Odpowiedz 
Temp. barw. oświetlenia 2900K akwa holenderskie mam problem!
29-07-2012, 20:22
Post: #1
Temp. barw. oświetlenia 2900K akwa holenderskie mam problem!
Witam,

do tej pory akwarium 21 l służyło mi jako zbiornik tarliskowy, a teraz będę rozmnażał ryby w innym akwarium, natmiast to planuję przeznaczyć na zbiornik o bogatej obsadzie roślin i kilka krewetek.

Problem polega na tym, iż do tego akwarium nie ma pokrywy. Mam jedynie tafle szkła, aby chornić wodę przed parowaniem i ryby przed wysokeczenim z akwarium. Majsterkowiczem nie jestem, nie mam zielonego pojęcia o elektronice i lampach. Dysponuję lapmpką na żarówki o ,,cienkim" gwincie i świetlówką energooszczędną (krótką), której moc wynosi 15 W, a temperatura barwowa - 2900 K. Światło jest bardzo ,,ciepłe", raczej pomarańczowe niż żółte. Oczywiście mogę kupić inną świetlókę, aczkolwiek nie wiem, czy są one produkowane o wyższych temperaturach barwowych... Czy w ogóle mogę oświetlać akwarium roślinne taką świetlówką?

Liczę na Waszą pomoc. Pozdrawiam. ;-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-07-2012, 20:43
Post: #2
RE: Temp. barw. oświetlenia 2900K akwa holenderskie mam problem!
są do kupienia, philips np produkuje o barwie 6500K czyli biała zimna, lecz do takiego zbiorniczka to polecałbym ledy na gu10 ze 3 sztuki po 3 W i będzie jaśniutko i energooszczędnie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-08-2012, 23:02
Post: #3
RE: Temp. barw. oświetlenia 2900K akwa holenderskie mam problem!
Możesz też kupić oprawy meblowe 8W. W Brico Marche po 30zł chyba są więc majątek to nie jest.

Oprawę taką kładziesz na szkło i możesz czymś przykryć - wszystko.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jaka moc oświetlenia piotrdz6 5 10,682 17-10-2015 18:17
Ostatni post: melag
  Zmiana oświetlenia. Michu2802 21 31,235 19-11-2013 23:10
Ostatni post: przemek11



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości