Odpowiedz 
[064] Cube OW 40x40x40
24-12-2010, 16:52
Post: #1
[064] Cube OW 40x40x40
Przedstawiam Wam kolejny z moich zbiorników (to jeszcze nie wszystko). Tym razem krewetkarium. Zdjęcia z dzisiaj, bo właśnie "restartowałem" ten zbiorniczek. Nie był to taki całkowity restart, bo woda w 100% została ta sama. Zmieniło się tylko podłoże i sposób filtracji (do tej pory Oliver Knott i kaskada). No i zredukowałem liczbę gatunków krewetek. Więc po kolei:

Zbiornik: OptiWhite 40x40x40 64 litry - tutaj jeszcze nic się nie zmieniło (na razie, być może za jakiś czas będzie zbiornik OW Aqua Artu z płaskim szlifem, i ciut wyższy)

Podłoże: Shirakura Red Bee Sand

Nawożenie: brak

Filtracja: filtr podżwirowy napędzany kaskadą HBL-701

Oświetlenie: halopak z diodami led, belka 3 x T5 8W (4000K+6500K+10000K), AquaEl Decolight 9W 6500K, AquaEl Decolight 11W 8000K

Fauna: Crystal Red A, S, SS, Crystal Biene A, S, SS, Golden Bee, Red Nose, Otocinclus Negros i jeszcze jakiś jeden gatunek krewetki do tej pory niezidentyfikowany (wielkość Amano, ubarwienie - od pomarańczowego, przez czerwone do brązowego)

Flora: Eriocaulon cinereum, Hemianthus Callitrichoides, Phoenix moss, Willow moss giant, Flame moss, Pelia, Anubias minima bonsai, Cladophora aegagropila

Dekoracje: korzeń japoński (a w sumie dwa złączone ze sobą), rurki z węgla bambusowego.


Kilka aktualnych fotek:

[Obrazek: opti64_51.jpg]

[Obrazek: opti64_52.jpg]

[Obrazek: opti64_53.jpg]

[Obrazek: opti64_54.jpg]

[Obrazek: opti64_55.jpg]

[Obrazek: opti64_56.jpg]

[Obrazek: opti64_57.jpg]

[Obrazek: opti64_58.jpg]

[Obrazek: opti64_59.jpg]

[Obrazek: opti64_60.jpg]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-12-2010, 14:26
Post: #2
 
No zapowiada się ładny zbiornik .
Możesz jakoś mi opisać (może jakiś rysunek ) na czym ma polegać ten płaski szlif Aqua-artu .
Ten halopak LED nie bardzo rozumiem po co bo nie dosyć że niewiele świeci (wygląda jakby wcale ) to jeszcze oświetla oprawy pod nim Smile .
Te rurki rozumiem zarosną czy to jakiś pomysł Szczeciński Smile bo na wystawie większość była w nie wyposażona.
Nie żebym się czepiał raczej ciekawość wiedzy . Pozdrawiam Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-12-2010, 18:02
Post: #3
 
Halopak świeci tylko przez pół godziny po wyłączeniu światła i pół godziny przed włączeniem oświetlenia. A świeci tylko po to, żeby nie stresować krewetek aż tak bardzo przy zapaleniu/zgaszeniu światła - bez niego, krewetki red nose potrafiły wyskakiwać z akwarium.
Rurki, które widziałeś w zbiornikach na wystawie, to właśnie były te same rurki, które są w tym zbiorniku. Tylko tam były rozłożone na kilka zbiorników. Rurki mają z czasem zarosnąć mchami, pelią. To jest schronienie dla krewetek. Ale przy okazji jest to też węgiel, który może absorbować z wody trochę niepotrzebnych substancji. A jest to pomysł podpatrzony z niemieckich hodowli.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-12-2010, 18:38
Post: #4
 
Czyli to jakieś specjalne rurki gdzieś kupowane ?
A co z tym szlifem płaskim Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-12-2010, 21:01
Post: #5
 
Ja te rurki zamawiałem na ebayu, z Azji. W Polsce nie do kupienia.
Zapomniałem o szlifie. Skorpion swoje akwaria z Opti szlifuje na c-kant i poleruje. C-kant, czyli szlif jest pólokrągły. A akwaria OptiWhite powinny mieć nieco inny szlif, wówczas ładniej według mnie wyglądają. Praktycznie chyba już żadna firma (poza Skorpionem) nie robi w taki sposób opti. Szlif zbiorników z AquaArtu jak i innych firm również wygląda tak, jak to wzmocnienie:
[Obrazek: bb15b76386bdd4e4.jpg]
To jest szlif płaski, czy też trapezowy, polerowany. Skorpion niestety nie ma odpowiedniego sprzętu do takiego szlifowania szkła, stąd cały czas robią jeszcze c-kant.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-12-2010, 21:15
Post: #6
 
rafal.gorzow napisał(a):Ja te rurki zamawiałem na ebayu, z Azji. W Polsce nie do kupienia.
Pewności nie mam ale wydaje mi się że coś podobnego wprowadził ostatnio AquaEl

pozdrawiam
Andrzej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-12-2010, 00:23
Post: #7
 
bardzo ładnie, rurki nawet juz teraz wyglądają ciekawie, całkiem dobry pomysł Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-12-2010, 15:49
Post: #8
 
No ładne to to nie jest tylko że jak zarośnie to nie będzie to miało znaczenia a jeśli jeszcze działa tak pisałeś to już całkiem ok Smile

Co do szlifu to czy dobrze zrozumiałem
[Obrazek: 86a8df4172d688a1.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-12-2010, 18:35
Post: #9
 
Mamy rurki w ofercie ale na sklep nie dotarły :/

http://ukajali.bloog.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-12-2010, 20:42
Post: #10
 
Ale czy rurki z węgla, czy ceramiczne? Bo to różnica.

Z tym szlifem to niezupełnie tak. Chodzi o to:
[Obrazek: szlif.jpg]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-12-2010, 00:18
Post: #11
 
no to nie ma problemu wielu sklarzy ten trapezowy obecnie stosuje . Mi własnie taki zrobił do moich opti Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-12-2010, 00:29
Post: #12
 
Wiem, obecnie coraz więcej tak szlifuje szkło. Ale niestety Skorpion nie ma do tego szlifu sprzętu i robią tylko c-kant, który w opti nie wygląda tak dobrze.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-12-2010, 20:13
Post: #13
 
No niestety to co mamy w ofercie to ceramika.A tak na marginesie to jaka różnica.

http://ukajali.bloog.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-12-2010, 20:24
Post: #14
 
rafal.gorzow napisał(a):Ale przy okazji jest to też węgiel, który może absorbować z wody trochę niepotrzebnych substancji.

http://www.flickr.com/photos/48151985@N03/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-12-2010, 01:25
Post: #15
 
Dzięki Codi,musiałem przeoczyć Oops

http://ukajali.bloog.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  27l Cube by fliCk fliCk 6 13,034 13-10-2014 21:55
Ostatni post: tamara00
  [27l] - Uzar's Cube uzar 10 17,360 19-04-2011 18:06
Ostatni post: SzymonPieta97



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości