Odpowiedz 
M1
10-10-2012, 23:40
Post: #1
M1
Witajcie,

chciałbym zaprezentować baniaczek który planowałem od dawna Smile
wkońcu udało mi się zakupić szkiełko Smile miała być to kostka ale tak jakoś wyszło Tongue
i tak zbierając powoli materiały powstało coś takiego Smile


Pojemność: 12L
Data założenia: 10-10-2012
Oświetlenie: 14W 6500K
Ogrzewanie: 10W
Technika CO2: w planach PG CO2
Podmiany:: raz w tygodniu 20%
Nawożenie: PG Classic
Podłoże: bazalt
Filtr: AquaEl FAN Mini plus docelowo jakaś kaskada
Obsada: w planach yellowy, tylomelanie młode oraz zatoczki Smile koniecznie różowe
Rośliny:christmass, flame, willow i creeping (chyba) Smile w planach PHOENIX MOSS oraz POGOSTEMON HELFERI, ew jakiś trawniczek na wolne pole Smile


       
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-10-2012, 14:38
Post: #2
RE: M1
Jeśli mogę być szczery to nie do końca mi się podoba Smile. Nie podoba mi się głównie, że zbiornik jest podzielony na 2 bardzo równe części - lewa pusta, a prawa aż do przesady zapchana. Myślę, że lepiej aranżacja by wyglądała jakbyś ja przesunął elementy lekko w lewo, tak żeby największa "odnoga" korzenia znajdowała się mniej w 1/3 długości zbiornika i może lekko ją pochylił. Kamienie też można by troche inaczej porozmieszczać, albo wymienić na mniejsze żeby nie zajmowały powierzchni od przedniej do tylnej ściany.

Odnośnie nawożenia to bym się chwile wstrzymał zanim się zbiornik nie ustabilizuje. Prędzej dawałbym przez pierwsze kilka tygodni sam potas zamiast PGC. I z co2 też bym się pośpieszył albo oświetlenie zmniejszył bo przy 14w na 12l wody + PGC od samego początku wróży glony w niedalekiej przyszłości.

Poza tym powodzenia życzę Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-10-2012, 16:15
Post: #3
RE: M1
Data założenia akwa i wstawienia fotek to 10.10 Smile , jak minie trochę czasu i rosliny się ułożą do światła , a najlepiej za dłuższy czas o ile wszystko będzie OK jak ładnie obrosną kamienie i korzeń to efekt też będzie bardziej naturalny.
A takie kompozycje: z jednej strony zwałowisko a z drugiej samo podłoże są też dość praktyczne. Można karmić w miejscu gdzie nie ma żadnych dekoracji i po kilku godzinach zebrać bez problemu resztki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-10-2012, 19:19
Post: #4
RE: M1
Dziękuje za opinie :-) na swoje usprawiedliwienie powiem, na lewej stronie planuje trawnik z wglebki lub z glosi :-) dodatkowo filr wyleci jak tylko kupię jakąś kaskade mała.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-10-2012, 20:31
Post: #5
RE: M1
z trawnikiem faktycznie nie bedzie źle, zobaczymy jak sie rozrośnie, ja osobiście bym tylko coś zrobił żeby oddalić te kamienie od przedniej szyby bo to troche popsuje efekt koncowy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-10-2012, 09:26
Post: #6
RE: M1
Akwarium zostało wymienione na nowe (stare przeciekało) i tutaj ukłon w stronę sklepu Smile bo zgubiłem paragon. Nijak nie mogłem ułożyć starej aranżacji więc powstała nowa Smile tylko coś mi w niej nie pasuje Smile zresztą sami oceńcie:

   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-10-2012, 11:10
Post: #7
RE: M1
Mi się podoba , wszystko będzie naturalniej jak rosliny się ułożą.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości