Odpowiedz 
pierwsze 112 l. :)
30-12-2010, 00:59
Post: #1
pierwsze 112 l. :)
no poczatkujaca Smile mam 112 l. 22 rybki w tym jest 7 danio czarwone, bojownik, 2 kiryski albinosy, 2 glonojady, 2 czarne molinezje i jedna moro, rekinko-suma Smile jakies 2 czarwone i jakies 3 srebrne ale niestety nie pamietam jak sie nazywaja poniewaz ja dostalam. bardzo mi sie podobaja neonki super wygladaja na ciemnym tle
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-12-2010, 01:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-04-2012 19:00 przez DUANDR.)
Post: #2
 
Post usunięty na prośbę autora.
Odpowiedz cytując ten post
30-12-2010, 01:05
Post: #3
 
nie nie zadna prowokacja Smile

ok dzieki Smile

________________________________________________________
rozpowszechniona na całą WLKP hodowla Pisti (pistia stratiotes) Biggrin
(chwilowy brak)

112 l. zupa rybna : Pielęgniczka Ramireza – Microgeophagus ramirezi, Kirysek albinos - Corydoras albinos, Anentome HelenaA
60 l. krewetkarium : RC + badziewiaczki, Ampularia Blue, Brotia Pagodula, Tylomelania Devil
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-12-2010, 10:14
Post: #4
 
Napadzior, proszę nam tu świeżynek nieodstraszać Lol
Witam na forum Svenja. Jednak Napadywacz ma trochę racji. Może spróbuj na początek z kreweciami? Też ładne, a bardziej ekonomiczne. Bo tam gdzie zmieszczą się 2 raczki, można dać i ze 40 krewetek. Poza tym raczki to też bardzo bojownicze stwory. Nawet jak masz 2 w akwarium, to potrafią się pozbawić paru odnóży.
Jeżeli jednak czytałaś na ich temat i wiesz, że możesz się nimi zająć, to sedecznie polecam. Charakterki mają świetne. Nie ma wroga przed którym raczek ucieknie. W moim akwa nie raz obszczypały pielęgniczkę viejita Lol
A no i oczywiście rozumiem, że planujesz założyć dla nich osobne akwarium...
[...] Dałoby się temat odłączyć jako osobny??[...]


Zrobione
rafal

Nie tylko chłopaki lubią robaki
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-12-2010, 14:50
Post: #5
 
dzień dobry Smile
jasne ze nowe, chcialam kupic takie male jakies prostokątne zeby mialy swoj domek Smile a czy krewetki moga byc z rybkami czy lepiej zeby mialy tak jak raczki swoje osobne akwarium ? Smile

________________________________________________________
rozpowszechniona na całą WLKP hodowla Pisti (pistia stratiotes) Biggrin
(chwilowy brak)

112 l. zupa rybna : Pielęgniczka Ramireza – Microgeophagus ramirezi, Kirysek albinos - Corydoras albinos, Anentome HelenaA
60 l. krewetkarium : RC + badziewiaczki, Ampularia Blue, Brotia Pagodula, Tylomelania Devil
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-12-2010, 22:38
Post: #6
 
Tak. Generalnie to lepiej, jeśli krewetki mają własny zbiorniczek.
Ponieważ ryby:
- mogą mieć za niską tempeaturę
- potrzebują większego litrażu
- stresują krewetki przez poszukiwanie pokarmu przy dnie
- "wydziobują" roślinki takie jak mchy, czy wgłębka - które są idealne dla kreweci
- ostro ograniczają rozrost populacji krewetek
- wymagają częstszego czyszczenia akwarium, a przy gąbkach na wlocie filtra (żeby nie wsysnął małych) jest to dość kłopotliwe.
Jeśli jednak chcesz, to jak najbardziej można. Ja wpuściłam gupiki do kreweci, ale po pierwsze mam busz w akwarium, a po drugie to jednak jest 100l. A no i to są 4 sztuki rybek....a już mi się wydaje, że jest ich za dużo Lol

Nie tylko chłopaki lubią robaki
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-12-2010, 22:43
Post: #7
 
to moze faktyznie na sam poczatek najlepsze beda same rybki. dzis dokupilam 3 piekne Gupiki pawie oczka Smile nie moge sie na nie napatrzec sa przepiekne Smile a moze rybki sa juz tak nauczone przeze mnie ze jak podchodze do akwarium to one wszystkie dziubki i patrza na mnie i tylko czekaja na jedzonko Smile kochane stwory Smile

________________________________________________________
rozpowszechniona na całą WLKP hodowla Pisti (pistia stratiotes) Biggrin
(chwilowy brak)

112 l. zupa rybna : Pielęgniczka Ramireza – Microgeophagus ramirezi, Kirysek albinos - Corydoras albinos, Anentome HelenaA
60 l. krewetkarium : RC + badziewiaczki, Ampularia Blue, Brotia Pagodula, Tylomelania Devil
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-12-2010, 23:07
Post: #8
 
A ja mam w 112l ok 30 neonów simulans, microrasbory galaxy, dario dario i RC ;]
Ale w tym akwa krewetki są jako dodatek ;p
Małe rybki w mocno zarośniętym akwarium gdy nie są głodne nie stanowią zagrożenia dla krewet, no chyba że mała krewetka wyjdzie sobie na plaże i ją zobaczy jakaś rybka Biggrin

http://www.flickr.com/photos/48151985@N03/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-12-2010, 23:19
Post: #9
 
no ja wlasnie tez chce sobie dokupic neonki Smile dzisiaj je w skpelie widzialam i coraz bardziej mi sie podobaja slicznie sie mienia Smile chcialabym dokupic ok 10 szt. Smile ile rybek ok moge miec w akwarium 112 l . ?

________________________________________________________
rozpowszechniona na całą WLKP hodowla Pisti (pistia stratiotes) Biggrin
(chwilowy brak)

112 l. zupa rybna : Pielęgniczka Ramireza – Microgeophagus ramirezi, Kirysek albinos - Corydoras albinos, Anentome HelenaA
60 l. krewetkarium : RC + badziewiaczki, Ampularia Blue, Brotia Pagodula, Tylomelania Devil
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-12-2010, 23:27
Post: #10
 
są 4 rodzaje neonków(albo i więcej )...neony simulans są najmniejsze ze wszystkich ale trudno je zdobyć ;]i niektórym się nie podobają

[ Dodano: 2010-12-30, 22:28 ]
A ilość ryb zależy w dużej mierze od filtracji

http://www.flickr.com/photos/48151985@N03/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-12-2010, 23:34
Post: #11
 
Codranger napisał(a):neony simulans są najmniejsze ze wszystkich ale trudno je zdobyć

W TYM sklepie są dostępne. Tak tylko do wiadomości. Wink

pozdrawiam
Andrzej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-12-2010, 13:20
Post: #12
 
Ja kilka razy widziałem młode innesa jako simulans ;]

http://www.flickr.com/photos/48151985@N03/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-12-2010, 14:25
Post: #13
 
Wedle starego sposobu myślenia który nie rozróżnia ryb ławicowych itd to tak... ale ja łamie zasady Biggrin

http://www.flickr.com/photos/48151985@N03/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-12-2010, 18:33
Post: #14
 
Wątek o akwarium Svenji a Ty Codi uwagę na sobie skupiasz no wiesz co Tongue

Obstawiam, że Svenji podoba się neon czerwony, w sklepie zawsze skupiał na sobie największą uwagę, tak sobie dedukuję Cwaniak A ten rekinko-sumek to pewnie sum rekini (Pangasius hypophthalmus), tych niezidentyfikowanych może fotki wrzucisz? Pomożemy Er Łatwiej będzie dopasować/zmodyfikować obsadę i ilość rybek jak będzie wiadomo co tam pływa.

Ah i zachwyciło mnie określenie "moro" :spoko:

[Obrazek: FMn7BkQ.jpg][Obrazek: FMn7p2.png]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-12-2010, 22:21
Post: #15
 
cavia napisał(a):Wątek o akwarium Svenji a Ty Codi uwagę na sobie skupiasz no wiesz co Tongue
no dobra już nie będę :cry:

http://www.flickr.com/photos/48151985@N03/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości