Odpowiedz 
Woda źródlana. Nadaje się ?
05-10-2012, 16:36
Post: #1
Woda źródlana. Nadaje się ?
Co sądzicie o użyciu tej wody w akwa ? Nie padną ryby ani rosliny? Podaje parametry :
suma składnikow mineralnych 237.28 mg/l
kationy
wapniowy 42.08
magnezowy 4.86
sodowy 3.61
potasowy 1.00
aniony
wodorowęglanowy 155.70
chlorkowy 2.80
siarczanowy ponizej 1.00
fluorkowy 0.23
TwO: 9 TwW:1 ph niezbadałem jeszcze, jutro zrobie pomiar w pracy mam elektronicxny ph metr z gornej połki Wink Dla zainteresowanych kupnem wody jest to firmowka lewiatana Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-10-2012, 18:50
Post: #2
Odp: Woda źródlana. Nadaje się ?
To jest źródlana czy mineralna? Bo znając życie ta druga. Woda kranowa "wyjałowiona" i potem minarlizowana.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

pozdrawiam Maciej



Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-10-2012, 20:18
Post: #3
RE: Woda źródlana. Nadaje się ?
Przymierzasz się do zakupu palety butelek PET żeby akwarium prowadzić? Zastanawiam się po co kupować wodę z kranu nalewaną w butelki(ok. 80% wody na rynku).
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-10-2012, 21:37
Post: #4
RE: Woda źródlana. Nadaje się ?
Z kranu jest okrutnie twarda a ja potrzebuję miękkiej. Koszta w moim przypadku to 16 zł miesięcznie przy cotygodniowych podmianach po 10 litrow, więc wolę to niz zakup filtra RO.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-10-2012, 21:40
Post: #5
RE: Woda źródlana. Nadaje się ?
Hmmm jak by tego nie liczyć, to nie wyjdzie taniej jak RO z lupusa, czyli 3 złote za 10L.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-10-2012, 21:43
Post: #6
RE: Woda źródlana. Nadaje się ?
Trzeba było napisać do czego to chcesz i ile-ja na twardej wodzie rozmnażam dużo ryb a wcześniej pływały niemal na czystym RO. Mimo wszystko jak potrzeba tylko 10 litrów na tydzień to kupiłbym z Lupusa czystą i miękką wodę.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-10-2012, 21:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-10-2012 21:55 przez klepyn.)
Post: #7
RE: Woda źródlana. Nadaje się ?
faktycznie. 4 tygodnie po 10 l = 40 l daje 4 zł za 10 l. O złotowke więcej.... Woda jest na prawde zrodlana. Studnia w Chrapczewie koło Dobrej
Do kosztow wody z lupusa dochodzi transport a lewiusa mam pod domem Tongue. A tak na powaznie to pomijając koszta czy się opłaca czy nie, nie znam się na chemii i proszę o opinie czy te proporcje minerałów nie zaszkodzą roslinom ani rybom? Czy nie spowodują rozfostu glonów?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-10-2012, 21:59
Post: #8
RE: Woda źródlana. Nadaje się ?
Woda z Lupusa wyjdzie jeszcze taniej, bo pewnie pomieszasz ją z kranówą, a tą z Lewiatana już nie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-10-2012, 22:06
Post: #9
RE: Woda źródlana. Nadaje się ?
Dzięki za odpowiedź na pytanie, ja o wodzie z tematu, a tu znowu o wodzie z lupusa. Jakie wartosci gh i kh ma ta promowana przez was h2o ??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-10-2012, 22:08
Post: #10
RE: Woda źródlana. Nadaje się ?
Panowie, kolega klepyn pyta o przydatność konkretnej wody, a nie o ekonomikę jej zdobywania.

pozdrawiam
Andrzej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-10-2012, 22:12
Post: #11
RE: Woda źródlana. Nadaje się ?
Wielkie dzięki za czytanie ze zrozumieniem !!! Szacun DUANDR !!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-10-2012, 22:31
Post: #12
RE: Woda źródlana. Nadaje się ?
Tak się zastanawiam... Na ile stabilne są parametry w tym źródełku? Prawdopodobnie zmieniają się w zależności od poziomu wód gruntowych, bo wtedy to co w nim wypływa, wcześniej przepływa przez różne pokłady i skład mineralny może się różnić, przy różnych warunkach hydrologicznych.

pozdrawiam
Andrzej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-10-2012, 22:48
Post: #13
RE: Woda źródlana. Nadaje się ?
czyli dane zamieszczone na etykiecie nie muszą byc zgodne z faktycznym stanem. Ciekawe jak często je aktualizują....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-10-2012, 09:59
Post: #14
RE: Woda źródlana. Nadaje się ?
Przecież na etykiecie masz datę badania tej wody ze sklepu. Podejrzewam, że wahnięcia są, bo to przecież jest masowa produkcja i badanie jest robione raz kiedyś. Nie stosowałem nigdy butelkowej wody do podmian, bo bym zbankrutował więc nie wiem jak na te związki reagują ryby-możesz sobie zrobić doświadczenie w słoiku choć szkoda ryb. Nie forsuje też wody ze sklepu zoologicznego żeby tylko nakręcać im sprzedaż-po prostu to taki gotowiec do osób, które nie potrzebują dużej ilości miękkiej wody więc im się nie opłaca zakup filtra.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-10-2012, 10:31
Post: #15
RE: Woda źródlana. Nadaje się ?
Ostatnio kupiłem w Carrefour - napis z pudełka "Woda demineralizowana techniką odwróconej osmozy"
w baniakach 5l. za 2,49zł .
Stosuję tylko na dolewki to myślę że się nadaje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości