Odpowiedz 
[460] Palety
11-09-2011, 22:22
Post: #16
RE: [460] Palety
hehe Smile tak jak do tej pory nie byłem zwolennikiem narożnikowych akwariów... tak...hehe Smile
no można zmienić zdanie - może dlatego, że akwa w kształcie trójkąta a nie pięciokąta, gdzie przednia szyba ma 80cm przy ogromnym litrażu Smile
no to przyznać muszę, że zacny zbiorniczek, a i rybcie też uszanować trzeba Smile
ja bym tam jeszcze na tył jakieś wyższe rośliny dodał Smile
i bym troszkę te pniaki szturchnął. co by tak symetrycznie nie leżały...ale to jest moje zdanie i drobiażdżek w stosunku do rewelacyjnej reszty Smile
gratulacje Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-12-2011, 01:04
Post: #17
RE: [460] Palety
W zbiorniku sporo się zmieniło. I nie chodzi tylko o aranżację ale także o mieszkańców.

Podłoże Olivera Knotta się nie sprawdziła w zbiorniku z paletami, zbyt szybko pH spadało w dół, a pH poniżej 4 raczej roślinom dobrze nie zrobią (dyskowce dadzą radę). I dlatego też konieczny był restart. Po pół roku Oliver Knott wyleciał ze zbiornika. I tutaj uwaga - choć byli chętni aby wykorzystać to podłoże u siebie w zbiornikach, po zaledwie 6 miesiącach w niezbyt mocno oświetlonym i nienawożonym zbiorniku, nie nadawało się już do użytku, zrobiło się błoto.

Na dno poszedł jasny piasek kwarcowy. Wiąże się to też z uboższą roślinnością, zostają tylko nurzańce i żabienice, nic więcej. Rybki podrosły nieco, więc trzeba było im zrobić więcej miejsca, korzenie poszły na jedną stronę. Priorytetem było stworzenie więcej przestrzeni dla starych i nowych ryb. Przywiozłem wczoraj z Wrocławia nowe dyskowce. Do Pigeonów Tiger dojdzie coś niebieskiego - Blue diamond, jakieś niebieskie ze wzorem i Eruption.

Całość:
[Obrazek: palety66.jpg]

Mieszkańcy strefy przydennej:
[Obrazek: palety62.jpg]

"Starzy" mieszkańcy:
[Obrazek: palety68.jpg]

I wczorajsze zakupy: Eruption...
[Obrazek: palety26.jpg]

... i coś niebieskiego
[Obrazek: palety25.jpg]
[Obrazek: palety10.jpg]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-12-2011, 17:21
Post: #18
RE: [460] Palety
piękne "placki" ... wiem mam w r...ja za "placki"
no niestety drugiego baniaka 450-500l nie wcisnę do swojego "zwierzyńca" , więc dalej hodować będę kamienie
pozdrowiłWink

SZKŁO POD WPŁYWEM WODY "KURCZY" SIĘ
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-12-2011, 22:28
Post: #19
RE: [460] Palety
Na patelnie świateczną się nadają Wink

Tak na poważnie pozazdrościć wielkości i mieszkańców.

L-206 ,Stiphodon atropurpureus
,Aphyosemion australe, Aphyosemion bitaeniatum , Corydoras panda
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-12-2011, 22:42
Post: #20
RE: [460] Palety
(19-12-2011 17:21 )Siwy1973 napisał(a):  piękne "placki" ... wiem mam w r...ja za "placki"
Spokojnie, nie jestem aż tak przewrażliwiony na punkcie nazewnictwa Wink

Dziś ryby nabierają już kolorków:
[Obrazek: palety27.jpg]
[Obrazek: palety28.jpg]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-12-2011, 22:54
Post: #21
RE: [460] Palety
Zacne ryby jak i baniak robi wrażenie Thumbsup . Woda w baniaku to 100 % RO czy mieszana z kranówą ? Ile sztuk jest obecnie w zbiorniku ? Czy karmione są ryby ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-12-2011, 23:01
Post: #22
RE: [460] Palety
Woda to mieszanka RO i kranówki, proporcje w zależności od parametrów wody w baniaku przed podmianą. Aby podwyższyć pH muszę lać kranówę.

W tej chwili ryb jest 14, będzie docelowo 12 (2 ryby są na przechowaniu, jeszcze przed Nowym Rokiem trafią do właściciela).

Karmienie... tu jest właśnie powód dlaczego w zbiorniku nie jest samo RO a również woda kranowa. Karmię mixami na bazie krewetek, serc wołowych i serc indyczych. Pokarmy suche (płatki, granulaty) nie wzbudzają zbyt wielkiego entuzjazmu u mieszkańców akwarium Smile Prócz mixów dostają też mrożonego solowca.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-01-2012, 23:51
Post: #23
RE: [460] Palety
Postanowiłem co nie co zmienić w akwarium i dosadzić więcej roślin. Jak wiadomo, włożenie roślin do zbiorniki niesie za sobą ryzyko wniesienia niechcianych gości do akwarium i niezbędna jest kwarantanna. Aby tego uniknąć, kupiłem rośliny z laboratorium in-vitro.
Trzy tygodnie temu posadziłem do akwarium rośliny. Zamówiłem małe (średnica 6cm) kubeczki niewymagających roślin: limnophila sessiflora, heteranthera zosterifolia, jakaś hygrophila stricta i kryptokoryna wendta. Jak pewnie wszyscy wiedzą, są to niewielkie, kilkucentymetrowe szczepki roślin, wyhodowane w sterylnych warunkach, więc nie ma żadnego ryzyka wprowadzenia do zbiornika niechcianych gości. Podłoże to sam piasek kwarcowy, więc pod korzenie włożyłem koreczki substral osmocote dla roślin wodnych. Efekty przerosły moje oczekiwania. Po trzech tygodniach, z kilkucentymetrowych szczepek limnophili i heternathery wyrosły naprawdę duże rośliny, co widać na zdjęciach (wszystko po prawej stronie to rośliny in vitro). Hygrophila i kryptokoryna rośnie sobie wolniej, ale też przyrosty są zauważalne. Prócz tego, na środek trafił z innego mojego zbiornika aponogeton ulvaceus.
Woda jeszcze trochę mętna, bo zdjęcia robione zaraz po sadzeniu aponogetona.

[Obrazek: palety70.jpg]

[Obrazek: palety71.jpg]

[Obrazek: palety72.jpg]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-01-2012, 17:14
Post: #24
RE: [460] Palety
pięknie Thumbsup

SZKŁO POD WPŁYWEM WODY "KURCZY" SIĘ
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-01-2012, 17:35
Post: #25
RE: [460] Palety
Akwa jak i palety full wypas Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-01-2012, 23:16
Post: #26
RE: [460] Palety
(30-01-2012 15:35 )napadywacz napisał(a):  W narożnikowym akwarium przy tym litrażu sadzenie roślin w "narożniku" musi być niezłą akrobatyką Wink
No bez krzesełka albo drabinki się nie obejdzie. Do tego obowiązkowe zdjęcie koszulki i można działać Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-02-2012, 00:01
Post: #27
RE: [460] Palety
Kilka nowych fotek. Jak widać, zielsko rośnie. Wszystkie rośliny (prócz żabienic i aponogetona którego przyciąłem, bo za dużo światła zasłaniał) to rośliny in-vitro. Taki przyrost (początkowo miały po kilka centymetrów) jest w przeciągu miesiąca, heteranthera i limnophila jest już po przycince. Także polecam do akwariów z dyskowcami rośliny z laboratoriów in-vitro - nie musimy się martwić, że coś do akwarium przyniesiemy, bo są "produkowane" w sterylnych warunkach.

[Obrazek: palety74.jpg]

[Obrazek: palety75.jpg]

[Obrazek: palety76.jpg]

[Obrazek: palety77.jpg]

[Obrazek: palety78.jpg]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości