 do 3cm – przynajmniej tak u mnie jest. Natomiast długość kłącza może być nieograniczona. Potrafi też zakwitnąć, jak już wspomniałem, a kwiat jest pod wodą.
W akwarium mocowany jest np. za pomocą nitki nylonowej do kamieni, korzeni lub innych dekoracji. Anubiasa, a w zasadzie jego korzonki można też wsadzić bezpośrednio w podłoże, ale kłącze musi wystawać ponad, nie może być przysypane. W kotnikach można go wrzucić luzem, wówczas pływa sobie w toni wodnej.
Jest rośliną, która rośnie dość wolno i na lata, nie wymaga silnego światła – wystarczy mu umiarkowana ilość, toleruje każdy rodzaj wody: miękką, twardą, kwaśną czy też zasadową.
Lubi mieć dużo CO2, choć u mnie rośnie bez – mam wyłączone sztuczne napowietrzanie.
Jedna wada, ponieważ jest rośliną, która rośnie w akwarium przez długi okres, to na liściach mogą pojawiać się glony, często krasnorosty, czy glony pędzelkowate.
Jego rozmnażanie jest przez pocięcie kłącza na odcinki.

Podsumowując jest rośliną łatwa w uprawie, nadającą się do każdego rodzaju akwarium i swoim wyglądem będzie przykuwać każde oko.

[Obrazek: 5a755b97752f460bm.jpg]

[Obrazek: 11368e4c043ffe58m.jpg]

[Obrazek: 06b71e8b76ecfcefm.jpg]

[Obrazek: 815bf81e9dc3dec3m.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości