Odpowiedz 
JEBAO 104
10-01-2013, 01:31
Post: #16
RE: JEBAO 104
Smoko mam nadzieję że pomiar zrobiłeś prawidłowo tzn z uwzględnieniem wydajności .
Jeśli jedna pompa ma dwa razy większą wydajność od drugiej to jaki to by producent nie był nie ma takiej możliwości żeby nie wiązało się to z większym poborem prądu .
Zatem jeśli mamy duże wiadro z małym przepływem to i pobór mocy będzie mniejszy .
Jeśli filtr ma taki sam opór to pokonania to w przypadku tego oszczędnego przepływ również znacznie spadnie jeśli będzie to ten silniejszy to weźmie więcej prądu ale wydajność pozostanie .
Mogą być niewielkie różnice wynikające z dodatkowych szczególnych patentów i dokładności wykonania ale zasadniczy pobór będzie głównie wynikał z wydajności . To dość częsty błąd przy porównaniach filtrów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-01-2013, 11:24
Post: #17
RE: JEBAO 104
Pamiętajcie, że często te firmowe również są już wytwarzane w Azji-więc ten kraj pochodzenia jest taki złudny. A co do zużycia prądu-smoko ma racje-nikt nie patrzy a jednak none maja większy pobór prądu. Ja mogę się tylko dokładniej wypowiedzieć o filtrach wewnętrznych tych do 20zł/szt. Przetestowałem je i wszystkie wysiadły poniżej roku od zakupu. Polskie mam niektóre od 2005 i chodzą.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-01-2013, 16:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-01-2013 16:37 przez smoko.)
Post: #18
RE: JEBAO 104
alarmowiec napisał(a):Smoko mam nadzieję że pomiar zrobiłeś prawidłowo tzn z uwzględnieniem wydajności .
Jeśli jedna pompa ma dwa razy większą wydajność od drugiej to jaki to by producent nie był nie ma takiej możliwości żeby nie wiązało się to z większym poborem prądu .
Zatem jeśli mamy duże wiadro z małym przepływem to i pobór mocy będzie mniejszy .
Jeśli filtr ma taki sam opór to pokonania to w przypadku tego oszczędnego przepływ również znacznie spadnie jeśli będzie to ten silniejszy to weźmie więcej prądu ale wydajność pozostanie .
Mogą być niewielkie różnice wynikające z dodatkowych szczególnych patentów i dokładności wykonania ale zasadniczy pobór będzie głównie wynikał z wydajności . To dość częsty błąd przy porównaniach filtrów.


Porównywałem dwa podobne filtry
HW 304 o przepływie 2000l pobór około 55W
Eheim 2080 o przepływie 1700l pobór około 23 W

Rzeczywiste przepływy tych filtrów są zbliżone , z różnych testów na forach wynika że Eheim ma około 1500l/h a HW około 1400l/h.

A różnica w średnim poborze prądu spora.

Pozdrawiam

maslo_82 napisał(a):Nie wiem czy mierzyłeś ten pobór, ale HW-302 bierze połowę tego co ma na etykiecie, czyli 9W.

Pobory prądu mierze najczęściej 2-3 dni po wystartowaniu filtrów z mediami.
Mój HW 302 pobierał z tego co pamiętam około 17-18 W ale widocznie miałem gorszy model Wink

KIEROWNIK BUDOWY

2016 l -10x Cyphotilapia Frontosa Blue Mpimbwe F1 + 6x Altolamprologus Calvus Black Zaire F1+5x Synodontis Petricola F1+ 10x Cyprichromis Microlepidotus Kasai F0 + 4x Neolamprologus Buescheri Katoto + 4x Plathythelphus Armata WF/ krab biały + Para Neolamprologus mustax Mbita WF + 9x Paracyprichromis blue neon WF
450l - morszczak
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-01-2013, 18:51
Post: #19
RE: JEBAO 104
Nie da się porównać dwóch różnych filtrów. Takie porównanie ma sens w obrębie tego samego modelu, bez wkładów, z jednakowymi długościami i "zakrętami" węży. Nawet jednakowe media załadowane do tych samych koszy w tych samych filtrach dadzą różne wyniki (spadek wydajności i pobór energii). To że po załadowaniu wkładów wydajność spada w małym zakresie może też świadczyć o "ciągnięciu wody bokiem". Temat rzeka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości