Odpowiedz 
Jak spreparować gałąź wierzbową do akwarium?
01-08-2012, 15:47
Post: #1
Jak spreparować gałąź wierzbową do akwarium?
Więc tak: na wiosnę skróciłem wierzbę karłowatą, bo bardzo urosłą. Kawałki jej gałęzi suszyły się w ogrodzie na kamieniach do dnia dzisiejszego. Zapragnąłem mieć kilka takich gałęzi w akwarium, a na nich mech jawajski. Zacząłem od wyszorowania gałęzi, następnie zalałem je wrzątkiem w wiadrze i wsypałem sól kuchenną - ok. 30 g /l. Docisnąłem te gałęzie kamieniam, żeby nie pływały po powierzchni wody.

Mam pytanie. Po jakim czasie te gałęzie opadną samoistnie i będą się nadawały do akwarium? Jak ma wyglądać dalsza część preparowania? Obędzie się bez jakiś drogich preparatów, chemii, itp.?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-08-2012, 17:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-08-2012 17:18 przez Gerardos. Powód: Nowe informacje)
Post: #2
RE: Jak spreparować gałąź wierzbową do akwarium?
Kolego ja takie gałązki tej wierzby suszyłem w mikrofali Biggrin ( musisz wiedzieć że mikrofala potem strasznie długo śmierdzi Biggrin myślałem że żonka mnie z domu wywali za to ), potem wygotowałem w soli , następnie moczyłem w wodzie aż same leżały na dnie bez pomocy kamieni ( mi poszły na dno po dwóch dniach ) po tym mech na nie i do baniaka , jest tak już z pół roku i nic się nie dzieje złego
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości