Odpowiedz 
pseudo 60tka
15-07-2012, 19:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-08-2012 14:02 przez dawid_black. Powód: Nowe informacje)
Post: #1
pseudo 60tka
Witam, po długim czasie postanowiłem reaktywować akwarium, jednak zdecydowałem się póki co wyciągnąć z piwnicy mniejszą 60tke.
Plan docelowy przyjemniej obrośnięte akwarium z małymi stadnymi rybkami.
jeszcze z 7 lat temu, nie było takiego dostępu do nawozów ani tylu fajny wynalazków jak np Easy Carbo, ciężko było utrzymać rośliny w należytym porządku wiec w końcu zrezygnowałem.
Dziś chciał bym zmierzyć się z tymi nowościami a jeśli pójdzie dobrze to przerzucę się na większe akwarium Smile

Wczoraj dostałem roślinki od kolegi czarex'a, obsadziłem i póki co zalewam EC.

w akwa mamy:
- Sagittaria Subulata (Strzałka Pływająca)
- zdziebko Marsilea Hersuta (Marsylia kolczasta)
- jedna sadzonkę troche na wymarciu Blyxa Japonica
- prawdopobnie Ceratopteris cornuta (Paprotnica szerokolistna)
- Hydrokortylii leucocephala (Hydrokortyla nerkolistna)
- kępkę Susswassertang
- kępka wgłębki
- Kryptokoryny (vendti brown)
- Limnofilia sessiflora
- sadzonka hygrophila difformis synema

Akwarium z przednią szybą owalną przez co ucieka jednak trochę litrów.
Wymiary 60x32x30(w najszerszym miejscu po luku).
Akwa po przeróbce na przykrywki z szyb, po zalaniu na "surowo" weszło tylko ok 50l.
Po umieszczeniu podłoża (ziemia ogrodowa+ciemny bazalt) i innych dekoracji, weszły już tylko 42litry. Wiem mało, tez jestem trochę zawiedziony ;-)
Pokrywę w standardzie przerobiłem na 2x15W, co jak by teraz przeliczyć wychodzi 0,7W na litr. Obawiam się ze bez CO2 z butli może być trochę za dużo, ale z kolei na taki litraż nie ma o niej nawet mowy.

Proszę o opinie i porady, na pewno pomocne gdyż w hodowli roślinnej można powiedzieć że jestem zielony Tongue

aha jeśli chodzi o nawożenie wolał bym jakieś gotowe mieszanki nawozów, nie zależy mi na bardzo szybkim rozroście i przycinki za dużej ilości roślin raz w tygodniu, raczej bardziej na tym aby roślinki rosły dobrym tempem i przede wszystkim nie marniały Smile

[Obrazek: forumiz.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-07-2012, 20:16
Post: #2
RE: pseudo 60tka
Witamy kolegę . Zbiornik wydaje się odpowiedni do krewetek może więc nowy
roślinno-krewetkomaniak
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-07-2012, 20:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-08-2012 14:00 przez dawid_black.)
Post: #3
RE: pseudo 60tka
może za jakiś czas, jeśli akwarium będzie dobrze prosperowało to przeniosę się na większe. A w tym zbiorniczku co będzie, kto wie ;-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-08-2012, 01:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-08-2012 14:03 przez dawid_black. Powód: Nowe informacje)
Post: #4
RE: pseudo 60tka
na srodowym spotkaniu, ostatecznie ustalono ze problem z roślianmi lezy w podłożu. Prawda taka ze widocznie cos ta ziemia ogrodowa nie była chyba do konca zwykłą ziemią.
Restart zrobiony na podłożu Pro soila, dziś przeleciały już 4 tygodnie od restartu. Podłoże poki co rewelacja choć po tak krótkim czasie wiadomo ze wiekszość była by rewelacyjna. Zobaczymy za jakiś czas.

prócz podłoża, zalewane tylko easy carbo.

Flora uległa lekkiej zmianie na:
rogatek
moczarka
strzałka (nie pamietam dokladnie nazwy, ale rosnie tak do 40cm)
Susswassertang
wgłębka
hygrophila difformis synema
Kryptokoryny (vendti brown)
Hydrokortylii leucocephala (Hydrokortyla nerkolistna)
Marsylia kolczasta
troche rzęski wodnej
Nesaea Red
hygrophila polyserma
ludwiga repens
żabienica amazońska

Fauna narazie to:
10x bystrzyk amandy

[Obrazek: forumrestart.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-08-2012, 07:49
Post: #5
RE: pseudo 60tka
Jak dla mnie zbiornik miodzio Wink A teraz powiedz co masz w nim zamiar trzymać?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-08-2012, 12:39
Post: #6
RE: pseudo 60tka
narazię pływa 10x bystrzyk amandy
wczoraj dostałem dwie parki bardzo ładnych gupików, parka blue cobra i parka red blondy. Potomstwa zamierzam się pozbywać, zobaczę jak to wyjdzie w praniu, jeśli średnio to ewentualnie później pozbędę się samiczek.
Chciał bym dokupić jeszcze z 3 otoski bo nicieni trochę jest, do tego może 2-3 kiryski.
I nie wiem czy jest sens dokladać coś jeszcze do tego bo nie chciał bym robic zupy rybnej. Choć kusi mnie jeszcze jakaś parka, ewentualnie 1+2 czegoś spokojnego. Prętnik mnie średnio przekonuje, myślałem może o szczupieńczyku karłowatym, z tym ze trochę się boje czy nie jest zbyt delikatny i mi nie padnie szybko, no i problem z karmieniem. może jakaś propozycja ? Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-09-2012, 10:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-09-2012 10:38 przez SzymonPieta97. Powód: Nowe informacje)
Post: #7
RE: pseudo 60tka
Ze swoich obserwacji wnioskuję , że informacje na temat szczupieńczyka karłowatego są dość przesadzone . Spokojnie dawał radę na kranówce pomieszanej z RO , co do karmienia pochłaniaj każdy podany pokarm , najchętniej jadł mrożoną artemie .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości